Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новия полски танк може и да го бъде

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Новия полски танк може и да го бъде

    Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
    П.С.Снимката е на моята машина/1122/ ,само че една година по-късно след уволнението ми
    На това му се вика информация от първа ръка.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • #17
      От: Новия полски танк може и да го бъде

      За българската военна промишленост съм пуснал отделна тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=212055
      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар


      • #18
        От: Новия полски танк може и да го бъде

        Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
        Освена плюенето и мнения тип "Такова животно не може да има" някой да забеляза кой е партньор в разработка? Някой да се сети, че и други страни могат да направят алтернатива на Щора?
        Ааааа, неправилна била реакцията. Трябвало да има бурен възторг и ръкопляскания само?!?

        Първоначално публикуван от disko04
        Ей, не ти излизат партийните събрания от главата и това си е, мине се не мине и за тях си говориш. Грубичък си, и гледаш грубичко да се държиш, зер това е тип мъжко поведение. Относно танка аз не съм бил танкист и за разлика от теб не претендирам толкова да ги разбирам тез неща, ама дай първо да ги видим какво ще сътворят полячорите пък после да я караме през просото. Русначетата ги видяхме.
        Е как да ми излязат, като има екземпляри като тебе и постоянно ми ги напомнят с приказки и действия. Просто сте сменили боичката, а отвътре същността не е много различна ...

        Не знам какво си видял от руснаците, щото те досега освен малко парадни бройки друго не са показали. За тях също е в пълната сила казаното по-горе - първо да се види колко чини това нещо при максимално реални условия.
        Да не говорим, че изобщо не е задължително показаното на паради да е реалното, което ще отиде във войските. Ако изобщо отиде ...

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Аз само едно се чудя - в рамките на обсъжданото някак си излиза че на тоя танк обори ли му се "невидимостта" - вече и чеп за зеле не става от него, щото става "видим" танк. Предвижда ли се вариант за обсъждане на идеята че веднъж като бъде "разневиден" - си остава "просто танк", и да се види потенциално читав ли е този "просто танк" ?
        Ами на това нещо му разхвалват най-вече "невидимостта". Ако не са СТЕЛТ формата и анонсираната способност за ИЧ маскировка какво му остава? Необитаемият купол. Предстои тепърва да се види дали тази концепция (както и при Армата) ще върши работа. А иначе - yet another tank (базиран на това).
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          От: Новия полски танк може и да го бъде

          35 тона макс,това нящо не може да ОБТ,тя БМП "Пума" го докарва до 43 тона.Това най-вероятно ще да е лек(кавалерийски) танк от тила на руският ПТ-76 и наследникът му 2С25 "Спрут-СД"

          Коментар


          • #20
            От: Новия полски танк може и да го бъде

            Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
            ...Това най-вероятно ще да е лек(кавалерийски) танк от тила на руският ПТ-76 и наследникът му 2С25 "Спрут-СД"

            Лек - да, но не мисля, че е от типа на ПТ-76. Не и при положение, че е с въоръжение като на "истински" танк. По-скоро е олекотена (и поевтинена) версия на такъв.

            П.П. Може повредата да е и в моя телевизор, ама да се спряга такава машина като заместител на Леопард 2, при положение, че челната му броня ще осигурява защита срещу едва 25-мм снаряд ...

            The vehicle armor has a modular ceramic-aramid shell, which is designed to provide protection compatible with NATO standard STANAG 4569 Annex A at level 5+ across the front portions of the hull and turret. Additional armor panels are mounted on the turret and hull, and are designed to provide full protection against a range of projectiles. ...
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-08-16, 21:54.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              От: Новия полски танк може и да го бъде

              Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
              Това най-вероятно ще да е лек(кавалерийски) танк ...
              Концепцията за кавалерийски танк не умря ли безвъзвратно някъде '40-те на миналия век, заедно с епик фейла на машини като БТ-7, Крусейдър, и Pz.Kpfw.III?
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • #22
                От: Новия полски танк може и да го бъде

                От тук гататък дори и лек полъх да се вкара политика, демагогия и т.п. ще води към заключване на темата.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #23
                  От: Новия полски танк може и да го бъде

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

                  П.П. Може повредата да е и в моя телевизор, ама да се спряга такава машина като заместител на Леопард 2, при положение, че челната му броня ще осигурява защита срещу едва 25-мм снаряд ...
                  С тези параметри на бронята си отива в класа на БМПтата . До колкото поляците никога не са имали амбицията да държат американците за опашката във всяка тяхна военна авантюра по света може да се окаже добро допълнение към нормалните ОБТ .
                  Последно редактирано от sek.1; 23-08-16, 06:18.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Новия полски танк може и да го бъде

                    Китайците имат подобна машина, както се спомена и шведите ако не бъркам и тайландцит така, че е напълно логична. Спорред мен е възможно да видим цяло семейство на тази база.
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • #25
                      От: Новия полски танк може и да го бъде

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      С тези параметри на бронята си отива в класа на БМПтата . До колкото поляците никога не са имали амбицията да държат американците за опашката във всяка тяхна военна авантюра по света може да се окаже добро допълнение към нормалните ОБТ .
                      За протокола - поляците бяха и в Ирак, и в Афганистан. Що се отнася до допълнението към ОБТ ... В различни материали това чудо се спряга като потенциален заместител на ОБТ Леопард. Че белгийците са се отказали от ОБТ и са ги заменили с колесни машини, които са по-евтини и по-подходящи за мироопазващи мисии, мога да го разбера, щото онези са насред Европа, ама на поляците вероятният противник със сигурност е Русия ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Новия полски танк може и да го бъде

                        Демек поляците виждат повече смисъл в тая машина от нов тежък танк. И си е съвсем нормално.
                        Съвременни армии ако предвиждат танкови дуели помежду си, то не са им съвременни ония с лампазите.
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • #27
                          От: Новия полски танк може и да го бъде

                          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                          Демек поляците виждат повече смисъл в тая машина от нов тежък танк. И си е съвсем нормално.
                          Съвременни армии ако предвиждат танкови дуели помежду си, то не са им съвременни ония с лампазите.
                          Би ли поразвил малко концепцията си? Тъй де, да обясниш на ония с лампазите това онова.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Новия полски танк може и да го бъде

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            За протокола - поляците бяха и в Ирак, и в Афганистан. Що се отнася до допълнението към ОБТ ... В различни материали това чудо се спряга като потенциален заместител на ОБТ Леопард. Че белгийците са се отказали от ОБТ и са ги заменили с колесни машини, които са по-евтини и по-подходящи за мироопазващи мисии, мога да го разбера, щото онези са насред Европа, ама на поляците вероятният противник със сигурност е Русия ...
                            И ние бяхме даже и под полско командване в Ирак В момента имаме контингент в Афганистан за поляците не знам дали още имат . Там контингента се води под шапката на НАТО. Ако приемем за теоретично вероятен конфликт НАТО Русия поляците са първи на пътя на руския ботуш . Те имат значително по голям опит от нас с "братския" руски/съветски народ . Та ако нещо някога стане което е възможно само на теория те първи ще опитат ефективността на новите руски оръжия .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Новия полски танк може и да го бъде

                              Струва ми се че бронята винаги е имала кратковременно приемущество над оръжието, тоест второто краткосрочно се е нагаждало и бързо е намирало начин да порази първото, та дори и активните защити. Руснаците са създали голям и тежък сандък по принцип видим от далече, поляците търсят прикритието, аз мисля че второто е с по голямо бъдеще.
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Новия полски танк може и да го бъде

                                Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                                ... Руснаците са създали голям и тежък сандък по принцип видим от далече, поляците търсят прикритието, аз мисля че второто е с по голямо бъдеще.
                                Ех д**ба тези тъпи руснаци, не могат да ви угодят по никакъв начин! Докато правеха танкове с нисък силует, та да са по-незабележими и по-трудна цел на бойното поле им намирахте кусури що ги правят такива, за разлика от големите западни танкове, щото нали там комфорт и защита на екипажа и т.н. Сега се напънаха да направят танк повече в "западен" стил - били направили "голям и тежък сандък, видим отдалеч" ...

                                Апропо, говорейки за "голям и тежък сандък", какво ще кажеш за това:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:challenger.jpg
Прегледи:1
Размер:67.7 КБ
ID:5723730

                                Високо поне 2.50 м и тежи над 62 тона. И, между другото, е един от най-добре защитените ОБТ ...

                                Ще ме извиняваш, обаче, дори да се абстрахираме от първосигналната изкривеност по линията "руско=лошо/западно=хубаво", сравнението на полското изделие и Армата-та е най-малкото некоректно, защото двете неща са от различен клас. Руското е с претенции да бъде "основен боен танк" (дали ще се получи е отделен въпрос), докато полското не виждам как може да претендира за този клас при положение, че (поне според предварителните данни) бронята му ще е като на БМП. Т.е поляците правят нещо като шведския лек танк (който са взели за изходна база), руското "Спрут" (макар и поостаряло) или колесните машини с голямо оръдие от типа на италианския Кентавър или американската Mobile Gun System, базирана на Stryker.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X