Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

    Леееко встрани от темата-до каква възраст може да ни привикват под бойните знамена?

    Иначе и аз чакам развитието на темата(не, че ще тръгна да се препвам де, просто от любопитство), а кой знае-може и нещо да запомня.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Леееко встрани от темата-до каква възраст може да ни привикват под бойните знамена?

      Иначе и аз чакам развитието на темата(не, че ще тръгна да се препвам де, просто от любопитство), а кой знае-може и нещо да запомня.
      Доброволно или доброзорно? В запаса (да не се бърка с резерва) -63 години.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • #33
        От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

        Доброзорно де. Интересно ми беше до каква възраст подлежа на задължителна мобилизация. Има още годинки в които могат да ме викат.

        Друг е въпросът ако се стигне до кашишки тип война-какво ще направят дядките, и какво лапетата, това с оглед на физическите възможности.
        Иначе ние сме по-мъдри, с повече житейски опит, и можем да свършим повече работа от младите петлета, ама ако се стигне до биене-младите са предпочитане.

        П.П. каква е разликата между запас и резерв?
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #34
          От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          ...
          Иначе ние сме по-мъдри, с повече житейски опит, и можем да свършим повече работа от младите петлета...
          Ще ти се
          Само да ни избият грешно/ненужно наученото от главите ще отнеме колкото да обучат младите петлета.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #35
            От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Друг е въпросът ако се стигне до кашишки тип война-какво ще направят дядките, и какво лапетата, това с оглед на физическите възможности.
            Иначе ние сме по-мъдри, с повече житейски опит, и можем да свършим повече работа от младите петлета, ама ако се стигне до биене-младите са предпочитане.
            Такова не си ли пробвал:
            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Пример - аз и брат`чеда (стари байчовци) редовно разбиваме на пейнтбол децата - спортуващи тинейджъри, с доста по-добра физическа подготовка от нас на тяхна възраст, за днешната ни форма (старост-нерадост ) да не говорим. Ама сме `одили у казарма, кашишки разни "тактики" владеем и ги изпозастрелваме за секунди Много пъти сме повтаряли упражнението, сега "оцеляват" най-много 5 минути
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #36
              От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

              Тц, никога не съм пробвал пейнтбол. То тук май и няма къде де. Може и да има, но понеже не си падам много по този тип забавления-не знам да има.

              А относно избиване на грешно, и набиване на правилно-въпросът тук е да се дефинира кое какво точно е.
              А и за кашик няма много значение кое какво е. Трябва да знае да стреля, да не бяга пред противника, и да е дисциплиниран. Другото ще се научи в движение, и според конкретната специфика.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #37
                От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                ..Само да ни избият грешно/ненужно наученото от главите ще отнеме колкото да обучат младите петлета.
                Интересно, какво грешно или ненужно си научил, докато си бил в казармата?

                Интересно, младите петлета, дето четат съкращението ВСВ като БиСиБи, и не са чували за войната, и най-сериозното, което приемат, е КаунтърСтрайк, и като ги застрелят, имат още девет живота... тия ли млади петлета са хората, дето?

                Това, което съм учил във военното училище, ми е приложимо и днес!
                И смятам, че тия ми познания, и умения, трупани с години, младите петлета ще трябва да овладеят за същото време ( и със същото старание, наложено по някакъв начин - за да станат специалисти в областта си).

                Инак младите петлета са си младо месо само...

                Коментар


                • #38
                  От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                  Дядки- недядки... секнахме мисълта на Кучето с локуми. Калине, земи конструирай един обширен и комплектован пост с "четирите фази", дет са вика и остави всеки да си вземе от него, каквото му е необходимо, в зависимост от религиозните, филосоВските, сексуалните и държавно- структурните убеждения.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                    По мои наблюдения на болшинството от сегашните младоци им липсва "гръбнака" за съжаление...
                    Да не говорим за началното образование. Пушечно месо отвсякъде.

                    Колкото до какво да се вземе....три смени качествено бельо и чорапи, игла с конци, сапун, хубава кърпа, самобръсначка с ножчета, сол, захар, добро джобно ножче, запалка (бензинова най-добре), дъждобран/пончо. Ако се вземат редовно някакви лекарства - солиден запас от същите.
                    Останалото е от лукавия и ще бъде приватизирано от другарчетата рано или късно. Всякакви по-сложни медикаменти, турникети и т.н. са 90% талисман. Другарчетата ти няма да знаят какво да ги правят, докато ти лежиш в несвяст..
                    Последно редактирано от ezhko; 11-08-16, 18:35.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      Дядки- недядки... секнахме мисълта на Кучето с локуми.
                      Начело с един администратор
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Начело с един администратор
                        Е, кво? Администратор- и той хора, бе! Начело с всички ни беше. Май онова лапе- румбата, да ма прощава за "лапето", най- много се закелеши. Освен Боголюбивия, естествено.
                        Аз бих затрил всичко след първия пост- сиреч Game Over и да пробвам какво ще стане следващите девет живота на темата. Досущ като в Контерстрайка.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          Е, кво?...
                          Е, ся що ме караш пак да спамообразувам. За "лапето" ще черпя при среща
                          Ако бях мъдър и справедлив като администраторите, щях да отделя една тема за лакърдии на тема мобилизация.
                          Пък тук Калин да си довърши списъка за e-bay

                          Коментар


                          • #43
                            От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                            Ами да..
                            Да ти цитирам ли Пеньо Пенев, или няма смисъл?
                            За теменугите ми е мисълта..

                            Коментар


                            • #44
                              От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic
                              Шише ракия няма ли да прибавиш към списъка?
                              Това бъди сигурен че почти всички ще вземат. По асоциация със запаса, пък и от общи съображения.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Начело с един администратор
                                Моля другарко, ти почна
                                Кой подложи веднага пасианса "ние сме по-такова и по-онакова и по-мъдри" и кой се презастрахова в общи линии с "Дръти сме ма сме по-пичове". Самата употреба на израза "Петлета" е показателна за противопоставяне и за подразбиране че и ние видиш ли още сме ебачи, ако и патили петли. Каква е гаранцията ? Има ли вариант никога да не сме били петли ?

                                Трябва все пак да предвидиш варианта младите петлета да са и по-мъдри, и по-умни от нас в дадената ситуация, както и да се окаже че поне част от това което сме научили в казармата може да се окаже не само остаряло, но и противопоказно в модерни условия, отделно да се окаже че не сме научили чак толкова много в сравнение с обучението което биха минали младите петлета в кризисни условия на мобилизация и предстоящ конфликт.

                                И въобще не е не по темата, Лудото Куче да каже какво отношение може да има нашето обучение към модерен конфликт.

                                Вени, ти пък къде се вреш в Б група, "военно училище" е професионална структура за професионални военни и да го намесваш в обсъждане на "военна служба" е като да намесиш какво си учил в университета в разговор "какво сме учили до 7ми клас".
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X