Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба от Австрия - да я плащам ли?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    ...

    А на какво основание австийците ще си приберат глоба по административно наказание, и то в друга дъжава, въобще пък не ми е ясно ?
    Не ми е ясна схемата, по която става събирането, но предполагам, че глобата се прехвърля за търсене на създадената преди няколко години "Дирекция събиране".
    Там как се случват нещата, ми е малко по- ясно. Ся, абсолютно нерентабилно е да се задейства държавната администрация за издирване, принудително събиране и т.н. за 20 или 100 кинта. Текат си едни лихви и чакат ти да идеш, за да им поискаш нещо. Ако не сте забелязали, нещата се правят така, че за все повече неща да опираш до администрацията- записване в детска градина, уред на изплащане, кредит за жилище и т.н. Предполагам, че ако глобите отпаднали по давност, надвишат един критичен минимум, ще намерят цаката и на тая давност. Вече го има нужният чиновнически ресурс това да стане. Тогава, ще дойде моментът, в който заради спестени 100 кинта преди 20 години, едно Удостоверение за наследници може да го докара на 5000. Тогава, пак "тия педераси" ли ще са виновни или децата ни ще мислят по друг начин- не знам.
    Тази тема е също част от това и можете да се замислите, когато подстрекавате към бабаитлък. Ако за windwarrior или сто е късно да се очупят и да се правят на 2 стинки за 20 лева, тук четат и не толкова дърти и закостенели задръстеняци. Има много отворени към нови идеи мозъчета, за които и Вие, господа, сте отговорни. Ок, не си плащайте, но поне си трайте.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #62
      От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

      Спор няма, въпросът е има ли или няма давност? Иначе изобщо хич нямаше да се чуе ,,за бога братя, не плащайте". Затова ония го ползват и за Регистрация.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #63
        От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        Спор няма, въпросът е има ли или няма давност? Иначе изобщо хич нямаше да се чуе ,,за бога братя, не плащайте". Затова ония го ползват и за Регистрация.
        Е, да де... Сещаш ли се сега? Докато повечето си плащат, давността ще я има и тарикатите ще си живуркат. Ако тарикатите станат повече от балъците, давността ще отпадне. Колкото повече нарушения има, толкова повече чиновници са нужни, за да се спрат... Някакви взаимносвързани неща виждаш ли? После, защо на един бачкатор се падат трима и половина хрантутници?
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #64
          От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          ... има ли или няма давност? ...
          Давност, разбира се има и тя е различен срок за различните задължения, от 1 до няколко години, но при определени условия тя се удължава с 50%. Малко преди да изтече и този срок администрацията има опция да те осъди(обикновенно това става при нередовно призоваване, съответно незнание), след което те поема АДВ, където давност няма и капитализираш отрицателни лихви. Машината е добре смазана и явно работи.

          Коментар


          • #65
            От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Нашите "изкъртеняци" оставят "гостите", защото и родният материал си хвърля боклуците където и както му дойде и си прави каквото иска ...
            Така де, ма пожелателно явно не става,
            а явно нЕма и далавера щото глобите са куци.

            Когато и да съм пътувал към Сърбия, като подмина печатницата за пари при оклонението за Сливница, през няколко автомобила с чужда регистрация и специфични муцуни вътре, се изхърлят секви опаковки, а в отсечката след Драгоман, и колкото по-близо до до ГКПП-то, почти от всяка втора кола.
            Загледайте се, нещо страшно е !

            За Гърция съм забравил Кресненското дефиле, особено с мотор (в момента, а и скоро едва ли ще карам),
            щото е пълно с румънци с пари, които са си повервАли (тия пък са ми много интересна категория) и раздават газ на утрепия като безсмъртни, които също никой не санкционира.

            Това го коментирам редовно от години с приятели мотористи, а наскоро и със Скрапа.
            Има пример, че съм прав и от вчера, за съжаление.

            А най-обичам такива, обикновено с по-нови коли, дето си пушат с ръката с цигарата отвън, и после небрежно пускат фаса.
            Има и такива (вече все по-рядко) дето си хвърлят целуфанчето от кутията, или направо празната, а класиката е да си разтоварят пЕпелника на светофара.

            Това последното преди го правеха бакшишите, а напоследък съм го виждал само от некви изкъртени коли с несофийска регистрация.

            Като почнат да праскат глоби за всичко, тогава и нещата ще си дойдат на място.

            Не е баш по темата, ама и ми е все едно за австрийците, те са си оплели кошницата.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #66
              От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
              Давност, разбира се има и тя е различен срок за различните задължения, от 1 до няколко години, но при определени условия тя се удължава с 50%. Малко преди да изтече и този срок администрацията има опция да те осъди(обикновенно това става при нередовно призоваване, съответно незнание), след което те поема АДВ, където давност няма и капитализираш отрицателни лихви. Машината е добре смазана и явно работи.
              Да! Минеш ли към "РЕШЕНИЕ на Съда в състав..." няма давност. А това, че са те търсили и ненамерили по ЛК си е само твой проблем. Има все още много, които минават между капките и затова се назначават нови и нови чиновници, да ги държат под око.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #67
                От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Не ми е ясна схемата, по която става събирането, но предполагам, че глобата се прехвърля за търсене на създадената преди няколко години "Дирекция събиране".
                ...
                Това е ако дължиш нещо на държавата.

                На базата на какво законодателство машината ще се задейста да събира пари за чужда държава, заради глоба която дори не си могъл да обжалваш ?
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #68
                  От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Това е ако дължиш нещо на държавата.

                  На базата на какво законодателство машината ще се задейста да събира пари за чужда държава, заради глоба която дори не си могъл да обжалваш ?
                  Емиииии, там ЕС, Интерпол, туй-онуй...
                  Аз нали питах как Владо Йончев е "...получил глоба ОТ Австрия..."? По имейла ли, по DHL ли, по телепатия ли...? И кой е натоварен със събирането ѝ? Да не си повтарям вчерашния пост.
                  Отделно от това, неговата "активност" по темата ме навежда на други мисли
                  Последно редактирано от Тропчо; 24-08-16, 19:44. Причина: Отделно....
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Като почнат да праскат глоби за всичко, тогава и нещата ще си дойдат на място.
                    Тая тема пое в друга посока. Ама. Не е проблема само в наличието и размера на глобите. Те и сега си ги има. Проблема е в налагането и събирането и в "мат'ряла" както каза един преди години.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      ..
                      Аз нали питах как Владо Йончев е "...получил глоба ОТ Австрия..."? По имейла ли, по DHL ли, по телепатия ли...? И кой е натоварен със събирането ѝ? Да не си повтарям вчерашния пост.
                      Отделно от това, неговата "активност" по темата ме навежда на други мисли
                      На същите, които ми се появиха в главата, когато написах единствения си пост в темата?

                      Явно, журнализма е начин на мислене, ама пък толкова еФтинко проучване - с 13 км/ч......
                      Нищо, да живее рокендрола..

                      Бих се извинил с удоволствие на топикстартера, ако приложи някаква снимка на глобата ОТ Австрия, примерно..

                      Ама пък, от друга страна - като си имаш форум, що да не си го джуркаш, както ти е кеф?
                      Последно редактирано от Veni1; 24-08-16, 20:01.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        Отделно от това, неговата "активност" по темата ме навежда на други мисли
                        Най-вероятно е пуснал в австрийски форум тема "Глоба от България - да я плащам ли?".
                        Скоро ще чакаме съпоставката.

                        П.С. А по въпроса за 13-те километра:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:62.0 КБ
ID:5723949

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:84.7 КБ
ID:5723950
                        Последно редактирано от druncho; 24-08-16, 20:08.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          Аз нали питах как Владо Йончев е "...получил глоба ОТ Австрия..."? По имейла ли, по DHL ли, по телепатия ли...? И кой е натоварен със събирането ѝ? Да не си повтарям вчерашния пост.
                          Отделно от това, неговата "активност" по темата ме навежда на други мисли
                          - именно !

                          Те , чети

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          А темата не е ли просто едно журналистическо проучване на общественото мнение тук?
                          ПС. Питайте вятърния боец що е то "балък" .
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            ...
                            ПС. Питайте вятърния боец що е то "балък" .
                            Да де, гледаш ли сега, тия дето знаехме предварително, как изпъкнахме пред европидалните маси?
                            Трябва всички да черпим Вени по едно ирландско кафе, ако се окаже прав.
                            Последно редактирано от Тропчо; 24-08-16, 20:49. Причина: Трябва....
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                              Първоначално публикуван от Filo Преглед на мнение
                              Тая тема пое в друга посока. Ама. Не е проблема само в наличието и размера на глобите. Те и сега си ги има. Проблема е в налагането и събирането и в "мат'ряла" както каза един преди години.
                              Санкцията стряска, и мен тя ме интересува.

                              Със събирането да си се оправят събирачите,
                              а мат'ряла се моделира, ма не става от раз.

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              Емиииии, там ЕС, Интерпол, туй-онуй...
                              Аз нали питах как Владо Йончев е "...получил глоба ОТ Австрия..."? По имейла ли, по DHL ли, по телепатия ли...? И кой е натоварен със събирането ѝ? Да не си повтарям вчерашния пост.
                              Отделно от това, неговата "активност" по темата ме навежда на други мисли

                              Г-н Йончев, е ся е момента, с два реда, да покажете, че темата не е кьорфишек.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #75
                                От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                ...Г-н Йончев, е ся е момента, с два реда, да покажете, че темата не е кьорфишек. ...
                                Цъ ! Господин Адаша Йончев ( баси ! Прозвуча ми като Дон Дракона Уилсън) кьорфишеци не пуска . Знае си той защо. 13 км. са серЬозна работа .
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X