Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Аляска, една мечта по-малко.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Аляска, една мечта по-малко.

    Някъде към 5 бяхме пред нас.
    Трудно ми беше да повярвам, че всичко свърши.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1562.jpg
Прегледи:1
Размер:181.8 КБ
ID:5727786

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1563.jpg
Прегледи:1
Размер:107.6 КБ
ID:5727785

    Оставше ми да свърша още едно последно нещо преди да обявя пътуването за приключило.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1564.jpg
Прегледи:1
Размер:225.8 КБ
ID:5727787

    Ами това беше...
    Май, че дойде момента да измисля някаква високопарна фраза за гранд финале.
    Всъщност не, нека да е просто, някак си изтъркано и елементарно дори.

    ЩЕ ГО НАПРАВЯ ОТНОВО!
    The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

    Коментар


    • От: Аляска, една мечта по-малко.

      Еее,утре кафето ми няма да е така сладко!
      Много увлекателен пътепис и чудесни снимки!
      Благодаря за споделянето!

      Дано по-скоро направиш следващото пътуване!
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • От: Аляска, една мечта по-малко.

        Велико , благодаря за споделеното.
        емил златков
        паджеро 2.5тд
        ве стром 650

        Коментар


        • От: Аляска, една мечта по-малко.

          Благодаря за страхотната история.Чак сериозно се замислих дали да си взема семейството,куфарите и да замина за Канада ..
          YAMAHA RAPTOR 700R

          Коментар


          • От: Аляска, една мечта по-малко.

            Човече, благодаря за приятното четиво. Поздравления и за баща ти. Не бях чел нещо по-зарибяващо.

            Коментар


            • От: Аляска, една мечта по-малко.

              както се казва всяко хубаво нещо си има начало и край.
              виждам че обичаш далечните дестинации та в този ред на мисли поне в моите виждания де не смяташ ли че по разумното решени за мотор трябва да е по надежден от към консумативи като вместо верига има кардан и евентуално въздухар.
              аргументите са ми че кардана не го интересуват атмосверните условия а за това че да е въздухар при едно падане или нелепо изпускане на неподходящо място да се прецака радиатор може да ти провали пътуването.
              просто ми е любопитно понеже от личен опит съм стигнал до тази дилема нищо че последните 6 години не ми остава никакво време за мото пътешествия

              Коментар


              • От: Аляска, една мечта по-малко.

                Първоначално публикуван от akxel Преглед на мнение
                както се казва всяко хубаво нещо си има начало и край.
                виждам че обичаш далечните дестинации та в този ред на мисли поне в моите виждания де не смяташ ли че по разумното решени за мотор трябва да е по надежден от към консумативи като вместо верига има кардан и евентуално въздухар.
                аргументите са ми че кардана не го интересуват атмосверните условия а за това че да е въздухар при едно падане или нелепо изпускане на неподходящо място да се прецака радиатор може да ти провали пътуването.
                просто ми е любопитно понеже от личен опит съм стигнал до тази дилема нищо че последните 6 години не ми остава никакво време за мото пътешествия
                Често казано не се бях замислял за плюсовете и минусите на въздушно/водно охлаждане, това може би е добра тема за дискусия тук във форума.
                Що се отнася до кардан/верига, то аз предпочитам по-леки мотори, тоест 650-800 кубика. Не мисля, че са много моторите в този сегмент с кардан.
                Другата ми теория, с която не искам да отварям дискусия е следната:
                Веригата иска подръжка и евентуална смяна на пиньоните през определен период, но за много хора чопленето по мотора е част от удоволствието да притежаваш мотоциклет. Верига се обслужва за няколко минути, натяга се за 10, а пиньони се сменят за час.
                На кардана от друга страна се сменя маслото през година или повече и караш, нищо повече.
                Ключът от бараката за мен е, че веригата я наблюдаваш непрекъснато и с доста голяма точност може да предвидиш кога и какво да очакваш и евентуално да вземеш мерки. Докато кардана може да каже БАУ без предизвестие, ако това се случи на 100 метра от гаража е ОК, ако обаче стане на няколко хиляди километра от дома, то се влиза в съвсем друг филм.
                Притежавал съм мотори с кардан, ремък и верига, и в трите случая не съм имал проблеми...моята теория е, че най-дбрият лек против проблеми с мотора е да се сменя по-често с по-нов модел и/или по-малък пробег.
                The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                Коментар


                • От: Аляска, една мечта по-малко.

                  Ееее много сърцат пътепис!!! Благодаря за това че станахме част от него.

                  Коментар


                  • От: Аляска, една мечта по-малко.

                    Благодаря ти Митко
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • От: Аляска, една мечта по-малко.

                      Благодаря! Един от най-хубавите пътеписи във Форума!

                      Огромен респект и към Баща ти!

                      Определено пътешествието нямаше да е същото без Кен!

                      Коментар


                      • От: Аляска, една мечта по-малко.

                        Колеги,
                        Благодаря ви за интереса, търпението, комплиментите и критиките. Надявам се да има още подобни пътувания, които да споделям с вас.
                        Пускам и обещаното видео за багажа.
                        https://www.youtube.com/watch?v=GCCQC1yXyso
                        The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                        Коментар


                        • От: Аляска, една мечта по-малко.

                          Много ми хареса, следях от първия ден. БРАВО, дано се повтори.


                          Само едно не мога да разбера, защо не си купи нови ботуши? Мина през големи градове, но продължи със спукания. Кен не го коментираме за неговата простотия с работните обувки.

                          Коментар


                          • От: Аляска, една мечта по-малко.

                            Браво Митак, да имах твоята дарба да пиша пътеписи,а аз се скъсах от каране и обикаляне на Америка и не ми идва музата два реда да напиша.
                            Иначе за веригата върло не съм съгласен.Както знаеш моят мотор е с ремък и мисля че това е най-добрият вариянт за дълги пътувания.За 15,000 мили подръжката ми е хвърляне на бегъл поглед дали ремъка е на мястото си,но може и без това да се мине,защото ако не е там, така или иначе ще разбера.Дори кардана мисля че е по-добре за мързеливи като мен.Веригата с тези масльонки,тези натягания и изхабяване си е чиста загуба на време и средства.

                            Коментар


                            • От: Аляска, една мечта по-малко.

                              Мисля че няма друг пътепис с такъв огромен процент снимки годни за десктоп.Жалко че свърши.
                              Mitko69,освен компресор за гуми,какво значи фишек? Също може ли да качиш снимки на 12 волта в касата как изглеждат,извод за запалка или усб,също има ли напрежение без контакт в тях.
                              Три пъти съм ходил на далеч над 1000-1500 км.и всеки път това ми е проблем.Нося пауър банки които последния път се прецака,идеята беше да си заредя блуттота в каската.Добре че умря след границата на връщане.Снощи оправих банката и е ок,но нямам доверие.Незнам кое е по добре,на 12 волта изходите с или без контакт,в единия случай може да не запалиш,в другия случай няма да си заредиш устройствата.

                              Sent from my 2014813 using Tapatalk
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Аляска, една мечта по-малко.

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Мисля че няма друг пътепис с такъв огромен процент снимки годни за десктоп.Жалко че свърши.
                                Mitko69,освен компресор за гуми,какво значи фишек? Също може ли да качиш снимки на 12 волта в касата как изглеждат,извод за запалка или усб,също има ли напрежение без контакт в тях.
                                Три пъти съм ходил на далеч над 1000-1500 км.и всеки път това ми е проблем.Нося пауър банки които последния път се прецака,идеята беше да си заредя блуттота в каската.Добре че умря след границата на връщане.Снощи оправих банката и е ок,но нямам доверие.Незнам кое е по добре,на 12 волта изходите с или без контакт,в единия случай може да не запалиш,в другия случай няма да си заредиш устройствата.

                                Sent from my 2014813 using Tapatalk
                                Аз си реших проблема с зареждането на джаджи с едно приспособление което се поставя в изход за запалка и има два ЮСБ изхода .


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p_sup_usbx2.jpg
Прегледи:1
Размер:17.6 КБ
ID:5728118

                                Снимката е примерна моето е малко по-малко .
                                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X