Страница 1 от 14 1 2 3 4 5 11 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 263

Тема: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи колеги

Място
    Дупница
    Публикации
    65
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи колеги

Отдавна планувам пътуване до Алпите,но за съжаление тази година няма да се осъществи,та като компромисен вариянт остана на дневен ред Ромъния .Макар ,че по нищо не отстъпват Карпатите факта че са по близо ме караше да си мисля че мога да пътувам до там по всяко време.Да ама не каня се от Май месец ,но все нещо ме спира.Ще пътувам с Хонда Доминатор плана е да се мине и през Трансфагарашан и след това на връщане Трансалпина ако има желаещи да пътуваме заедно или вече група решила да пътува по това време може да се присъединя .Времето е основен фактор не ми се пътува на дъжд ,ако е добро потеглям.

Място
    Дупница
    Публикации
    65
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

Тръгвам от Дупница мисля да права 500 км. 600 км. дневно. За три дни езда мисля ,че е осъщтествимо пътуване.Ако има желаещи пишете.

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,538
    Точки (при гласуване)
    28

По подразбиране От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

Мислим два мотора да направим същата обиколко и то точно със същата последователност на преминаване на проходите, но...другата седмица от четвъртък до неделя.В момента няма как да се реорганизираме като график...
    П.П.За два дни няма да стане със сигурност.Горе по проходите се кара бавно, а сега през август най-вероятно и ще има много задръствания от коли.Минимум 3 дни, а най-добре 4 дни за по-спокойно...все пак се отива да се насладиш на красотата покрай която минаваш, а не да препускаш неистово сама и само просто да минеш по този маршрут...
    Последно редактиран от lubashki777 ; 06-08-16 в 12:47
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

Място
    София
    Публикации
    463
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на monistar Преглед на публикациите
    Тръгвам от Дупница мисля да права 500 км. 600 км. дневно. За три дни езда мисля ,че е осъщтествимо пътуване.Ако има желаещи пишете.
    нищо против идеята, машината или теб. но в дните, които ще минаваш проходите макс. изминати километри ще са ти 350. от опит го казвам, не от любопитство. пък и все пак да можеш да видиш нещо, да се снимаш, да хапнеш. нали знаеш,че горе /алпината/температурата е около 8-10 градуса.Име:  Transalpina.jpg
Прегледи: 1010
Размер:  184.1 Кб ето тук се пооблякохме. моят мотор е със зелената седалка.. успех в пътуването

Място
    Дупница
    Публикации
    65
    Точки (при гласуване)
    11

Ще говоря в работата ако може да ме сменят за четвъртък.Утре ще имам одговор надявам се да ме сменят.Трудна работа но ще опитам.А иначе съм съгласен че са мношко на ден 500 км но мислех че ще пътувам сам и да ги взема до началото на прохода първия ден и след това сериозна почивка и после нагоре как дойде.Днес си направих контролно до Белмекен около 250 км преди десет дни до Мелник и малко черно до село Пирин общо 330км та горе долу това ми е нормално.

Място
    Дупница
    Публикации
    65
    Точки (при гласуване)
    11

Значи с работата всичко е ок.сряда последен работен ден после четири дни съм свободен.Ако искате да се уточним къде и кога да се срещнем.Вие от Стара Загора ли сте предлагам да се чакаме в Плевн ще ви се удължи с дваисетина километра маршрута.Кога точно смятате да тръгнете.
    Последно редактиран от monistar ; 07-08-16 в 16:50

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,538
    Точки (при гласуване)
    28

Утре ще говоря последно с колегата да няма някакви промени и ще пиша.Отделно имам проблем с мотора и се надявам да го оправя до четвъртък...Така или иначе ще гледам в понеделник да пиша тук да се разберем и т.н.
    NISSAN FOREVER

Roninn е офлайн
    Анатолий Пейчинов
    Старши участник | +ПЛ || ТП |* МСС *
    Място
    Пловдив
    Публикации
    7,991
    Точки (при гласуване)
    22

За кога мислите да тръгнете?
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 г.
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,538
    Точки (при гласуване)
    28

Ами принципно се гласим за четвъртък до неделя...В смисъл няма да бързаме, може да се приберем пък и в събота ...всичко ще е според зависи...
    NISSAN FOREVER

Място
    Карлово
    Публикации
    1,315
    Точки (при гласуване)
    13

А преспиването как сте го организирали? Имам предвид на палатки или хотели?Че и аз се изкушавам нещо.

Място
    Плевен/София
    Публикации
    3,517
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на Roninn Преглед на публикациите
    За кога мислите да тръгнете?
    Ти как виждаш нещата?
    Бъдете живи и здрави!

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,538
    Точки (при гласуване)
    28

Цитат Мнение на Даниел Чобанов Преглед на публикациите
    А преспиването как сте го организирали? Имам предвид на палатки или хотели?Че и аз се изкушавам нещо.
    Принципно ще носим палатки, но и ако се намират места за спане/бунгала, семейни хотелчета и т.н./ на приемливи цени, защо не...
    NISSAN FOREVER

Roninn е офлайн
    Анатолий Пейчинов
    Място
    Пловдив
    Публикации
    7,991
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на p-pleven Преглед на публикациите
    Ти как виждаш нещата?
    Случайно мернах темата,нищо конкретно,ама сериозно се замислих за трансалпина дето с теб не минахме,в петък големия син има рожден ден,така че от петък съм ок!Аз смених работата и сега мога да отсъствам когато искам
    А ти ?
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010

Място
    Дупница
    Публикации
    65
    Точки (при гласуване)
    11

Аз запощвам да приготвям багажа утре след работа.За четвъртък живи здрави съм на линия.В петък жената има също рожден ден.Ама какво да се прави влиза ми в положение.Ще трябва подарък чак от Ромъния да нося.

Roninn е офлайн
    Анатолий Пейчинов
    Място
    Пловдив
    Публикации
    7,991
    Точки (при гласуване)
    22

Я пишете тука ден преди да тръгнете за маршрута,може нещо да измисля

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,538
    Точки (при гласуване)
    28

Моето мнение е, че първия ден трябва да се нощува някъде в района на Питещи/от границата до Питещи са около 215км. + още толкова имаме в БГ докато стигнем ферибота или за деня се получава нещо като 430-450км., което като се има предвид и бавенето с ферибота не е хич малко!!!/Така първия ден ще имаме най-много километри .Сега дали ще е на палатка или на хотел...е въпрос на личен избор.поразгледах хотелчетата набързо...ами пообрано е/все пак в последния момент търся/, но все още се намират в района и евтини такива/26-до 43лв. за стая за двама/.Лошото е, че на повечето места са останали по 1 стая и тук таме по 2...
    На палатка...не знам дали в района там има някакви къмпинзи или ще е където намерим за подходящо.Принципно Питещи и района около него не са все още във планината и няма да е студено за палатки.
    На следващия ден мисля да минем Трансфаргаш-ша и да се търси място за нощуване някъде в района на Сибиу...
    На третия ден минаваме и Трансалпина и според мен трябва да нощуваме някъде веднага след като слезнем от прохода.Четвърти ден...караме към Дунав и се прибираме кой от където е...Така го виждам аз.Без да се бърза, с възможност за снимки и разглеждане на местата през които минаваме.
    NISSAN FOREVER

Roninn е офлайн
    Анатолий Пейчинов
    Място
    Пловдив
    Публикации
    7,991
    Точки (при гласуване)
    22

Миналата година с p-pleven спахме на палатка от северната страна на трансфагараш ,на мен не ми беше студено,без нищо отдолу и без завивка ми беше екстра,само бях оставил ципа отворен и към 5 сутринта ми стана хладно на краката ,та си обух обувките и пак съм заспал,всъщност се събудих като новороден ,незнам от въздуха или от дългия път предния ден.Ако се включа,съм на палатка в планината.

п.п ферибота не мисля че бави,не повече от 15-20 Мин.

Roninn е офлайн
    Анатолий Пейчинов
    Място
    Пловдив
    Публикации
    7,991
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на p-pleven Преглед на публикациите
    Ти как виждаш нещата?
    Ако тръгнем в петък,можем да ги настигнем до трансфагараш или Сибиу,ако спят на питещи четвъртък

Място
    Плевен/София
    Публикации
    3,517
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на Roninn Преглед на публикациите
    Ако тръгнем в петък,можем да ги настигнем до трансфагараш или Сибиу,ако спят на питещи четвъртък
    По принцип в Петък съм на линия чак след 17:30, понеже нямам възможност да си взема деня... Т.е. ако някой има желание за 2 дена за Трансалпина - аз съм ОК. Може да си чукнем среща на билото...
    Бъдете живи и здрави!

Място
    София
    Публикации
    289
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на lubashki777 Преглед на публикациите
    Моето мнение е, че първия ден трябва да се нощува някъде в района на Питещи/от границата до Питещи са около 215км. + още толкова имаме в БГ докато стигнем ферибота или за деня се получава нещо като 430-450км., което като се има предвид и бавенето с ферибота не е хич малко!!!/Така първия ден ще имаме най-много километри .Сега дали ще е на палатка или на хотел...е въпрос на личен избор.поразгледах хотелчетата набързо...ами пообрано е/все пак в последния момент търся/, но все още се намират в района и евтини такива/26-до 43лв. за стая за двама/.Лошото е, че на повечето места са останали по 1 стая и тук таме по 2...
    На палатка...не знам дали в района там има някакви къмпинзи или ще е където намерим за подходящо.Принципно Питещи и района около него не са все още във планината и няма да е студено за палатки.
    На следващия ден мисля да минем Трансфаргаш-ша и да се търси място за нощуване някъде в района на Сибиу...
    На третия ден минаваме и Трансалпина и според мен трябва да нощуваме някъде веднага след като слезнем от прохода.Четвърти ден...караме към Дунав и се прибираме кой от където е...Така го виждам аз.Без да се бърза, с възможност за снимки и разглеждане на местата през които минаваме.
    Любо, не бях ли ти пратила миналата година линк към един сайт с местата за спане в Румъния? Там има пълни данни - цени, условия, точни координати. Малко преди върха на Трансалпина (при качване от север) има свободен къмпинг. Ако искате да спите след преминаване на прохода, може в Ранка да спите. Ние спахме там за 50 леи двамата. За Трансфъгъраш - на юг сравнително високо има къмпинг със скромни условия, но има вода и тоалетни. Цена 20 леи на палатка. Около Сибиу - къмпинг Ананас.

Последно редактиран от bgrali ; 08-08-16 в 08:58

Страница 1 от 14 1 2 3 4 5 11 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 24
    Последно мнение: 25-08-16, 09:15
  2. Румъния, Трансфагарашан 14-15ти август 2015
    От p-pleven във форум Проекти, планове и подготовка за пътувания
    Отговори: 46
    Последно мнение: 31-03-16, 11:39
  3. Трансалпина и Трансфагарашан дилема!
    От Стефан Слабов във форум Проекти, планове и подготовка за пътувания
    Отговори: 28