Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи колеги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

    Винаги много съм се възхищавал на участниците в Iron Butt Rally и възможностите до които се простира човешкия мазохизъм. В маратонен режим аз не се забавлявам и не мога да кажа че са чак приятни, но поне по няколко пъти в годината правя такива пътувания. Да видя от какво съм направен, дето се вика.... винаги са на места, на които съм бил по много пъти и разглеждането не ми е толкова важно. Проверка на организация до последен детайл (всичко се прави в движение, ядене, пиене, пушене, WC само при спирания за бензин - голям резервоар помага), дисципллина и самоконтрол. И много, много болка.


    Някои от вас със сигурност няма да разберат такъв тип пътувания, биха казали "гъз път да види"... и са прави донякъде - пътя е много и гъзът го вижда най-ясно. Ето една рецепта за мазохисти:


    3:30 тръгване от София
    6:00 качване на ферибота на Оряхово
    6:30 излизане от Бекет
    8:00 Крайова
    10:30 Ранча, малко раздвижване, баси колко комплексари има сред мотористите, някои са готови да умрат за глупости, особено ако возят мацка.
    14:00 разколона за Картишоара (входа на Трансфагараш от север), като се минава през Джина, много хубави села там...
    14:00 - 14:30 почивка с лек обяд на разклона (не съм сигурен за точните часове тук, бях уморен за да помня и пропуснах да си запиша...)
    17:00 тръгване на юг от стената на Видрару, след като е минат прохода, с натрупване на умората темппото спада и кратките спирания приключват тук
    18:20 Питещи, на Куртея де Арджеш минавам в насрещаното, защото има задръстване от поне 5 километра, дори не помня каква беше причината
    20:10 Крайова, от известно време карам само прав или седнал на задната седалка, всяка промяна на позата е добре дошла
    21:05 Бекет - много каруци и зомбита на велосипеди (аз осветявам поне половин километър пред мен), закъснях с 5 минути, но ферибота не беше тръгнал и извадих късмет
    21:30 тръгване от Оряхово, никакво движение по пътя... патрулка ме настига и минава с включени буркани... вече едвам поддържам 100 км/ч и пътя няма маркировка
    22:30 - 23:00 обилна вечеря на Враца, не толкова от глад, колкото от умора.
    00:30 съм вкъщи. След Новачене двойка полицай ме изглждат странно без да ме спрат, аз отдавна съм над тия неща и дори не правя опити да намаля. На влизане в София по Ботевградско имам своя Дон-Кихот момент и виждам как едни светофари се трансформират в много високи тирове и карат като побъркани направо срещу мен.


    Изводи: селата в Румъния и ролята на Шосето в техния бит и култура са убиец на средната скорост. Проходите също, но там си ухилен. Километрите не са много, но изцеждането е пълно. Днес работя на бюрото си, но изправен, не съм сядал.


    Интересно ми е има ли други тук, които ги влече такива пътувания? Ще се радвам да споделим опит, а може и да пробваме пакетно подобно пътуване. Хората казват "ако искаш да стигнеш бързо, тръгни сам; ако искаш да стигнеш далеч, тръгни с приятел". Тук някакси целта са и двете.... При групово каране, дори от два мотора, средната скорост със сигурност ще падне, но ми интересно да го пробваме, ако има навити...
    Последно редактирано от ili4; 10-09-18, 15:11.
    You'll never find out - I got no key hole....

    Коментар


    • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

      1151 км

      Коментар


      • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

        Илич, голям си братко!!! Евала. Евала...
        Това с БМВ-то Адвенчъра ли го направи? Мазохизъм си е, спор няма, но човек трябва от време на време да пробва себе си. Добре, че не си блъснал някоя, свиня, или пуйка, или крава, или каруца из Румъния...
        По магистрали се прави и по-дълъг километраж за едно денонощие, но там се поддържа по-висока средна скорост, защото няма спънати завои и фиби, няма Трансалпина и Транфагараш, а също, и няма десетки села през 5-10 км.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

          Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
          Илич, голям си братко!!! Евала. Евала...
          Това с БМВ-то Адвенчъра ли го направи? Мазохизъм си е, спор няма, но човек трябва от време на време да пробва себе си. Добре, че не си блъснал някоя, свиня, или пуйка, или крава, или каруца из Румъния...
          По магистрали се прави и по-дълъг километраж за едно денонощие, но там се поддържа по-висока средна скорост, защото няма спънати завои и фиби, няма Трансалпина и Транфагараш, а също, и няма десетки села през 5-10 км.

          Да, с леко модифицирана слюда и силно модифицирана седалка + 7инчови лед прожектори, единия насочен напред, другия към ретините на насрещно идващите, в Румъния ми изтекоха очите, повечето заслепяват и ледовете са много възпитателни
          You'll never find out - I got no key hole....

          Коментар


          • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

            Това цялото човек може да го направи само с цел доказване.
            И не трябва да се прави с група.
            Максимум с човек, който познаваш, но не повече от един.
            Този маршрут си е за 2 дни, с една нощувка.
            Иначе аз бих го направил... Сам.
            Дори го обмислям.

            От Оряхово моят опит е показал, че ферибота НЕ спазва разписание.
            Поне в нашият случай се оказа, че тръгва веднага, след като се натовари.
            Ние висяхме 2 часа а отидохме 10 мин преди "разписанието".
            Отгледахме му задника.

            На Куртея де Арджеш задръстването беше просто защото преди града има кръгово.
            Нямаше причина, просто явно си е така.
            И ние/аз така. Между колоните, в насрещното - как може.

            Моят предишен "опит" в Румъния беше само в Букурещ.
            Трафика е УЖАСЕН.
            На всички останали места, през които минахме нито един път нямах усещането, че се движа в минно поле.
            Напротив, останах с впечатлението, че всички са много по-толерантни. Поне към мотоциклетите.
            Враг усраине

            Коментар


            • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

              Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
              Интересно ми е има ли други тук...
              Има
              Горе долу същата схема ,само че трансфагараш го минах три пъти за деня,преспиване ,скитане из Румъния от северната страна,трансалпина и в Пловдив,средно 1300-1400 км на денонощие.
              Последно редактирано от Roninn; 10-09-18, 23:22.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение

                Интересно ми е има ли други тук, които ги влече такива пътувания? Ще се радвам да споделим опит, а може и да пробваме пакетно подобно пътуване. Хората казват "ако искаш да стигнеш бързо, тръгни сам; ако искаш да стигнеш далеч, тръгни с приятел". Тук някакси целта са и двете.... При групово каране, дори от два мотора, средната скорост със сигурност ще падне, но ми интересно да го пробваме, ако има навити...
                Интерес има, но възможностите са несравними, в личен план. Не роптая, че и GS 310 с дама на борда ме губи често, съдейки по последните няколко хиляди.
                Но не спирам да мечтая!


                Успех, приятелю!
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                  Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение

                  Интересно ми е има ли други тук, които ги влече такива пътувания?
                  Има, има...

                  Но определено според мен е работа за самостоятелно каране... Не, че не съм навит и за някое групово здраво каране, де! И без това почти винаги времето е супер оскъдно...

                  Другата седмица мисля да направя една бърза и дълбока Турция (надявам се да видя Арарат, а защо не и една нощувка в Грузия, според зависи...) - първия и последния ден определено пак ще са такива - примерно Варна-Анкара и Синоп-Варна.

                  П.п. извън темата: Някой да има прясно инфо за манастира в Сумела дали вече е отворен за посещения?
                  Последно редактирано от Shider; 11-09-18, 11:52.
                  SUZUKI V-STROM 1000
                  Jeep Cherokee 2.5CRD
                  TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                  о889 525 о74 - Владо

                  Коментар


                  • Стара тема но какво пък - някой въртял ли е наското по този маршрут?

                    Аз от 2018 не съм и имам намерение в края на септември да го обиколя пак.
                    Нещо като 22 - 25 го виждам, сам или с още един приятел.
                    Има ли някакви промени, които си струват да се отбележат?

                    Някъде четох, че имало още един транс маршрут, който не е точно проход - Transvilcan
                    Дали си струва да се включва в плановете?
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • Няма ли да е студено горе на тея дати
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • Вероятно ще захладнее но аз нямам планове за бивакуване на открито и не го виждам като проблем.
                        След жегите и височините в Азия някакви превалчета по 2000м и то на няколко стотин километра от вкъщи въобще не ги мисля.

                        Няма и ясен план все още, ако съм сам вероятно ще избирам маршрут различен алпина и фагарашан понеже там вече съм бил.
                        Но основно там съм бил и чета сега за други интересни места в Румъния постижими за 4-5 дни ама максимум.
                        Няма как, след онзи апокалиптичен отпуск, който взех наскоро за Памир просто немам очи да искам толкова скоро друг.
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • Нещо съм пропуснал,писал ли си някъде за Памир?
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • Esper
                            Esper коментира
                            Редактиране на коментар
                            Предимно Владич, е тука.

                        • Намерих....баси....аз от два месеца,го играя авто турист ван по точно....даже в момента съм из странджа ,мисля утре да се прибирам към Пловдив....че съвсем изкуках....

                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                            От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко
                            Моят предишен "опит" в Румъния беше само в Букурещ.
                            Трафика е УЖАСЕН.
                            На всички останали места, през които минахме нито един път нямах усещането, че се движа в минно поле.
                            Напротив, останах с впечатлението, че всички са много по-толерантни. Поне към мотоциклетите.
                            Напоследък ми прави впечатление, че румънците са си оправили не само пътищата, но и отношението към шофирането. За разлика от нас. Но да, трафика в Букурещ става все по-кошмарен.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X