Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

    Объркал си се нещо братко... „Големият камък„ Годердзи при Куло", изобщо не усетих как го минах. Там се разминавах с ВСЯКАКВИ леки коли, камиони и бусове, че даже, и с един ТИР се разминах по едно време... По "много поддържаният" път към Омало е изключено и немислимо да видиш такива превозни средства, освен много яки офроуд машини. Аз тръгнах абсолютно неподготвен по този път към Омало, без изобщо да съм наясно, какво точно ме очаква и си платих за дяволъка... Чак после се заинтересувах, за какво точно става въпрос и тогава разбрах, че това го водят за един от най-тежките пътища в Грузия, който е затворен по 8 месеца в годината. Аз успях да мина само половината от този път. Не успях да мина през превала Абано 2994 м нмв. Ето едно филмче, на което се виждат и серпентините, и наклоните, и "поточетата", и местата, през които се минава. Освен това Годердзи е висок 2025 м нмв, а Абано, както вече писах е почти 3000 м нмв.
    https://www.youtube.com/watch?v=ianJpdwyw4Y
    Последно редактирано от ВладиЧ; 20-07-17, 17:52.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

      МАршрутката до Ушгули
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1250271.jpg
Прегледи:1
Размер:640.8 КБ
ID:5760388
      Ушгули:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1250283.jpg
Прегледи:1
Размер:532.1 КБ
ID:5760389
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1250284.jpg
Прегледи:1
Размер:716.6 КБ
ID:5760390
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1250309.jpg
Прегледи:1
Размер:571.8 КБ
ID:5760393
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1250294.jpg
Прегледи:1
Размер:756.5 КБ
ID:5760391
      Прикачени файлове
      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
      0899187766

      Коментар


      • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

        Джута:


        Омало:



        ДАртло :

        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

          Владич ,върнах се преди 5 дена от там и навъртях повече от 2000 км тежък офроуд Не искам да влизам в спорове ,както и да ти спамя темата...
          Ти си пиши каквото ти е на сърце Истината е друга обаче
          Бъди жив и здрав Поляци с в-стром двама на един мотор и с багаж ,явно не бяха чели ,че Омало е тежко и се бяха качили ... а Дъжд имаше през двете седмици ,докато карах в изобилие .
          Какви филмчета ми пускаш Този филм го гледах на живо
          Карах го и когато подготвя видеото ,ще се забавляваме заедно.... Успех
          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

            Пропуснал си от поста ми ,,... Квемо Алвано до Омало 2,25 часа....Продължих до Чешо .... '' 138км в едната посока ,чак на Дартло има река ,която е купон ,но се минава и в двете посоки След 7 часа бях отново в хотела
            Просто исках да ти подаря местата ,които следващия път ще видиш (пожелавам ти го от сърце зашото си заслужава )
            вероятно за част от тези серпентини става дума
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0885.jpg
Прегледи:1
Размер:591.4 КБ
ID:5760397
            И още една атракция на 7 км северно по билото от Годердзи - Зеленото Езеро.... около 2300 мнв


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0733.jpg
Прегледи:1
Размер:873.7 КБ
ID:5760400
            Последно редактирано от churov; 20-07-17, 20:08.
            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
            0899187766

            Коментар


            • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

              Много красиви места.
              Благодаря за разходката.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

                Много хубави снимки. Благодаря! Ще се радвам да видим и филма. Така ли го кара мотора само с една 5 литрова туба отзад? Така е кеф.
                Тоя снимки от Джута, Омало и Дартло не са се отворили.
                Аз не казвам, че е непроходимо към Омало за мотори... Просто при мен така се стекоха обстоятелствата, че не можах да мина. Гледах някакво филмче на едни поляци с В-строми към Омало. То бяха падания, то беше веселба... Мацките подтичваха тук там край моторите, помагаха и при вдигането. Забавляваха се хората. Добре, че някой не се потроши и не падна в дупката.
                Последно редактирано от ВладиЧ; 21-07-17, 06:31.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

                  ще видя защо не се отварят . Разбира се че не съм пътувал само с тубата,но това е част от ендуро мисленето Където мога оставям багажа в хотела .Разбира се по законите на Мърфи ,най-тежкото пътуване беше с напълно натоварен мотор в проливен дъжд и мазна глина към манастира Давид гареджи... голям купон
                  Изкачването на Абано започва на 43-44-ят км.Следва още по-зрелищно спускане и отново качване към Омалои пак спускане към Дартло(към омало и Дартло пътя е песен -имам скорости над 70 км/Ч).Разбира се връщането е по обратен ред Пътя е опасен ,защото е тесен и ако изтървеш пътя те чакат няколко стотин метра полет(ветртикален)
                  Омало е най красивия и зрелищен път в Грузия !
                  Джута - рая на алпинисти и планинари
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1250239.jpg
Прегледи:1
Размер:666.4 КБ
ID:5760476
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1250236.jpg
Прегледи:1
Размер:875.3 КБ
ID:5760475

                  Омало:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0912.jpg
Прегледи:1
Размер:806.7 КБ
ID:5760479
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0897.jpg
Прегледи:1
Размер:485.6 КБ
ID:5760477
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0899.jpg
Прегледи:1
Размер:636.1 КБ
ID:5760478
                  Дартло -най невероятното място в Грузия(според мен)
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1250109.jpg
Прегледи:1
Размер:1,000.2 КБ
ID:5760482
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1250110.jpg
Прегледи:1
Размер:673.8 КБ
ID:5760483
                  Последно редактирано от churov; 21-07-17, 08:52.
                  PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                  КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                  0899187766

                  Коментар


                  • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

                    Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                    Още първия ден проумях три златни правила : 1. Не питай местните за посоката !!! 2. Не питай местните за разстояния!!! 3. Не питай местните за състоянието на пътя !!!
                    ...
                    и на българи вяра да нямаш
                    Страхотно
                    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                    Коментар


                    • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

                      Ох майко!... Пак ще се ходи там...
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

                        браво, чак сега го прочетох това, Владич - поздравления!
                        You'll never find out - I got no key hole....

                        Коментар


                        • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

                          Благодаря Илич! Поздравления и за колегата Чуров. Виж той, къде се е покатерил, дето аз дъртака с БМВ-то не успях.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

                            Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                            Ох майко!... Пак ще се ходи там...
                            Пожелавам ти го А и не излиза чак толкова скъпо .
                            А дядо Янко (ЧУров ) се покатери на още доста места ,а на други не можа щот един път съм си направил сметката без кръчмаря на други пътя беше отнесен от реката и евакуираха туристи с хеликоптери ,за трети не стигна времето -заради дъждовете се проточи екскурзията ми
                            Ще се ходи ,разбира се Само дето е много досаден прехода през Турция , а ферибота е в ремонт( БУргас-Батуми) ,но ще го пуснат
                            Обещавам да ти дам тракове на интересни места ,достъпни с БМВ
                            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                            0899187766

                            Коментар


                            • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

                              Свалям шапка на дядо Янко (ЧУров), че се е покатерил докъдето се е покатерил с 'експедиционен' мотор (BMW); и на дядо ВладиЧ, че е опитал, с претоварен, 'експедиционен' мотор (BMW) и че овреме е взел правилното решение, за да има читав мотор и здраве за още много пътешествия...
                              Признах си преди няколко поста, че от мотори не разбирам - кой какво може, къде и защо - затова ще уточня само това, което 'и слепия вижда':
                              - по пътя до и от (Горно) Омало (там горе са пет-шест махали/села) не видях(ме) нито едно BMW: всички мотори стигнали до, или движещи се към или от въпросното Омало бяха крос мотори; на 'паркинга' в Горно Омало = Кесело бяха КТМ; за другите по пътя не мога да съм сигурен каква марка са били, щото по пътя вниманието е съсредоточено върху него, иначе човек/кола полита в пропаста
                              - BMW, 'експедиционни' срещахме на съвсем други места; напр. немеца в Местия (което е магистрала в сравнение с Омало), беше с такъв; той беше минал през превала Godgadzebi - Khulo (между Батуми и Ахалцихе), който при сухо време го минават и Жигули, та и Москвичи; но немеца със своя 300 кг BMW беше падал там някъде два пъти...
                              покрай обективните условия (дали Омало или Годгадзеби е по-по- или най-най; дали вали или е сухо, мъгла или пече слънце) има и субективни...
                              В тази връзка свалям шапка и на двамата дядовци !

                              (надявам се съдбата някой ден да ни събере, нищо че не карам / не разбирам от мотори - все пак и аз съм дядо...)


                              Коментар


                              • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

                                Пардон, забравих да добавя - крос-мотористите имаха мноого багаж = който пристигна в Горно Омало с яко натоварена с куфари Delica; същото беше и в Ушгули, макар че пътя до там е слаба ракия, сравнен с този до Омало
                                (Чехите, които срещнахме в Вардзия,пак с крос-мотори, но с куфари, се похвалиха, че са пробивали пъртина - първи за сезона, през 50 см сняг - до Ушгули; някъде около 9-10. Юни; две седмици след тях и помен нямаше от сняг, пак на този път; беше 'жега' - около 23-26 градуса; много прах и тука-там кал - на равните места, където потоци или пък тъкмо стопилия се сняг беше накиснал терена; за 'джипка' никакъв проблем, за мотор - други да кажат, аз не мога да преценя

                                Както и да е, да са живи и здрави мотористите, и всички други ентусиасти - Кавказ е приключение, по всяко време на годината, пеша (имаше половин дузина 'северно-разхождащи се', както и доста просто планинари), с колело - имаше и такава група, за мотористи, за 'джипери'; май че имаше и планеристи...
                                Пожелавам го от сърце на всички все още мечтаещи !
                                (Кавказ няма да избяга, там си е от хилядолетия, но - не отлагай днешната работа за утре, нали !)


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X