Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем баланс валове - фронтера б дти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем баланс валове - фронтера б дти

    Здравейте! Нов съм и от около година съм собственик на фронтера 2.2 дти 116кс. Откакто е при мен джипа е почти прероден! Смених и обслужих почти всичко и съм много доволен от него.
    Откакто го карам си има едно потракване,когато загрее като на верига,но майсторите които посещавах явно нямаха нужния опит за да ми кажат точния проблем и не съм обръщал особено внимание,докато нв отидох при Лозан ( на който благодаря много за диагностиката и съветите) и разбрах,че тракането е от балансиращата верига на валовете,която най вероятно е счупила успокойтел. Разбрахме се да отремонтираме или остраним валовете,но проблема е,че поради натовареността на Лозан няма възможност да го направи в близките дни,а аз имам път со Средиземноморието(около 2-3к километра) и се притеснявам дали няма да се скъса и ако да какви проблеми биха станали и дали поне мога да пътувам с него,пък веднага ще го направя след прибирането ми. Какво мислите вие колеги? Нов съм с джиповете и опелите и не знам как да постъпя. Благодаря предварително!

  • #2
    От: Проблем баланс валове - фронтера б дти

    Парчетата от успокоителя /ако е това/ не са големи и падат в картера, там най-много да се опитат да позатапят цедката на маслената помпа, но е малко вероятно. Веригата няма да падне, така че си пътувай спокойно с нормални обороти /без червени зони/. Маркирайте положението на валовете при ремонта, защото центровката им е доста мътна, поне аз не съм срещал инструкции. Мненията за каране без тях се разминават - едни казват, че всичко е ОК, а други усещат някакви нови вибрации.
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • #3
      От: Проблем баланс валове - фронтера б дти

      Благодаря,колега! Успокой ме доста. Аз карам спокойно,така че за скоростта няма да го мисля,просто се чудя на какво се дължеше.
      А и другото,което не упоменах е,че въпросното дрънчене се чува до 1.5 оборота,след това почти изчезва(обяснявам си го с това,че веригата се завърта по-бързо). Ще му обърна внимание веднага след прибирането ми в София.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем баланс валове - фронтера б дти

        Направо ги оперирайте тея безсмислени валове, на дизеловата ми фронтера направихме така и вече над 40к километра няма никакви драми, само дето двигателя стана в пъти по-тих
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          От: Проблем баланс валове - фронтера б дти

          Веднага след като свърша ваканцията\пътуването ги махам,то е и доста неприятно ... все едно караш ярномелка,когато си на ниски обороти... Ще ги изтърпя още 3000км и тъкмо с едно ново масълце се надявам фронтерката да утихне.
          И при теб ли дрънкаше доста колега?

          Коментар


          • #6
            От: Проблем баланс валове - фронтера б дти

            Здравейте, колеги! В случай, че се премахне само веригата на баланс валовете ще има ли проблем в маслената магистрала или последствия за двигателя? Благодаря предварително!

            Коментар


            • #7
              От: Проблем баланс валове - фронтера б дти

              Няма да имаш проблеми !Махай смело !
              Напред и нагоре
              Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
              0886769809-Юлиян
              kiko00@abv.bg

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X