Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Саше прегледах твоята тема,макар и късно защото аз извадих ето товаа по мой си начинНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50.jpg
Прегледи:1
Размер:26.6 КБ
ID:5760980Това от дясно са остатъците от старото лагерче,а това в ляво е новото!!!В интерес на истината доста трудно извадих тези парченца,като остатъците от иглените ролки изпопадаха в легена с нафта!!!Нищо до тук по тази кола не излезна по нормалният начин!Всичко е с късане на резби,рязане на гайки,избиване със секачи и т.н.Днес последното късане беше като се скъса болтчето което държи датчика на АБС-а.Самият датчик още не мога да го извадя за да раз пробия резбата и да извадя остатъка от болта!Абе Германка!!!Никога вече в този ми живот!!!А,забравих,като нанизах новото лагерче на шийкатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:94.3 КБ
ID:5760985 на карето,за проба,имаше си луфт,и то не малък!Не знам като го набия в гнездото(Лагерчето) дали няма да се намали малко този луфт?!Утре ще видя!!!

    Коментар


    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Там е най-добре да се направят втулки. Външният размер по черупката, вътрешният го взимаш от оста.
      Износва се шийката на карето.
      И моята си остана с луфтове.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Лагерчетата ги избивах с отвертка. С почукване излезнаха.

        Болтовете на датчиците на АБС-а бяха скъсани и двата преди мен. Още си стоят без болтове. Самите датчици са така запекли, че няма начин да излезнат сами. Не се вкарвай във филми, остави ги така.

        Когато съм свалял щенкела, винаги е било заедно с датчика, като преди това съм му разкачил кабела от буксата.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          И аз имам иглени лагери в шенкела, но при смяна на полуоските с по-корави единия май се разпаднал, или поне май са се разместили игличките и хрупаше, което е същото. Хрупането спря, но какво е станало ще се разбере като се разглоби някой ден.
          Като се появи проблема, още на момента звъннах в Ратола и там лагера е към 50лв. който е специфичен размер и не можах да го намеря от другаде.
          Поразрових се и видях, че слагат втулки, и съм направил, за да компенсират износване ако въобще има и е в разумни граници.
          Втулките ги направих от полиамид, а дали е добро решение, ще споделя когато се монтират и покарат.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Лагерите струват около 20 лв.
            Bertone freeclimber 1.8 115hp

            Коментар


            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              Там е най-добре да се направят втулки. Външният размер по черупката, вътрешният го взимаш от оста.
              Износва се шийката на карето.
              И моята си остана с луфтове.
              Това е правилното решение,на проблема!
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Ходих преди време до един стругар в Радомир,че в Перник не са останали частници-стругари и той ми каза че за да ми направи такава втулка от фосфорен бронз,ще струва някъде около 30-35 лв. и ме отказа.Предложи ми полиамид,но не посмях да ги направи от тази материя,а би требвало направени от полиамид да издържат доста време,защото този нов материал е много твърд и държи на износване!!!!А лагерчетата в Базис-М са по 15лв.,семерингите там са едната за 3.50лв.другата за 4-5лв.,а вчера само за външната в Перник ми искаха 10лв.като я нямаха в наличност.Лагерчето вземах от същото място за 18лв.японско,оригинално за КИА,а ми казаха че имали някога подобни и за 10лв.!Ще ги сглобявам за сега с лагерчета(предишните са изкарали 15год.),по натам може би ще ги сменява следващият собственик,ха-ха!!!А за датчика ще послушам Павлин и спирам да се заигравам с изваждането му,да си стои така,без болт!!!

                Коментар


                • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                  Това е правилното решение,на проблема!
                  Гоше,ти ми изпраща точните размери на втулките тука в моята тема,ама много скъпи ми се видяха да ги изработят и това ме отказа!Нали като сменяваш няколко неща(амортисьори,носачи,лагери,семеринги,и т.н.)и ти изтънее бюджета,та накрая го правиш с каквото имаш,макар и деа не става както ти се иска!!!

                  Коментар


                  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Не мога да разбера защо не мога от вчера да качвам файлове?!
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                      Не мога да разбера защо не мога от вчера да качвам файлове?!
                      Аз пък,снимки!
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                        Аз пък,снимки!
                        Така де,като написах файлове имах в предвид снимки!Исках да кача една ,две снимки да питам за една ламаринка на шенкела защо не я намирам като резервна част и някой дали е виждал да се продава,ама нейсе!!!

                        Коментар


                        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50.jpg
Прегледи:1
Размер:49.0 КБ
ID:5761342Ааааа,оправили са се нещата значи.Та въпроса ми е тази защитна ламарина дали се продава като резервна част,защото от дясно е поизгнила,ама я има все още,а от ляво я няма никаква?Извинявам се за обозначението със стрелките ама съм много зле с пейнта!!!

                          Коментар


                          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            По принцип се продава отделно, днес ще ходя за други части и ще питам дали я имат и на каква цена може да се вземе.

                            Коментар


                            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Колеги,някой с бензинова КИА ако може да снима този клапан къде се намирав коша,че този път пропуснах да снимам и сега не му намирам мястото!А и дали правилно съм закачил маркучите,двата които съм белязал,единият идва от колекторните тръби и него го сложих на клапана,а другият идва от долу някъде и него го сложих на филтъра,та дали правилно съм ги сложил,да не съм разменил местата на маркучетата....

                              Коментар


                              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Колеги,има ли някой с бензинова,да каже къде да търся закрепването на вакумния клапан?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X