Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Имам едно много неприятно и опасно претрисане на волана когато някоя от предните гуми попадне в някаква дупка или неравност!Та до сега беше установено че амортисьорите са ми изпуснали(купил съм ги преди три месеца) и че гумено-металните втулки на десния горен носач са за смяна!Днес реших да огледам по обстойно цялата предница и за целта вчера я вдигнах на трупчета,и днес да я захвана от сутрината.
    Темата е стара и пътеката утъпкана,последно се сетих че Сашо минава по нея и изчетох неговата тема почти изцяло!Става въпрос за лагерчетата от вътрешната страна на главината,разбити са и при мен,но някъде назад четох че е по добре да се направят втулки(не можах да намеря темата),та случайно някой да може да ми каже точният размер на тези втулки(вътрешен,външен и широчина),че съм с една кола в момента,а живея в гората извън населено място и ако я разхвърлям да сваля размерите,после ще м,и е трудно да се придвижа до стругар за да ги изработи!За това искам първо някой да ми ги направи по размер,да си купя семерингите и като я разхвърлям,да мога направо да сглобявам.Толкова за тези втулки(или в крайна сметка лагерчета)!!!Другото което установих е луфт в шарнира на левия горен носач,но това ще е после защото един носач,най евтин в момента намирам на 73лв. и втулките по 10лв.та по добре е да си купи човек цял носач,ама това ще е после по обясними причини!И имам едно много досадно потропване като от накладки в лявата част на колата отпред,но немога да го открия!!!Не са накладки,защото тропането продължава и при натисната спирачка,а успокоителните пластини си стоят на местата си!Тропането е системно се едно са кастанети!!Идей какво може да е?Днес вдигах гумата с един як кози крак и нищо не установих,помагайте с идеи къде да търся проблема!Айде че поста стана много дълъг!!!
    М/ду другото съм намерил в един сайт такива успокоителни пластини на цена от 11 и нещо лв.На някой ако му трябват,за да не му дрънчат накладките да се обажда,ще ги издиря пак и ще му пратя линк.

    Коментар


    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Дрънчането все пак идва от накладките. Все ми се струва, че оригинално тези пластини са залепени на гърба на накладките и като се разлепят се почва фламенкото. Аз свалих накладките, почистих ги идеално откъм метала и залепих пластините към тях със течна топлоустойчива гарнитура. Има я в тубички.
      Ако повърхностите са чисти, лепи много яко. Не си падам особено по латино ритмите.
      Претрисането във волана, може да е следствие от скъсаните втулки на оста на носача.
      Носач комплект е по-рационалното решение, защото с него си вървят и втулките, но трябва да се купят и двата есцентрични болта които минават през тях, защото 99% се развиват с ъглошлайф. По 12 лв съм ги намирал последно. Аз лично пробвах на десния носач, но без успех да избия болтовете. Няма и откъде да замахнеш с чука.

      ПП: Преди да се избият болтовете на носачите, трябва да се отбележи положението на ексцентрика, за да не се обърка камбера при сглобяването. На шапките има шайби с деления.
      Последно редактирано от TigerHunter; 19-03-17, 20:55.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Имаше тема с размерите на втулките.
        До сега се рових,и няма намиране!
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Аз сложих нови лагерчета, но радиалния луфт си остана. Не се сещам, полуоската ли се износва където лагерува, или гнездото. Но пък лагерчетата не бяха хлабави в гнездата на главините...
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            Аз сложих нови лагерчета, но радиалния луфт си остана. Не се сещам, полуоската ли се износва където лагерува, или гнездото. Но пък лагерчетата не бяха хлабави в гнездата на главините...
            Би трябвало,да е полуоската.
            Миналия месец пращах размерите на втулката,на един колега.
            Да ги бях записал някъде.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              Дрънчането все пак идва от накладките. Все ми се струва, че оригинално тези пластини са залепени на гърба на накладките и като се разлепят се почва фламенкото. Аз свалих накладките, почистих ги идеално откъм метала и залепих пластините към тях със течна топлоустойчива гарнитура. Има я в тубички.
              Ако повърхностите са чисти, лепи много яко. Не си падам особено по латино ритмите.
              Претрисането във волана, може да е следствие от скъсаните втулки на оста на носача.
              Носач комплект е по-рационалното решение, защото с него си вървят и втулките, но трябва да се купят и двата есцентрични болта които минават през тях, защото 99% се развиват с ъглошлайф. По 12 лв съм ги намирал последно. Аз лично пробвах на десния носач, но без успех да избия болтовете. Няма и откъде да замахнеш с чука.

              ПП: Преди да се избият болтовете на носачите, трябва да се отбележи положението на ексцентрика, за да не се обърка камбера при сглобяването. На шапките има шайби с деления.
              Успокоителните пластини си стоят на спирачния апарат и не се лепят за накладките,в противен случай накладките щяха да се продават с тези палстини залепени и комплект!И аз мисля че е по добре цял носач,защото спестяваш после от втулки,а ексценетрик болтовете са по 6лв/бр.,днес ги разгледах хубаво и видях колко ще е трудно да се избият!Наистина няма никкаква възможност да замахнеш с чук и с каквото ще да е,само със специална скоба за такива болтове става това упражнение и с шлайфера е другия начин.
              Благодаря Сашо за предупреждението за ексцентрика и начина на отбелязване,можеше и да забравя да го отбележа като го правя,а сега ще има едно на ум>

              Коментар


              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                Имаше тема с размерите на втулките.
                До сега се рових,и няма намиране!
                Знам че и аз някъде четох,но не можах да намеря темата и затова питах като се надявах някой да ги е записал!А бе здраве да е,ще мина на лагерчета и каквото се получи.

                Коментар


                • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                  Знам че и аз някъде четох,но не можах да намеря темата и затова питах като се надявах някой да ги е записал!А бе здраве да е,ще мина на лагерчета и каквото се получи.
                  Хъбове за Kia - Страница 5
                  Пост 86.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Благодаря Жоро за труда ти.Прочетох темата,само това не мие ясно-"Втулката трябва да се направи от бронз с Т-образна форма.В най-широката си част е 67мм х 3мм стена".На ясно ли си какво значи това,или да питам нинджа-та?Другите размери са ясни и там няма какво да се пита!!!

                    Коментар


                    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                      Благодаря Жоро за труда ти.Прочетох темата,само това не мие ясно-"Втулката трябва да се направи от бронз с Т-образна форма.В най-широката си част е 67мм х 3мм стена".На ясно ли си какво значи това,или да питам нинджа-та?Другите размери са ясни и там няма какво да се пита!!!
                      Аз го разбирам така,но не знам дали е правилно?
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0532.jpg
Прегледи:1
Размер:74.9 КБ
ID:5747260
                      Прикачени файлове
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Така излиза втулка с реборд(шапка),но защо,нали замества лагерчето,а то няма такъв реборд?!Обяснението ти е логично според това което е написал Ниджата,но,има едно но!

                        Коментар


                        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          Реборда замества шайбата м/у карето и главината.
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Здравейте,
                            Идеята е лагера и шайбата да станат едно . В мнението на Нинджата е написано
                            " След слагането на втулката,оригиналната шайба между карето и шенкела не се ползва-карето трие във втулката... "
                            Така има по малко части и по добре се напасват нещата .
                            Номера 19 и 21 .

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2017-03-22 09_23_36-KSport.pdf - Adobe Acrobat Pro DC.jpg
Прегледи:1
Размер:99.3 КБ
ID:5747294
                            Теорията е когато се знае всичко, но нищо не работи. Практиката е когато всичко работи, но не се знае защо. Ние съчетаваме теорията с практиката, при което нищо не работи и никои не знае защо!

                            Коментар


                            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Благодаря Гошо,сега вече стоплих!Благодаря и на Иван за схема от която нагледно става ясно всичко, и не оставя съмнения!
                              Гошо,съвсем правилно си схванал идеята на Нинджа и схемата ти по горе е била вярна,сега вече се разсеяха всички съмнения как трябва да се направи!!!

                              Коментар


                              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Пускал съм го и друг път:

                                http://www.kia-forums.com/1g-1993-20...t-bearing.html

                                Има една аксиална шайба, май около 2 мм дебела. Долу в ляво на снимката. Намира се между шенкела и чашата на карето

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-1.jpg
Прегледи:1
Размер:1.97 МБ
ID:5747295

                                Като направите втулката с периферия, тази шайба отпада. Периферията я замества

                                Вътрешния диаметър на втулката трябва да се направи според шийката на карето. Там където лагерува игленото лагерче, се износва с времето. Ако е много наранена повърхността е добре да се свали карето и тази шийка да се престърже. После втулката се прави по новия диаметър с малка хлабина (не съм много сигурен, но към 1-2 десети).

                                Задължително се сменят семерингите, за да не влиза мърсотия. Семерингите май са няколко вариянта. На снимката съм ги посочил с червените стрелки. Този на карето е обратен (вътрешната част е метална, а по външната периферия е уплътняващата гума). Двата семеринга влизат един в друг. Като взимате от магазина, ги вкарайте един в друг и гледайте да влизат плътно. Щото на мен ми пробутаха два, явно от различни комплекти и имаше 2 мм луфт.
                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X