Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба от Австрия - да я плащам ли?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

    По същество на темата:

    Аз пък ще намекна че някои от БЪЛГАРСКИТЕ глоби не съм платил. Примерно са ми слагали общинска глоба за паркиране. Личното ми виждане е че е неправомерна и че общинските служители са си търсили лесна жертва, ама хич не ми се занимава с обжалване на фиш, така че просто ще изчакам да мине давността. Като искат пари, да си напишат те домашното.

    Мога със съжаление да отбележа, че Органите навсякъде по света са склонни към кухо отчитане на дейност и събиране на ниско висящите плодове. 13км/ч може да е много или малко - зависи къде сте. У нас за 20 отгоре е крайно малко вероятно някой да се размърда защото винаги има кого да спрат с 50 отгоре и да отчетат много по-голяма глоба (или подкуп). В Австрия не знам как е, ама щом се занимават с 13км/ч явно тия с по 50 или 30 са ги поразтребили.

    Дали и доколко 13км/ч са значима опасност за движението - пак зависи къде.

    Коментар


    • #32
      От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

      Първоначално публикуван от dan4o naidenov Преглед на мнение
      !3 или 130 - има ли значение?
      Има. Отразено е и в размера на глобата.

      Коментар


      • #33
        От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Има. Отразено е и в размера на глобата.
        Тъй де, а може и на трупчета.
        КАТАСТРОФИТЕ не се случват те се предизвикват.
        УАЗ 31514 тел.0888842669/0878842669

        Коментар


        • #34
          От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          По същество на темата:

          Аз пък ще намекна че някои от БЪЛГАРСКИТЕ глоби не съм платил. Примерно са ми слагали общинска глоба за паркиране. Личното ми виждане е че е неправомерна и че общинските служители са си търсили лесна жертва, ама хич не ми се занимава с обжалване на фиш, така че просто ще изчакам да мине давността. Като искат пари, да си напишат те домашното.
          Няма да скрия, че съм се изкушавал да приложа подобен подход в два от случаите, когато не бях съгласен с трактовката "Паркирал на по- малко от 5 м. от кръстовище". Не мога да си позволя, обаче, да вися с неплатени глоби, данъци и т.н. поради честите услуги, които ми се налага да търся от "държавния апарат". От друга страна не разполагам и с времето да оспорвам по установения ред преценката на тоя.... (тук ще си спестя някои епитети) цървул, който ми е писал глобата.
          Таааа, като ги туриш на кантара, по- добре да прежалиш 20 кинта, вместо да не ги прежалиш.
          П.П. Някакси, така се и възпитава оня, странен за нашите географски дължини мисловен процес, на който така се възхищаваме на втората ракия, наричайки го "манталитет". На третата, вече сме го обявили за овчедушие и държавен рекет...
          Последно редактирано от Тропчо; 23-08-16, 16:50.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #35
            От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            По същество на темата:

            Аз пък ще намекна че някои от БЪЛГАРСКИТЕ глоби не съм платил. Примерно са ми слагали общинска глоба за паркиране. Личното ми виждане е че е неправомерна и че общинските служители са си търсили лесна жертва, ама хич не ми се занимава с обжалване на фиш, така че просто ще изчакам да мине давността. Като искат пари, да си напишат те домашното.

            Мога със съжаление да отбележа, че Органите навсякъде по света са склонни към кухо отчитане на дейност и събиране на ниско висящите плодове. 13км/ч може да е много или малко - зависи къде сте. У нас за 20 отгоре е крайно малко вероятно някой да се размърда защото винаги има кого да спрат с 50 отгоре и да отчетат много по-голяма глоба (или подкуп). В Австрия не знам как е, ама щом се занимават с 13км/ч явно тия с по 50 или 30 са ги поразтребили.

            Дали и доколко 13км/ч са значима опасност за движението - пак зависи къде.

            В Германия при ограничение 30 в жилищна зона при превишаване на скороста със СЕДЕМ км -глоба 10 евра платени по пощата и три дневно пътуване на бележката след снимката . При преминаване на червен светофар с камера и снимка - 260 евра , три точки и месец без книжка . Пращането може да стане и по пощата и плащането по банка . За момента все още не ми е ясно от къде ги вземат тези три точки и в кое досие се пишат ( в БГ или тук ) . За неправилно паркиране глобата идва на третия ден . Карам с немски номера и имам адресна регистрация . Гледам да не забавям плащания защото първо има лихви и второ се влиза в регистър и после като искам нещо на изплащане или ако сменям квартира ще имат повод да ми отказват . Въпреки че съм рода с БАЙ Ганьо не смятам за редно да живея по бай Ганьовски в Германия . Това са прегрешенията на моето семейство за 4 години живот зад граница . До момента не съм имал никакъв контакт с полицай , въпреки че близо три години карах с БГ номера .
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • #36
              От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              ...по- добре да прежалиш 20 кинта, вместо да не ги прежалиш...
              50 кинта, общински фиш, не от КАТ и не по закона за движение по пътищата, а на основание някакво си решение на общината да е забранено изобщо паркирането на тротоар, независимо дали са оставени 2 метра. И аз възнамерявам да изчакам давност...
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #37
                От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                "СРЕЩУ системата"-коя система, каква система и кои 5 лева?
                Taя, дето си затваря очите пред углавни престъпления за едни, за незаконно закачане към ток, вода и социални - за милиони други. А мен ще ме гони за дребно превишение на скорост на другия край на Европа.
                Тая система! Изобщо не съм част от това, дето се държи като мой враг. И дето го издържам!

                Коментар


                • #38
                  От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Примерно са ми слагали общинска глоба за паркиране. Личното ми виждане е че е неправомерна и че общинските служители са си търсили лесна жертва, ама хич не ми се занимава с обжалване на фиш, така че просто ще изчакам да мине давността. Като искат пари, да си напишат те домашното.

                  Отидох след 3 или 4 дни да си платя общинска глоба (София) за неправилно паркиране (по принцип правилна но с много условности) от 20лв хваната към чистачката и ми стана особено как тия хора ме гледаха като извънземен, явно от многото само аз съм отишъл и платил доброволно. Аз обаче някакси бях доволен от себе си. Много е сбъркана работата и от двете страни.
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                    Първоначално публикуван от dan4o naidenov Преглед на мнение
                    !3 или 130 - има ли значение?
                    Огромно.
                    За справка: другия път като караш из града, спомни си че ограничението е 50 км/ч. и си виж километража.

                    Поздрави,
                    Последно редактирано от paragraf 22; 23-08-16, 20:29.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                      Чета я тая тема, и осъзнавам какъв непоправим балък съм. Знаех си аз, че нещо правя не по правилния (тарикатския) начин в тоя живот....

                      П.С. balık = (буквално) риба, (жаргон) лапнишаран
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                        Глоба от Австрия аз бих я платил и то не защото съм толкова съвестен, а по-скоро защото не познавам системата и ще ми гарантира спокойно бъдеще. А относно общинската глоба за паркиране с фиш за 20 лв, която коментирате...е имах запор на колата за същото, като за това разбрах тази година при продажбата. Няма да коментирам, че фиша е от 2008г, когато още не съм имал колата, давността, която в случая е 5 г. и ред други особености на националната ни същност.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                          Първо се чудех , отива ли му на г-н Йончев да пита такива неща? Тази вечер мисля що пък да не пита.....За протокола живея и работя в Германия глобите ги плащам докато дойдат в пощата, обаче имам една от Австрия преди четири години за която ми пратиха две писма в БГ да я платя / бях с немски транзитни номера / и поради немалкия размер 180 евро не им я платих..........нищо не последва и не са ме спирали в Австрия за да разбера някой дали ми ги търси все още. Г-н Йончев не е малък и ще си вземе решение за което ще си носи и отговорноста )
                          подпис : Драги ми смехурко;))

                          Коментар


                          • #43
                            От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                            Те , глобите ги слагат те така - ем да си пцуваме , ем да ги не платим , шот нали.
                            Тези общинските и аз съм ги сложил точно там - на барабана и да подскачат.
                            Тези за превишената скорост са превенция - всички (почти ) сте технически грамотни.Ако пуанеш едно дете в района на 30 км/ч с 45 , дали ще го увредиш по-малко?(
                            -Е , ма имам бързи реакциЙ...Ма ако пуанеш мойто нема а та питам кой ти е адвоката , нито гробарят.Шот не спазваш редаТ.Не може така , нали?
                            -Дай да се съдиме , шот редът е такъв!-Па убаво-ти по кой ред кара , или наруши, та него да , какво...нарушиме.Ми не!( Тук не употребявам нецензурни изрази )
                            Не е първата такава тема - не става дума за няколко кинта.
                            А заради Тропчо ще помоля Митко Куздов да напише в темата как точно технически се получават нещата с глобите(не , че имаше намерение да нарушава).
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                              Имам една глоба за неправилно изпреварване от 90 евро в Германия от 2008. Пратиха ми я по пощата на адреса ми в Русе. Няколко пъти. Не платих. Нямам и намерение. От тогава съм ходил в Германия поне 50 пъти. Никой не ме е търсил. Явно е потънала някъде. Аз не бих я платил, както и не плащам нашенските, докато не ме отърсят по сериозно.
                              Мое мнение, не го налагам на никого.
                              На сърбела майката му е чесането.
                              Борислав Борисов Русе О885 О37815

                              Коментар


                              • #45
                                От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                                Ботъм лайн - правилата по принцип са хубаво нещо. По принцип.

                                Ш'си позволя да цитирам Тропчо:

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                Някакси, така се и възпитава оня, странен за нашите географски дължини мисловен процес, на който така се възхищаваме на втората ракия, наричайки го "манталитет". На третата, вече сме го обявили за овчедушие и държавен рекет...
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X