Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM Duke 610

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • KTM Duke 610

    Здравейте. От два дни съм собственик на KTM Duke 610 1995 година. стана много случайно понеже бях тръгнал за Husqvarna 610 sm 2000 година.
    Като се качих да го пробвам реших че това ще е новото животно.
    Та интересува ме на колко км. се сменя маслото, възможно ли е от замърсен въздушен филтър да изгася при задържане във високи обороти и дали да се занимавам с настройка на окачването.
    Това ми е първия голям мотор и също така 4 тактов. Ще съм благодарен за всякаква информация и съвети.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13886502_1399078693448106_1824127196334770981_n.jpg
Прегледи:1
Размер:31.3 КБ
ID:6118816

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13903171_1399078810114761_4760331812502115985_n.jpg
Прегледи:1
Размер:70.2 КБ
ID:6118817

  • #2
    От: KTM Duke 610

    По мануал маслото се сменя на 5 000км,но приятелски съвет-сменяй си го на 2000-2500км макс !

    Коментар


    • #3
      Re: KTM Duke 610

      Филтъра гледай да в винаги чист и омаслен.
      Окачването....гледай да работи, смени маслото в предницата и после настройки по книгата.

      Коментар


      • #4
        От: KTM Duke 610

        Благодаря за отговорите.
        Нещо по-специфично за което да се оглеждам смисъл заводски дефект. От един колега дочух че магнета правил мизерии.

        Коментар


        • #5
          От: KTM Duke 610

          лоша новина бута доста масло.
          За 700 км от max е паднало на min щеката.
          Та кое препоръчвате да доливам или да сменям маслообирачи?

          Коментар


          • #6
            Re: KTM Duke 610

            Първо провери за течове, след това виж дали го мериш правилно - в смисъл ако студен преди да го запалиш е боло на макс и след това си го проверил на топъл двигател, може да има разлика.
            Колегата Mean разказваше че LC4-ките си горят масло от завода, той най-добре може да го каже това защото има нов мотор от магазина.
            Моята 620-ка също гореше, но буталото си беше за смяна и си пушеше през ауспуха. Аз доливах, но се счупи една пружина на манивелата и трябваше да отварям двигателя за нея та смених и буталото.
            Буталото е 350-400лв в нета, оригинално в КТМ с повече. Отделно гумички на клапаните, ганитури, семеринги на вала и т.н. та приготви 7-8-900лв.
            Иначе си това от макс до мин на щеката колко е?200-300гр? Мисля че и Mean говореше за подобни количество при неговата нова LC4-ka.

            Намерих цитата....

            Първоначално публикуван от Mean Преглед на мнение
            Да бе, ама си похарчват масълце LC-4ките и не го виждам как ще изкара 5 000 км. На моя за 1000 км., от които 2 трак дни, и поне карания с над 150-160 км/ч (демек 6000+ rpm) и сега долях 0,5 л. масълце. Още едно момче, кара го по-туристическата, без трак дни и тн., за 2 200 км. -> 0,7 л. масло. Маслото е BelRay 10W50 синтетика, мисля по-натам да пробвам с 10W60.
            Последно редактирано от chemomche; 19-08-16, 09:48.

            Коментар


            • #7
              От: KTM Duke 610

              200-300мл. за 700км. не са толкова много. Може мотора да не е каран от доста време , може проблема да е и от самото масло , начина на каране също оказва влияние на разхода на масло. Карай го така , доливай му да не пада под минимума , ако няма промяна , при следващата смяна пробвай с друго масло. При каране не ползвай агресивно двигателя като спирачка , при сваляне на предавките давай междинна газ , не задържай продължително дросела затворен за да намалиш вакума в цилиндъра. Това трябва да намали малко разхода на масло.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #8
                От: KTM Duke 610

                Благодаря за съветите. За сега ще долея и ще сложа по-малък зъбак. В момента е с 17 на 45 мисля да мина на 38 или 40(както си е бил някога). А евентуално да мина на по-гъсто масло след 2000 км.

                Коментар


                • #9
                  От: KTM Duke 610

                  Не минавай на по-гъсто масло щото може да се окаже че го харчи повече! Примерно моята ямашка се оказа че най малко харчи 10W40 досега. Също пробвай с различни марки. Аз започнах с минерално мотул 20W50 от което ми харчеше почти литър на 1000км та си купих ремонтен комплект за двигателя но пробвах с други марки и вискозитети и до ремонт все още не се е стигнало щото в момента с полусинтетика 10W40 на моторекс карам по 5000км. като доливам общо 1 литър което го приемам почти за нормално при моето каране почти винаги на 5-6000 оборота .
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X