Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашен сървър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Домашен сървър

    Няма 1U сървър който да е тих, просто малката им форма ги прави много шумни заради проблемното охлаждане, за това за домашна машина са добри т.н. Тауър сървъри, големи са но имаш огромен избор от хардуер и малки приблеми с охлаждане следователно нисък шум, това блейдче ще свири като хеликоптер дори и в покой, иначе ако имаш рак в ДЦ не е лоша идея но за дома категорично не е добър избор въобще.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #47
      От: Домашен сървър

      Приятелите вече почнаха да ме бъзикат, че трябва да разкарам ракията и виното от килера, и да сложа един рак там, заедно с допълнителна климатизация разбира се Това бе единия вариант който обмислях ако отида на такъв тип... Ама в края на краищата се отказах - нуждите не са ми такива, че да изискват такава инвестиция...
      А У1 с тези мъничките високооборотни вентилаторчета няма как да не вият...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #48
        От: Домашен сървър

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Приятелите вече почнаха да ме бъзикат, че трябва да разкарам ракията и виното от килера, и да сложа един рак там, заедно с допълнителна климатизация разбира се Това бе единия вариант който обмислях ако отида на такъв тип... Ама в края на краищата се отказах - нуждите не са ми такива, че да изискват такава инвестиция...
        А У1 с тези мъничките високооборотни вентилаторчета няма как да не вият...
        Моя минисървър седи точно в килера в един комуникационен шкаф над вратата. Охлаждане не съм слагал проблеми с температурите няма. Виното и ракията си седят :>
        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

        Коментар


        • #49
          От: Домашен сървър

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Статично IP си имам - не е проблем... Предполагам може да се оправи маршрутизирането и чрез рутера за да се оформи достъпа и отвън...
          ..
          Щом говорим за "сървъри" тия неща трябва да са изчистени от въпросителни.
          До сега какъв хардуер е ползван и какви сървъри са/не са тръгвали?
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #50
            От: Домашен сървър

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Да, гледах ги тези, но излизат извън таргет цената Че аз с бърз Ксеон с HP микросървъра ще получа по-голяма производителност на половината цена
            Не съм гледал актуални цени, но като проверявах навремето, версията със зион беше скъпичка. Може да се каже, че беше сравнима с предложения 1U сървер.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #51
              От: Домашен сървър

              Хардуера в момента е стар геймърски комп на десеттина години (е, тогава си бе врЪха - дори с хийтпайп изведен извън кутията за охлаждане на дъното), с 1+2ТБ дискове и 2хRJ45 онборд...
              И някакво бързо на времето си видео Нвидия, което и сега грее и вие на умрЕло
              Пускам си го отвсякъде WOL (и от локалната мрежа и отвън), и си го 'виждам' като конзола или уеб интерфейс отвсякъде...
              Обаче остаря и почна да върти номера...
              Не че не се справя, но почна да ми прави номера на ниво БИОС/Хардуер...
              Понякога не ще да тръгне - тогава БИОСа го зарежда 1-2 минути и не винаги успешно... Не винаги успява да си види DVD-то (пак на ниво БИОС), или пък го вижда като нещо друго, с название на гаргамулица (пак още при зареждане на БИОС-а)...
              И като следствие - Линукса влиза в имърджънси мод, вече без възможност да го видя дистанционно (да, като съм пред него го оправям)...
              Затова и реших да се ориентирам към микросървъра...

              ittso, добър XEON, ставащ на това дъно може да се намери за около 250Е... Но засега смятам първо да видя как ще се справи с текущата конфигурация, и ако се зори - чак тогава да мисля вариант с i3 или XEON...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #52
                От: Домашен сървър

                В резултат от обсъжданията и предложенията в тази тема - поръчах:
                HP ProLiant MicroServer Gen8 / Intel® Celeron® G1610T (2.3Hz/2-core/2MB/35W) / 4GB PC3-12800 (DDR-1600MHz) ECC
                HDD 2х2TB WD Blue WD20EZRZ (единия такъв си го имам вече вкъщи)
                SSD 120GB A-Data

                Ако се озори за памет (което ме съмнява че едва ли ще се наложи), смятам да я вдигна първоначално на 8GB (да заема втория слот), а ако пак се озори - ще трябва да премина на следващата стъпка - разкарване на тези памети и преминаване на 8GB платки...
                Ако се озори за процесорна мощ, смятам да се кача на Intel i3 3240 или пък Xeon E3-1230 v2...


                Благодаря на всички колеги, участвали в дискусията...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #53
                  От: Домашен сървър

                  Би ли му пуснал няколко бенчмарк теста да видим как се представя, тва преди да му накичиш разните благини и данни

                  Един колега беше направил ХАДУУП клъстър от дузина РПай2'ки та ми е интересно да сравня...
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Домашен сървър

                    За домашни нужди ползвам raspberry pi. Имам 2 и 3, като 3 скоро ще поеме щафетата, сега всичко е на 2та. 3 е 3-4 пъти по-бърз от 2.
                    Аз лично деля нещата - за сервизи - апач, смб, торент, длна, опенвпн, пптп впн, скриптове и тн - всичко на пая.
                    За диск - един НАС с 2 диска в РАИД.
                    Всичко свързано през мрежата.
                    До сега не съм имал нещо което не мога да направя с него.
                    Харчи ок 5 вата + НАС-а още 10на когато работи.

                    Но ти май не искаш точно сървър а по-скоро работна станция/сървър.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Домашен сървър

                      Според мен еднопроцесорно дънце трудно ще се бори с клъстер, макар и единичния 'комп' на клъстера да е с по-слаб процесор...
                      Пай ще си взема за експеримента, но в случая не исках пай за основна машина, защото исках да си върти стандартни линукс системи, ако се наложи експериментиране върху него - от време на време ми се налагаше смяна на линукса на няколко сървъра, и за да не се получават сривове (както се получи в този форум), имитирам средата изцяло, за да мога да изтествам как върви миграция, обновление и т.н...
                      Засега това е успешна стратегия...

                      Машинката вече е вкъщи.... Експериментите почват
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Домашен сървър

                        Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
                        Не се изказвай неподготвен,че се изложим пред чужденците
                        Ц лично пробвано на Еисър с J2900. Просто тая Intel® HD Graphics вътре пуска клиповете на Hd ама някак не е плавно. А докато отвори презентация с 100 слайда ..........

                        Коментар


                        • #57
                          От: Домашен сървър

                          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                          Би ли му пуснал няколко бенчмарк теста да видим как се представя, тва преди да му накичиш разните благини и данни

                          Един колега беше направил ХАДУУП клъстър от дузина РПай2'ки та ми е интересно да сравня...
                          sysbench --test=mutexsysbench --test=cpu --cpu-max-prime=20000 runsysbench 0.4.12: multi-threaded system evaluation benchmark


                          Running the test with following options:
                          Number of threads: 1


                          Doing CPU performance benchmark


                          Threads started!
                          Done.


                          Maximum prime number checked in CPU test: 20000




                          Test execution summary:
                          total time: 36.2625s
                          total number of events: 10000
                          total time taken by event execution: 36.2613
                          per-request statistics:
                          min: 3.61ms
                          avg: 3.63ms
                          max: 5.15ms
                          approx. 95 percentile: 3.63ms


                          Threads fairness:
                          events (avg/stddev): 10000.0000/0.00
                          execution time (avg/stddev): 36.2613/0.00

                          По-нататък може да пусна и I/O...

                          Po-
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Домашен сървър

                            Супер си, аз лично си правя бързи елементарни тестове, примерно да сгънат един РАР файл от 20-30ГБ и примерно трансфер на 100-200ГБ и те така се вижда реално що за стока имаме
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Домашен сървър

                              Трансфера бе учудващо добър - прехвърлях големи архиви (около 400ГБ) и през локалната мрежа държеше спокойно над 60MBs, като достигаше до 100MBs...
                              Това - към HDD RAID масива, a не към SSD....

                              Много съм доволен от съветите и избора - за цената си се представя прекрасно...
                              Като шум - тъй-като не е натоварен, нощем не се чува в стаята (чува се само тестовото развъртане на вентилатора и бибкането, когато го рестартирах докато настройвах нещата - тогава съпругата мърмореше )
                              Вентилатора продължава да държи 13%(не се чува изобщо)...
                              При такъв режим и входящ въздух 24С температурите при типово натоварване са:
                              CPU1/2 (явно различните ядра): 41C / 35C
                              HDD 1/2- 31C / 30C
                              SSD - 32C
                              CPU - 96% Idle
                              Най-нагрят е някакъв чип - 62С, който не го знам какъв е (графично е показан в коя зона на дъното е термодатчика), но температурата му за аларма е 105С, така, че не ме притеснява...

                              Смятам довечера ако ми остане време да му вържа един 'електромер' (от тези малките цифровите - които се включват в контакта) да го видя как е с консумацията...

                              За сега търся вариант какво да правя с UPS-а... Имам един Онлайн 1000VA, обаче много му вие вентилатора дори и на ниска скорост... Оставането му в стаята е невъзможно... Пък и комуникацията му е със сериен порт... Имам преходних USB/RS232 (на времето го ползвах за комуникация точно с този UPS) обаче не съм сигурен дали ще го подкарам на Линукса...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Домашен сървър

                                И аз много живо се вълнувам от ЮПиЕс, никога не съм имал собствен, не се е налагало с половин дузина лаптопи до скоро вместо сървъри

                                При мен освен тишината е важно и да не излъчва химия, тоест да е херметик или ако не е, съвет на колко разстояние може да е от консуматорите, примерно може ли да го сложа в на 15 метра...
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X