Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба от Австрия - да я плащам ли?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

    Минавайки покрай някое полицейско управление в Австрия, можеш да се провикваш с пълно гърло "булгар, булгар"...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #17
      От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

      Съдия в Испания ме беше пуснала за издирване в Европейска система някаква си , няма да ви кажа какъв е кефа на границата да те спрат и полицаите да те заведат при циганите, виатнамците и негрите дошли с кораби, безценно усещане и мъънично срам, бял човек сред приматите дошли с риск за живота в Европа, това ми се случи точно два пъти за една седмица.

      Причината, съдийката ме издирва за да ми връчи документ в който аз съм потърпевш, ограбен преди години в Испания.

      Всеки да си прави извода кое му струва повече - чисто съзнания или 40-50 кинта...
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #18
        От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

        След доста по-малко от две години, ако не и сега ще си плащаме поне глобите като попчета(стига да остане/м в ЕС). Не е въпросът за мангизите.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #19
          От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

          Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
          Не я плащай, няма контрол на преминаващите.самл ако те спрат до 2 години може да ти излезе.ако те притеснява си смени номерата на колата. Против съм всякакви ограничения на скоростта. Всеки има глава и задник и знае как да кара, ограничението е просто касичка. Ако не знаеш как да караш- има обществен транспорт.
          Това сериозно ли го казвате? Освен собствения задник има и други участници в движението, всеки с различна бързина на реакциите. Затова има система от правила, която всички спазват.

          На който не му харесва на село на ливадата или на някоя писта да ходи да се кефи.

          Коментар


          • #20
            От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

            Първоначално публикуван от Filo Преглед на мнение
            Това сериозно ли го казвате? Освен собствения задник има и други участници в движението, всеки с различна бързина на реакциите. Затова има система от правила, която всички спазват.

            На който не му харесва на село на ливадата или на някоя писта да ходи да се кефи.

            Изказването му е в стил "тийнейджър", но до колкото го познавам от форума не е такъв, така че...
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • #21
              От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              Съдия в Испания ме беше пуснала за издирване в Европейска система някаква си , няма да ви кажа какъв е кефа на границата да те спрат и полицаите да те заведат при циганите, виатнамците и негрите дошли с кораби, безценно усещане и мъънично срам, бял човек сред приматите дошли с риск за живота в Европа, това ми се случи точно два пъти за една седмица.

              Причината, съдийката ме издирва за да ми връчи документ в който аз съм потърпевш, ограбен преди години в Испания.

              Всеки да си прави извода кое му струва повече - чисто съзнания или 40-50 кинта...
              Ето пример защо трябва да сме СРЕЩУ системата. Хем си потърпевш, хем са се отнесли към теб като с престъпник. А не е като да не се погазва законът всяка секунда по 1000 пъти. И хич не им дреме за което!

              Коментар


              • #22
                От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                "СРЕЩУ системата"-коя система, каква система и кои 5 лева?
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • #23
                  От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                  Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
                  Получих глоба от Австрия. Карал съм с 13 км/ч над разрешената скорост. Не е голяма сумата, но не ми се изхърлят 45 евро, ако мога да си ги спестя. Какъв е вашият съвет - има ли система за контрол или да я пусна в кошчето?
                  Вероятно все ще мина през Австрия в близко време, ако това има отношение към въпроса.
                  Благодарение на навика си да чета внимателно, виждам една съществена подробност.
                  Не си получил глобата в Австрия, а от Австрия. Как я получи? Кога е направено нарушението? С какво средство или от кого е констатирано? Това ще отговори на няколко въпроса:
                  1. Дали вече са те намерили?
                  2. Каква и къде преписка има заведена?
                  3. Дали ще плащаш по австрийско законодателство или по българското?
                  4. Дали вече си обект на "Дирекция събиране" към НАП, или все още си длъжник на австрийското нещо със същите функции? Което пък ще ти отговори на въпроса можеш ли да си джиткаш със същия автомобил там?
                  Както и да го мисля, пусни си едно "Удостоверение за липса на задължения" в НАП и смятам че то ще ти отговори на някои въпроси.
                  Ако глобата ти е "констатирана и връчена" в Австрия и не си я платил, докато си бил там, въпросите ти са съвсем други.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                    Изказването му е в стил "тийнейджър", но до колкото го познавам от форума не е такъв, така че...
                    Ма акъла му, май е застинал там. Все боко му е виновен. И фандъкова.
                    КАТАСТРОФИТЕ не се случват те се предизвикват.
                    УАЗ 31514 тел.0888842669/0878842669

                    Коментар


                    • #25
                      От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      Ето пример защо трябва да сме СРЕЩУ системата.
                      Нищо и няма на системата - и проблем няма. Нито някой се е отнасял към него, като с престъпник. Цялото възмущение на батето Джорджоне е в обстоятелството, че се е наложило да сподели компания с хора, които по неговите (високо извисени, балканско-манталитетни) критерии са "примати"! В края на краищата, именно той и никой друг се е нуждаел и възползвал от функциите и (на системата), едно съвпадение е , че в същата ситуация е наравно с въпросните...
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                        Извън кастовия гняв на Джорджоне, мислех си че това да издирва и арестува жертвите и свидетелите наравно със заподозрените и даже осъдените е патент на българското правораздаване.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Извън кастовия гняв на Джорджоне, мислех си че това да издирва и арестува жертвите и свидетелите наравно със заподозрените и даже осъдените е патент на българското правораздаване.
                          Имаме познал верния отговор, българските "органи" ме третираха като престъпник, точно три пъти за една седмица, на влизане в БГ, на излизане от БГ и в Полицията когато си сменях паспорта.

                          Задържат те, докарват те при черните и без да ти казват каквото и да било седиш и чакаш под погледите на стотици пътници и полицаи.

                          Ами не е приятно, дори гадно и много стресиращо.

                          Малоумното е на бг системата, защото след като бях установен още на влизане в страната всеки с достъп до системите ме задържаше все едно вчера не са ме установили, пълна малоумщина.

                          И най-готиното е, че издирват ме от Испания в международна система и всичко в тази международна система се вкарва на .... кирилица на български език )) добре, че попаднах на печен малко по-висш полицай, та ми разреши да напиша на латиница и на английски допълнително 2-3 изречения, иначе си беше трагико-комедия пълна но тогава си ми беше бая стресиращо.
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                            Има една приказка за хвърлените камъни, от тези дето не грешат...

                            Човешко е да се греши, а след като човека е решил да попита форумно, не виждам смисъл да се разпъва на кръст, а по скоро да му се даде разумен съвет.
                            Аз бих препоръчал да се плати глобата, защото е редно и може да коства главоболия, на по-късен етап (ако не се плати).
                            Иначе колко от Вас обърнаха внимание, че става въпрос за 13 километра върху разрешената скорост?

                            Поздрави,

                            Коментар


                            • #29
                              От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                              Първоначално публикуван от paragraf 22 Преглед на мнение
                              Има една приказка за хвърлените камъни, от тези дето не грешат...

                              Човешко е да се греши, а след като човека е решил да попита форумно, не виждам смисъл да се разпъва на кръст, а по скоро да му се даде разумен съвет.
                              Аз бих препоръчал да се плати глобата, защото е редно и може да коства главоболия, на по-късен етап (ако не се плати).
                              Иначе колко от Вас обърнаха внимание, че става въпрос за 13 километра върху разрешената скорост?




                              Поздрави,
                              !3 или 130 - има ли значение?
                              КАТАСТРОФИТЕ не се случват те се предизвикват.
                              УАЗ 31514 тел.0888842669/0878842669

                              Коментар


                              • #30
                                От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                                Е да не реагират на евроиздирване ли? Сигурно има и такива случаи, а може и оттам да ескортират до тук така
                                https://www.youtube.com/watch?v=sedbQ8UrNss
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X