Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мото среща 22-25 септември 2016

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мото среща 22-25 септември 2016

    Някак си времето бързо се изниза, понавъртяхме километри през годината, всеки според вкуса и възможностите си , и понеже скоро идва есен, ще се съберем традиционно някъде да споделим спомени и преживявания, както и да завършим активния сезон с подобаващо возене. Понеже поех ангажимент пред приятели да помисля по въпроса, стигнах до следните варианти – за някои изгодни, за някои не, както винаги, но – от мен толкова.
    Поради специфичната ми локация – на майната си – дивият северозапад – това което мога да предложа е:
    1.Белоградчик – чудесно място с невероятна природа, множество места за спане, възможност за палатки, в близост до две красиви пещери – Венеца и Магура, с Рабишкото езеро.
    2.Видин – мога да осигуря ресторант за сбирката само за нас, спането ще е на хотел/и.
    3.Около реката – най хард-адвенчър вариант, не предполага удобства, и ще е палатков лагер.

    По вариант 2 мога да съдействам изцяло за всичко, за останалите трябва някои уточнения, от евентуалните желаещи да наминат.
    Всеки сам отговаря за доброто си изкарване, хранене, пиене и изживяване. Кетъринг фирма няма, няма и да има, не сме деца, още повече че породата към която се числим , не предполага обгрижване от някой, вменяване на задължения ,особени прищевки и изисквания. Пътищата са на всички, срещат се и се разделят, удоволствието от среща със сродни души и интереси остава.

    Датите са съобразени с това, че се събират почивни дни, от което следва възможността след като се видим , да се повозим на някъде, и то от малко трипче, до максимално възможното – пример :
    1.Областа и хубавите места – пещери, крепости, кулинарен туризъм.
    2.През Дунав мост – Турну Северин, през каньона на Джердап, Долни Милановац, Зайчар и обратно в Бг – около 300 км.
    3.Хард лайнерски – до Сараево и обратно – през Сърбия, връщане през Черна гора – сериозен маршрут, с много часове каране. При интерес пускам карта.
    4.Решаване на място , след зяпане на карти, за добра комбинация и посока.

    о882-14о-278 Георги

  • #2
    От: Мото среща 22-25 септември 2016

    Добре звучи, ако съм се върнал до тогава ще гледам да намина. :-)
    Honda TransAlp 650 '02

    Коментар


    • #3
      От: Мото среща 22-25 септември 2016

      Гец ,приятелю, не се занимавай с глупости , а седни и напиши за преживяното в Мароко..,
      Обичам ,когато форумът оживее.Благодаря за споделеното от ВладиЧ ,на Митко за екзотиката от Непал,на ramar за грабващия клип...
      ..и понеже знам,че ще ми кажеш "Пиши ти" ,ще кажа ,че няма какво да пиша - превърнал съм се в Тити Папазов-рева на тръгване,рева по баирите,рева и на прибиране..

      Коментар


      • #4
        От: Мото среща 22-25 септември 2016

        Идеята е готина. При палатков лагер в природата, мога да се присъединя, надявам се да нямам пречки с присъединяването. Ще чакам развитие.
        LZ1NIM/P
        B pos

        Коментар


        • #5
          От: Мото среща 22-25 септември 2016

          Аз като един пишман моторджия с уклон към чаршаф туризма се надявам да не се възприеме хард-адвенчърския вариант за настаняване. Виж за карането - може и до Сараево
          BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
          LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
          Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

          Коментар


          • #6
            От: Мото среща 22-25 септември 2016

            +1

            Коментар


            • #7
              От: Мото среща 22-25 септември 2016

              Обсъждаме още, за сега са две тенденции - тия които искат да се возят повече настояват за по цивилизована среща - това значи Видин, хотел, и осигурен е ресторант-градина с барбекю. За тези които не мислят да закриват с дълго возене, може би е по добре Белоградчик, къмпинг , природа... ще видим как да направим компромисен вариант.

              Коментар


              • #8
                От: Мото среща 22-25 септември 2016

                Да дам едно предложение за еднодневен трип по време на събитието. Пътя е хубав, минава се през каньона на Дунав и национален парк Джердап/Сърбия

                Белоградчик-Турну Северин-Железни врата-Мосна-Зайчар-Белоградчик ~370km/7h

                Коментар


                • #9
                  От: Мото среща 22-25 септември 2016

                  хмм и аз се замислям за вариант палатка....целта ми е скалите на белоградчик и крепостта баба вида. при лошо време минавам на чаршафен вариант. а! да не забравя- с чопър съм,но това едва ли е пречка моля за подробности?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мото среща 22-25 септември 2016

                    До какво стигнахме като организация, след обсъждане:
                    22 ри, четвъртък се събираме в ресторанта на хотел „Видин”, ул.”Дондуков” 15, в центъра е, до автогарата и бензиностанция „Петрол”. Запазил съм 14 места в хотела, за хората които са потвърдили че ще дойдат. Ако се появи още някой желаещ, да ми се обади да видя къде да се настани. Цена на нощувка – 25 лв. Има паркинг за моторите.
                    Ресторант Градината разполага с много места, и барбекю, та доброволците за работа с него да се обозначат. Ресторанта е мой, и поради тази причина всеки може да си носи каквото иска, нямам претенции. Волна програма, ядене , пиене, говорене , ако имате желание ще викна някой да свири, разбира се, не чалгии, моля за извинение, ако има хора с друга ориентация, за тях има блутут колонка, може да си пуснат от телефона нещо, има wi-fi.
                    23 ти – Закуска, кафета, евентуална разходка и т.н., и потегляме към района на Белоградчик. Желаещите да посетят пещера Магура и Венеца ( справки – в нета), могат да си спретнат по крив маршрут , и двете пещери си заслужават.
                    Мястото на срещата е къща за гости „АЛЕКС”, с.Извос, на 5 км от Белоградчик, резервирана е цялата с прилежаща площ 5 дек. Места за спане – 10(резервирани вече), за палатки – бол…, ако има смелчаци на открито, обявената цена е 3 евро.

                    http://vilibg.net/vili.php?id=129

                    До нея е еко селище „Глинените къщи”, резервации – тел.0894766399. И за двете има информация в нета. Намират се на главното шосе София-Ружинци(Е79)-Извос-Белоградчик, първата в селото е „АЛЕКС”, до нея - „Глинените къщи”, в ляво. Ако се идва от Белоградчик – последните две къщи в дясно.
                    24 ти – Мотаене , природата е красива , и каране на мотори, за който иска, хард- обиколката е тази:



                    Километри около 400 , включва обиколка на парк Джердап, каньона на Дунав, ядене – сръбска кухня, едно интересно село винарна .. и още нещо.Формата на маршрута се придържа към сюжетната линия от The Hateful Eight , другото название на маршрута е нецензурно. Гид ще съм аз, ако си намеря мотор. Основното си е возенето. Прибираме се и си спретваме прощално парти.
                    25-ти – Свободна програма, с прибиране  .
                    Горе долу това е…

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мото среща 22-25 септември 2016

                      Ха такааа! Аз се чух с Емо миналата седмица и си резервирах стая в Белоградчик за трите почивни дни (къща за гости Гето - и почти всичко в района беше заето вече). Та значи ще сме си сами с жената първата вечер, но за после и моите виждания са пещерите и Джердап - ама аз го мислех до Голубац, което разбира се подлежи на промяна според зависи.
                      Да си пожелаем хубаво време!
                      Последно редактирано от Shider; 10-09-16, 13:28.
                      SUZUKI V-STROM 1000
                      Jeep Cherokee 2.5CRD
                      TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                      о889 525 о74 - Владо

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мото среща 22-25 септември 2016

                        Изключително проблемно се оказа резервирането, заради почивните дни, малко на късмет излезе първата къща, та ще е изцяло за сбирката, а двора е голям, ще събере всички. За съжаление места за нощуване ще трябва да се търсят и наоколо, в интерес на истината има много къщи за гости и хотелчета. Да си пожелаем хубаво време само
                        Последно редактирано от go6o; 10-09-16, 15:41.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мото среща 22-25 септември 2016

                          благодаря, колеги.все още не мога да кажа твърдо- идвам. ще разчитам на последния момент...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мото среща 22-25 септември 2016

                            За всички пътуващи от ийстсайд към BAG сбирката във Видин, плана е следният. На 22.09.16г. среща в 12h на паркинга в центъра на с.Обнова / ( Сн.1 ) на 30км преди Плевен, посока Видин / Обяд, кафе и т.н. в 13h потегляме към Видин, по следния маршрут. (Сн.2)

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bag_obnova.jpg
Прегледи:1
Размер:150.2 КБ
ID:5728644

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bag_trip.jpg
Прегледи:1
Размер:99.1 КБ
ID:5728645

                            Всички са добре дошли

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мото среща 22-25 септември 2016

                              То добре, ама ако "някой" идва от София ....?
                              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X