Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за блокаж за витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за блокаж за витара

    Какво мислите за блокажите на lock right за vitara има ги вибеи за по 200-230$
    Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

  • #2
    От: Мнение за блокаж за витара

    Карам подобен на Черок XJ 4л. вече 70 000км на предния мост. Като цяло съм много доволен, когато карам само на задно локера почти не се чува че прещраква в завой. При нужда двърдо (камъни и катерене) завиване почти няма, но пък проходимостта е драматично повишена, няма значение дали някоя от предните гуми е във въздуха, винаги са заключени. На асфалт и сняг джипа буксува с 4те гуми, но е управляем. Иначе веднага ще се явят разбирачи да обяснят колко е опасно да се кара с блокиран преден мост... Ама кво да кажа, даже жена ми се справя зимата с карането му в режим 4х4 на сняг а тя не е някъв супер пилот.

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за блокаж за витара

      Той се включва сам при приплъзване нали,а не пречи ли на завиването като е на предния мост
      Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за блокаж за витара

        Посртоянно заключен е, отцепва когато отцепва - теоретично когато не даваш газ и не е под-товар....

        Виж има много хубава тема за този тип блокажи в под-форум УАЗ. С клипове и доста коментари. Има и линк към руски сайт, койт оги продава и колеги, които са купували именно оттам.

        Здравко, връщай се от Слънчака и почвай да я караш тази талига, стига си правил - Дечо ми проглуши телефона. Има доста да покараш докато стигнеш до блокажи
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за блокаж за витара

          Оо знам че ти звъни хаха още малко и си идвам....аа и вече не е талига.
          Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

          Коментар


          • #6
            От: Мнение за блокаж за витара

            Имам за продаване касета на ARB за заден диференциал на витара.

            Е, не е 230 долара, ама не е и 1000.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Мнение за блокаж за витара

              При блокиран междуосев диф, локера винаги заключва когато си в режим 4х4, демек като минеш на 4х4 винаги си с блокиран преден диф. Примерно ако се катериш по камъни и голям наклон, и искаш да завиеш навиваш волана и джипа завива адекватно до около 30% от нормалното завиване, по-нататък не продължавам защото се усеща напрежението в раздатката за да не счупя нещо. Ако искам да завия на 100% просто минавам само на задно. Ама това е на твърда повърхност и голям наклон където не можеш да си позволиш буксуване. На рядка кал и на сняг си буксуваш с 4те колела и си завиваш с буксуване...

              Коментар


              • #8
                От: Мнение за блокаж за витара

                В Хасково има поставен такъв на витара и направо съм очарован, страхотна проходимост а и никакъв проблем при завиване / говорим за черен терен/ . При една разходка аз честно да си кажа не вярвах че блокира на 100 % ама направо ми взе акъла . При вдигнати и 3 гуми във въздуха пак тръгва, няма шумове щракане итн. Сега обаче сложиха такъв руски в заден мост на витара ,,,,,,, ами ужас , щрака , пращи , направо отстрани не е за слушане и си мислиш че всеки момент нещо ще се счупи.
                За предния мост нещо се преправя но не знам точно какво. Момчето е от Хасково и се казва Ангел и е доста на ти с тези блокажи. Когато аз търсих никъде не можах да ги намеря за под 700- 800 лв .
                Ако има някъде за 200- 250 долара обаждай се и аз се ще си купя.
                А що се отнася за блокаж като цяло то най добрия вариант си е арб то ама скъпо ///// Коле казвай пара де ///// Друг евтин избор е китайския RD 88,, колеги карат с такъв и са много доволни вече 3 година. Друг е въпроса че тук им искат по 1400 лв а са 400- 450 долара. Ако се намери кой да внесе на по сносна цена и тук се нареждам .

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение за блокаж за витара

                  Първоначално публикуван от ванко 2 Преглед на мнение
                  ...
                  При вдигнати и 3 гуми във въздуха пак тръгва
                  ...
                  На къде, Колега ?
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнение за блокаж за витара

                    Първоначално публикуван от ванко 2 Преглед на мнение
                    ///// Коле казвай пара де /////
                    Търся му 1000 лева. Но е само касетата, без компресор и управление.
                    Да не стане недоразумение нещо...
                    Досега не исках да го продавам, че все ми се вътри мисъл за покупка на друга витара, та да и сложа блокажа, ама поради запецналото финансиране на новия проект за бегачка се налага да продавам туй-онуй от гаража.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      Добре колеги, я малко пояснение относно идеята за блокаж отпред на витара-в ибей има много варианти , но за витара има само заден, та кажете от какво се взима за витара отпред?

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X