Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба от Австрия - да я плащам ли?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

    И...? Плати ли я?
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      И...? Плати ли я?
      На кой му пука...

      Коментар


      • От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        На кой му пука...
        Офффф, пусти професионални изкривявания... Незатворената кореспонденция= Несвършена работа. Просто ме гложди отвътре.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          И...? Плати ли я?
          Вероятно не, но

          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
          На кой му пука...
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            И...? Плати ли я?
            Кого питаш ? Пусналия темата ли ?
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Кого питаш ? Пусналия темата ли ?

              Ми, да. Моите си ги платих още там. Всъщност, събрах бележките, дадох ги на племеничката, която от години живее там, естествено, със съответната сума и се надявам, че ги е платила. Просто, беше Неделя и нямаше къде да ги платя по друг начин. След това съм ходил още няколко пъти, два от които със същата кола. Не са ме закачали, но не знам, дали защото ги е платила, или заради пробив в системата им.
              П.П. Във Виена имам и една интересна случка. Бях паркирал на един "трион", чакайки жената и дъщерята пред някакъв магазин, когато тамошен "бакшиш" ми задра бронята. Слезе от таксито, видимо препотен и започна да ми обяснява нещо. Да, ама аз австрийски нихт ферщейн. Ама, бъкел! Оня извади 150 евро, с огромна молба в очите. Докато опитам да му ги върна, отпраши. Не знам какви са им законите, ама таксиджиите им са много ларж. Дерюгата почти изчезна с малко плюнка и ароматизирана кърпичка.
              Последно редактирано от Тропчо; 11-09-16, 15:21.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Ми, да. Моите си ги платих още там. Всъщност, събрах бележките, дадох ги на племеничката, която от години живее там, естествено, със съответната сума и се надявам, че ги е платила. Просто, беше Неделя и нямаше къде да ги платя по друг начин. След това съм ходил още няколко пъти, два от които със същата кола. Не са ме закачали, но не знам, дали защото ги е платила, или заради пробив в системата им.
                П.П. Във Виена имам и една интересна случка. Бях паркирал на един "трион", чакайки жената и дъщерята пред някакъв магазин, когато тамошен "бакшиш" ми задра бронята. Слезе от таксито, видимо препотен и започна да ми обяснява нещо. Да, ама аз австрийски нихт ферщейн. Ама, бъкел! Оня извади 150 евро, с огромна молба в очите. Докато опитам да му ги върна, отпраши. Не знам какви са им законите, ама таксиджиите им са много ларж. Дерюгата почти изчезна с малко плюнка и ароматизирана кърпичка.

                Никак не са ларж дори, просто ако ти поискаш неговия застраховател да възстанови твоите щети на бакшиша ще му е тъжно следващите ПЕТ години.

                Защото, ще е имал произшествие, ще е имал заведена щета срещу него и ако е бил виновен ще има и нарушение/точки, и всичко това означава трудности с работата и понякога 2-3кратно увеличение на застраховката и така за пет години, за това тия 1-200 евро все едно е пил кафе, не го бригат срещу потенциално хиляди ако сгази лука.
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Бях паркирал на един "трион"...
                  К'о'и'туй?
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    К'о'и'туй?
                    Маркировка около училища примерно, назъбена жълта линия, не знам как се казва но е забранена за спиране и паркиране и сурово се наказва.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                      А-а, ясно. Благодаря.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                        Маркировка около училища примерно, назъбена жълта линия, не знам как се казва но е забранена за спиране и паркиране и сурово се наказва.
                        Тц! Имах предвид място за паркиране, където колите са наредени под 45 градуса спрямо платното за движение. Горе- долу де! На МЕТРО паркингът е така разграфген, примерно.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                          Бакшишът може да е бил и някаква ,,мъничка" копърка. Много наши студенти през 90те караха съвсем редовно почасово такси. Изпитите,както и изискванията за спазване на договорените условия са железни, глобите високи. Въпреки всичко Ганчо слагаше ,,помпи" и бъзикни ( произведени тук, даже за конкретен автомобил). Та не вярвам да няма увеличаване и усъвършенстване на многонационални последователи.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                            Тук иде края на подобни въпроси.
                            LZ1AIV

                            Коментар


                            • От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                              Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
                              Тук иде края на подобни въпроси.
                              Сега или като спечелят избори?
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                                Сега или като спечелят избори?
                                Колкото и досега.
                                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X