Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    За водната помпа не знам,май не влиза в комплекта,а ръждата освен на левия преден калник където ако се разръчка със сигурност ще стане дупка,отдолу е повърхностна и подлежи на консервиране.На първо време установих че свири компресора на климатика като го пусна,нямам представа може ли да се отремонтира или трябва да се купува цял компресор,другото е че като я запаля причуква клапан и след това изчезва чукането.Гарнитурата на капака на главата леко е омаслила от една страна и при качването са ми откъртили задната тръба на ауспуха след гърнето.НАй щастлив съм обаче че е с ръчни хъбове!Че ще има работа то е ясно,ама дано са по лесно поправими нещата!В Базис-М се рових,в Колос не съм,но сега ще проверя какво имат.

    Коментар


    • #17
      От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Най после днес я регистрирах и подкарах............ .ТА след малко каране установих че нещо задържа а и свети контролната лампа за спирачките на таблото.Прескочих веднага до едно майсторче(нямах никакъв инструмент в джипа) и с него установихме че на предна дясна гума се е спекло буталцето на спирачния цилиндър.Свалихме гумата,малко спрейове,течна грес вътре под маншончето на буталото,раздвижване със скоба и натискане на спирачка и го оправихме!Вика да се кача и да подкарам а той гледа лявата гума и вика че е наред,движела се по инерция.Тръгнах си,но пак задържа нещо и като слезнах установих че и лявата се спича по същия начин като дясната.Сипах вода ,взе да съска и да се вдига пара.Ама вече бях извън Перник и така със 3-4 почивки и поливане та до село.Дано не съм прее...л шенкела(че са нови,сменявани са)и лагера на главината.Обадих се на майстора да му се отпсувам за мързела и утре ще свалям гумата и ще правя упражнението като при дясната!Първите впечатления иначе са ми добри,добре вози,чукането на клапана изчезна, а и с майсторчето като поговорихме каза да си сменя маслото и щяло да се оправи,ама то се оправи преди да го сменя!Иначе установих че не ми работи стрелката за бензина,утре ще установявам от бушон ли е,или от поплавъка,или от окабеляването.Тука чета че говорите за автоматични антени,моята се е спекла и стои на едно място,даже и на ръка движа само горните два сектора,ама това са бели ядове...Като най голям проблем ще е да спра ръждата до колкото мога и да я консервирам,иначе всичко друго за сега е добре.

      Коментар


      • #18
        От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        За бензина най-вероятно е от поплавъка. Тои е каъо потенциометър. Има едни пистички, дето с времето се изтриват и почва да прави мизерии. Иначе като цяло свалянето на бензиновата помпа с поплавъка и набутването му обратно си е...
        От сега да ти кажа, че такова нещо от БГ не може да се намери(ново)...

        Коментар


        • #19
          От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
          Тръгнах си,но пак задържа нещо и като слезнах установих че и лявата се спича по същия начин като дясната.Сипах вода ,взе да съска и да се вдига пара.Ама вече бях извън Перник и така със 3-4 почивки и поливане та до село.Дано не съм прее...л шенкела(че са нови,сменявани са)и лагера на главината.
          Първо - да ти е честита!
          Второ - дано не си си закалил дисковете с това пръскане на вода. За мен това, което си направил е голяма глупост! По-добре спри и изчакай повече време без да пръскаш по загрялото колело.

          П.п. Казвам го защото на леката кола брах големи ядове именно заради закалени дискове, а я взех точно със задържащо предно ляво колело и леко претрисаше при спиране. Единстеното решение се оказа смяна на дискове и накладки, въпреки че тези които бяха на колата нямаха ни най-малък ръб (според мен не бяха на повече от 20 хиляди км). Междувременно смених спирачните маркучи, водачите, предпазните ламаринки и шлайвах дисковете, но нищо не помогна.
          Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
          Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

          Коментар


          • #20
            От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Честито!

            Коментар


            • #21
              От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Че какво им има на дисковете ако се закалят? Те са си закалени и по-скоро ще се отвърнат. Един приятел ги беше пръснал при поливане с вода. Другото е - да се изкривят.

              На шенкела няма какво да му прецакаш, той е масивно желязо. Шарнирите - трудно. Може да ти изтече греста от лагерите и да се прецакат след време.

              И без друго ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да прегледаш иглените лагерчета и големите семеринги на предните полуоски. Обикновено семерингите са за смяна, лагерчетата се разпадат, а в последствие се изяжда и полуоската. Разгледай снимките от тази тема На първата снимка от втора страница се виждат. На първа страница се вижда как се разглобява.

              Тези големите семеринги са няколко вида. Този от снимката не беше скъп, но единия вид беше отчайващо скъп. Освен това този големия семеринг влиза в един друг (външен), който е набит на чашата на карето.

              Ако няма да гледаш и смазваш лагерите на главината, не е нужно да сваляш дисковете.

              П.П. Запиши си в профила от къде си.
              Последно редактирано от bullet_pk; 08-09-16, 11:19.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #22
                От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                Че какво им има на дисковете ако се закалят? Те са си закалени и по-скоро ще се отвърнат. Един приятел ги беше пръснал при поливане с вода. Другото е - да се изкривят.
                Сутринта нещо съм се объркал, прав си че се получава термично отвръщане. Важното е че качествата на метала се променят и то неравномерно. Какво точно ще се получи никой не може да каже - дали ще се изкриви веднага или ще се променят свойствата в дадена част от повърхността за колегата е все едно - дискът в най-добрият случай ще е за престъргване. Единият от моите го качвах два пъти на струг в рамките на няколко хиляди километра, но явно металът е бил засегнат в дълбочина и положителен резултат нямаше.

                П.п. Ако дисковете не са "добре сготвени" няма никакъв проблем да се поливат, но случая не е такъв.
                Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                Коментар


                • #23
                  От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  На 2 коли имам криви дискове, вероятно от подобни резки изстивания, не си правете експерименти. Бензиновата помпа и поплавъка съм ги махал няколко пъти, не е страшно. Като начало за нивомера прегледай кабелите отвън, може да е зле масата. Ако там всичко е наред извъди помпата с поплавъка и го раздвижи, прегледай и кабелите вътре. Също при връщането обратно гледай дали не опира някъде, при мен проблема беше, че опираше в стената на резервоара, но аз съм с правен резервоар, не оригинален. Също ако се стигне до вадене на помпата хвърли едно око на резервоара колко е мръсен.
                  Помпата се намира под задната седалка, вдигаш я и ще видиш в тапицерията на пода капаче, под него капаче на купето, а под него е резервоара с помпата. Внимавай с развиванията и завиванията на винтовете, че заминават резбите. За 30мин. се маха и слага помпата с поплавъка.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #24
                    От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Относно задържането на накладките, прегледай плъзгащите болтове. Не е в буталото проблема. Има ремонтни комплекти.

                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • #25
                      От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      Продават се и нови бутала и гумички, по-добре си ги смени. От спрей против ръжди гумичките са скапват.
                      Bertone freeclimber 1.8 115hp

                      Коментар


                      • #26
                        От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Благодаря на всички колеги за честитките,съветите и коментарите!Съгласен съм с повечето и за охлаждането и за отвръщането на метала,на Павлин за качените линкове които не можах да отворя поради слаб нет,на Glow,Vani4a,Митко Димитров,Ванката Жоров и Jimi.
                        Да ви кажа аз какво направих днес и какво се опитах да направя:-Поизмих я отвътре и отвън и свалих гумата за да раздвижа цилиндърчето и най лошото което можеше да се случи е че започна разпад на корпуса на хъба,т.е.,солта и химикалите в Германия са си оказали своето необратимо въздействие върху алуминовия корпус на хъба,и от него се откърти една люспа а и гледам и втора щупла се е приготвила да падне,та този хъб не включва(а аз така им се зарадвах като пристигна),така че на практика тази джипка в момента е 2H!Някой може ли да ми каже за да не търся колко струва нов AVM,защото съм намерил един,та да съм в час с цената.Иначе поназнайвам нещо за колите и днес намерих под задната седалка капачето за достъп до бензиновата помпа и поплавъка,но неми стигна времето да отворя,утре се надявам да смогна!дали от грееенето,или от друго не можах да отвъртя болта на спирачното апаратче за да вдигна и раздвижа цилиндърчето,защото то е блокирало и е притиснало накладките към диска,дано утре да се справя с този проблем,защото ако трябва пак да се движа с този блокирал шенкел към Перник,направо не ми се мисли колко време ще ми трябва и дали вече няма да е фатално и за шенкела и за лагера и т.н.Иначе вчера съм охлаждал(с мярка и по малко)умерено и се надявам шенкела да не е изкривил.Утре птодължавам,но ако немога да отвия болта на спирачното,заминавам при майстор в Пк.какъвто и да е риска!А бе ще има още набутване за съжаление!!!

                        Коментар


                        • #27
                          От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                          дали от грееенето,или от друго не можах да отвъртя болта на спирачното апаратче за да вдигна и раздвижа цилиндърчето,защото то е блокирало и е притиснало накладките към диска,дано утре да се справя с този проблем...
                          Пръскай обилно с wd40, няколко пъти, и внимателската, че ако се скъса болта е кофти тръпка. След това, както каза колегата, си смени водачите и сложи обилно от правилната грес включително и в пламасовите капачета.

                          П.п. Ако хъбът е механично здрав, защо не потърсиш развален хъб със здрав корпус, давам го само като идея. Преполагам, че намирането няма да е лесно, но си струва да се пробва.
                          Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                          Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                          Коментар


                          • #28
                            От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Едва ли си изкривил шенкела. По-скоро се кривят дискове при рязко охлаждане и после има неприятно биене при продължително спиране.
                            Колкото до спеченеите болтове, трябва да си упорит и то доста. Яко налагане с "Главния майстор", един спрей с молибденов бисулфид и яка доза попръжни. Ама люти балкански.
                            Хъба го разглоби и почисти. И двата хъба. Устройството им е елементарно и веднага ще се светнеш кое, какво и защо.
                            И понеже си споменавал по колко черен път имаш, и понеже съм говорил, че 4Х4 е нужно няколко пъти годишно при твоите условия на експлоатация. Щото и моите са сходни.
                            И понеже знам колко много разходи те чакат докато обслужиш всичко, хъбовете опитай да ги видиш в какво състояние са и да ги накараш да работят, защото не са малко перо в разходите.
                            Не бих се притеснявал от люспа в корпуса, докато работят и корпуса не се пробие до степен да се пълнят с кал и вода.
                            И АВМ са за хора които ползват двойното интензивно. Виж в моята тема. Има китайски на половин цена. По всяка вероятност, не са на нивото на АВМ по качество, но за твоите условия вършат идеална работа. Особено ако имаш работещо ЛСД на задния мост.
                            И дори да не е работещо на 100% от капацитета си, пак е достатъчно, за да включваш двойното още по-рядко.

                            Поздрави и успех!
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #29
                              От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Сашо,като казах люспа,разбирай че е с пробойна навътре,и този хъб не ще да се върти за да включи защото вътре има окис на алуминия във вид на финна прах.Хъбовете на ферозата съм ги разглобявал на съставни части и се съмнявам че този е много по различен,но при това положение в което е няма да може да работи,защото и да го почистя,при първата гняс ще го напълня и край на мача.Няма какво,трябва да взимам един и дано другия издържи.Намерил съм същия(AMV) втора употреба и за това исках да знам цената на новите,да не би много да ми поискат за този!

                              Коментар


                              • #30
                                От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                По спомен, оригинални бразилски AVM, са от порядъка на 360-380лв. Може и да се бъркам с малко, но там някъде. Може да се провери из нета.
                                Моите от Колос излезнаха по 110 лв броя. Разликата в цената е почти един ангренажен комплект.
                                Провери. Не съм гледал наскоро цените.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X