Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кардан за wj

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кардан за wj

    Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
    Сигурно ти ми звъня по телефона?
    Кардана общо взето не е проблемен, проблем е фланеца (йока) откъм раздатката. Малко е труден за намиране(трябва ти с 32 шлица), още повече, че малко от автоморгите се съгласяват да ти го продадат отделно от раздатката. Този на моста е лесен, става от всяка Дана 30. Щом имаш двата йока и кардан с двойно каре, без значение от какъв Jeep, мериш колко трябва да се удължи и го пращаш в "Технокардан" гр.Кубрат.
    Лесния, но по-скъп вариант ти е да си поръчаш кардан, заедно с йокита от тук : http://www.ironrockoffroad.com/10374.html
    Същите предлагат и само йоки: http://www.ironrockoffroad.com/10420.html
    Има и по-евтин кардан: http://www.rustysoffroad.com/rustys-...ion-wj-zj.html

    Коментар


    • #17
      От: Кардан за wj

      Кардана е готов от zj ми го дадоха от една морга с йокитата комплект.остава носачи да намеря от някъде или някои да ми ги изработи,но засега не откривам маистор

      Коментар


      • #18
        От: Кардан за wj

        ninja_1? Те с такива неща се занимават по принцип.

        Я да питам нещо - карданите за WJ са 3 със различни дължини. От дядо Владо разбрах, че моя е с фабричен лифт 2" и кардана е уж различен (с повече ход) и заради това се порових за информация. Та тия 3 различни размера кардани (дават им 3 различни дължини в сгънато състояние) на кои джипове се ползват?

        3те размера са:
        * 34.625"
        * 33.25"
        * 32"

        Източника на информация е http://www.quadratec.com/jeep-replac...e-shafts.php#1 . Ама там не дават 2.7 мотора, а само кардани за 4.0. и 4.7 и 3.1 моторите. Ако са съвместими може би са добър вариант при повдигане. Разликата в дължината между най-късият и най-дългият е почти 7см.

        Коментар


        • #19
          От: Кардан за wj

          Някой на ако може да ми даде някакъви кординати на колегата ninja

          Коментар


          • #20
            От: Кардан за wj

            088 547 7440 - Соти
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #21
              От: Кардан за wj

              Да поизтупам малко темата, по запознатите да кажат ако знаят. Дват ми един преден кардан от 2.5 бензин с двойното каре, дали е достатачно дебел и здрав, за монтаж на 4.7

              Коментар


              • #22
                От: Кардан за wj

                Мисля че ще има разлика в дължината и диаметъра , защо не потърсиш от 5,2 или 4,0
                Еди Рангелов : 0885 088 444
                Няма незаменими има незабравими хора !!!

                Коментар


                • #23
                  От: Кардан за wj

                  Дължината казаха че ще ми я оправят в Технокардан, а сега разбрах, че ще могат да ми сменят и тръбата с по дебелостена и по голяма на диаметър.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кардан за wj

                    За носачите търси Дончо Цанев (0898959661,този номер ми е останал). Носачите са с унибали (джойнтове) с дължина по заявка (или регулируеми)...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кардан за wj

                      Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                      Дължината казаха че ще ми я оправят в Технокардан, а сега разбрах, че ще могат да ми сменят и тръбата с по дебелостена и по голяма на диаметър.
                      И ще свършат работата перфектно , препоръчвам от опит !!!
                      Еди Рангелов : 0885 088 444
                      Няма незаменими има незабравими хора !!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кардан за wj

                        Кардана не се ли счита за приемлив и удачен "бушон". То ясно, че може да се конструира "неубиваем", но това няма ли да доведе до по-големи поразии...?
                        :-) Само си мисля, де...
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                        2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кардан за wj

                          Е аз ще го направя с дебелената на сегашния на WJ

                          Коментар


                          • #28
                            Да попитам и аз нящо. Имам WJ 4.7 със 2 инча лифт и ми замина предното каре на предния кардан което в БГ струва 300 лв или искат 180 за рециклиране и дори и да го сменя явно кардана е окъсял и пак ще се счупи, моля да ме ориентирате какви са вариантите, защото от САЩ идва доста скъпо. Има ли майстори, които сменят каретата тип резепа с кръстачи и удължават кардани? Или от какъв джип да търся втора употреба и в каква окомплектовка и точно ли става или пак има преправяне, благодаря?

                            Коментар


                            • #29
                              Алфред Рцепа сигурно плаче в момента, шарнира който те интересува е кръстен на него.
                              А колкото до кардана търси си изправно каре втора употреба или афтърмаркет алтернатива,а самият кардан може да ти го удължи всеки кадърен стругар, после задължително минаваш баланс.Ако те влече баланса и удължаването да са на едно място потърси фирмата в гр. Кубрат.

                              Коментар


                              • #30
                                Въпроса е, че WJ 4.7 има 3 вида предни кардани според това с какви карета са Rzeppa-Rzeppa, Double cardan- Rzeppa, Rzeppa - Fixed Yoke, явно в БГ са само Rzeppa-Rzeppa, a на мен ми се щеше да взема Double cardan- Rzeppa, защото американците ги дават по-издържливи. Явно остава варианта да удължа оригиналния кардан.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X