Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

    Здравейте колеги... От доста време се заглеждах по разни джипки и ненадейно си купих 4runner. Никога не бях карал този модел на Тойота до онзи ден. Мой набор е (91г) Двигателят е 2L-T. Знам че без снимки не се брои...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160804_191836.jpg
Прегледи:1
Размер:67.8 КБ
ID:6118693
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160804_162727.jpg
Прегледи:1
Размер:34.4 КБ
ID:6118694
    За вбъдеще ще има повече и още повече въпроси
    Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

  • #2
    От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

    Aми, честито!
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

      От УАЗ на Тойота ...голям скок ...честито ти
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #4
        От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

        Голямо скачане направих с Уаз-а... и сега е във бокса Благодаря Ви колеги
        Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

        Коментар


        • #5
          От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

          Ти да си здрав ...
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #6
            От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

            Да си жив и здрав!!! И много да те радва новата придобивка!
            SUBARU FORESTER 2.0XT '03
            УАЗ

            Коментар


            • #7
              От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

              Благодаря за пожеланията Като за начало проверих маслата във трансмисията и смених маслото на двигателя и всички филтри. Свалих алуминиевите прагове и гумените калобрани. Кръглите жълти халогени също ме издразниха и ги подмених със правоъгълни... мисля че сега изглежда по-добре. Имам проблем със нивомера за горивото... от време на време сработва ,но през повечето време не показва. Търсих под седалките капаче за достъп до сондата и нивомера но не открих... Целият резервоар ли трябва да се свали? Какъв размер гуми са най-подходящи? Джипката ще се използва за ловни цели... в момента е със 235/75/15 АТ.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160817_202339.jpg
Прегледи:1
Размер:71.7 КБ
ID:5723382
              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

              Коментар


              • #8
                От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #9
                  От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

                  След 2000км каране смесено асфалт и горски пътища започваме с машината взаимно да се опознаваме. Турбината още при огледа ми направи впечатление че е омаслила... та се чудя да я рецуклирам ли... или да си купя нова? http://www.ebay.co.uk/itm/CT20-Turbo...0AAOSwzLlXhZwZ Тази турбина китайска ли е ?Моята няма големи луфтове на пипане... може би е за семеринги и лагери. Ориентировъчно ми казаха че ще струва 300лв ,ако не е нещо по-сериозно. Чудя се какво да правя...
                  Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                  Коментар


                  • #10
                    От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

                    Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
                    След 2000км каране смесено асфалт и горски пътища започваме с машината взаимно да се опознаваме. Турбината още при огледа ми направи впечатление че е омаслила... та се чудя да я рецуклирам ли... или да си купя нова? http://www.ebay.co.uk/itm/CT20-Turbo...0AAOSwzLlXhZwZ Тази турбина китайска ли е ?Моята няма големи луфтове на пипане... може би е за семеринги и лагери. Ориентировъчно ми казаха че ще струва 300лв ,ако не е нещо по-сериозно. Чудя се какво да правя...
                    Какво значи "омаслена"!?
                    Омаслени са даже на сранително нови коли - 50-100 хил. км. И това не значи, че са за рециклиране.
                    Принципа е първо дали е работоспособна, тоест колко надува. После, хвърля ли масло в смукателната и в изпускателната системи.
                    Ако тия работи са в норми не се пипа до количествена и качествена промяна.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

                      Определено послушай Andro 160.А за рециклиране бягай далеч от Унитех Варна.Моята изкара 5000 км ,за по-малко от 6мес.Познай дали важеше гаранцията им?Сега съм с турбина втора употреба,пипа по малко масълце ,но не е болка за умиране.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

                        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                        Какво значи "омаслена"!?
                        Омаслени са даже на сранително нови коли - 50-100 хил. км. И това не значи, че са за рециклиране.
                        Принципа е първо дали е работоспособна, тоест колко надува. После, хвърля ли масло в смукателната и в изпускателната системи.
                        Ако тия работи са в норми не се пипа до количествена и качествена промяна.
                        Хвърля масло... изпушва на облак черен дим между 1000-1500 оборота след това няма. Не го прави всеки път. Като карам продължително време по наклон без газ и започна да подавам газ пиши синкав дим... След смяна на маслото в двигателя започна по-рядно да прави облаци. За надуване си надува нормално според мен. Как мога да го замеря да ли надува в нормите?
                        Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                        Коментар


                        • #13
                          От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

                          Моля за съвет ,че не съм много на ти със дизеловите агрегати. Да сложа ли някаква добавка в горивото за почистване и каква ? Доколкото си говорих с предишният собственик джипката се е карала със всякакъв дизел...
                          Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                          Коментар


                          • #14
                            От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

                            Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
                            Хвърля масло... изпушва на облак черен дим между 1000-1500 оборота след това няма. Не го прави всеки път. Като карам продължително време по наклон без газ и започна да подавам газ пиши синкав дим... След смяна на маслото в двигателя започна по-рядно да прави облаци. За надуване си надува нормално според мен. Как мога да го замеря да ли надува в нормите?
                            Това с черния дим е нормално. Виж, това със синкавия дим прилича да е масло от турбината ....
                            Подходящ манометър да мериш налягания около 1 бар имаш ли?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

                              Да имам
                              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X