Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи колеги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

    Плана е перфектен само времето да е добро.Днес се исзипа небето в нашия район.Дано от четвъртък на там да е добро.Аз взимам палатката пък как дойде. Къде и кока точно ще се събираме и кой ще дойде.
    moto_star

    Коментар


    • #32
      От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

      Първоначално публикуван от monistar Преглед на мнение
      Плана е перфектен само времето да е добро.Днес се исзипа небето в нашия район.Дано от четвъртък на там да е добро.Аз взимам палатката пък как дойде. Къде и кока точно ще се събираме и кой ще дойде.
      Сега...вчера говорих с моя човек и плана ми се поизбистри в главата.Значи...ние ще минаваме границата в Русе по Дунав мост/ходенето до ферибота ни удължава курса и е безмислено/.Тръгваме в четвъртък около 8,30-9,00ч. от Ст. Загора.спираме в Русе, колкото да си вземем леи, че курса в Ст. Загора е много трънски .
      След влизането в Румъния се насочваме към Питещи.Предлагам за тия които ще идват , но ще минават по друг маршрут, да се уговорим да се търсим там.Първа нощувка или в района на Питещи или в началото на Трасфарагаш-а.Следващия ден минаваме прохода и най-вероятно ще се нощува някъде от северна страна...примерно в района на Сибиу/това е много грубо и ориентировъчно, защото примерно според времето, може пък и да подкараме и Трансалпина и да се нощува на къмпинга преди върха от северна страна/.На третия ден или минаваме цялата Трасалпина и се връщаме от юг или я минаваме частично, според докъде сме минали.
      От тук насетне вариантите са два...ако сме по-напред с маршрута, може и да се приберем още на третия ден/за мен по-неудачния вариант, защото са си доста километри и не е необходимо да се утрепваме от път/, а втория вариант е да търсим къде да спим и в неделя да си продължим насам.
      В общи линии, тръгваме и караме без да си даваме зор и...докъдето стигнем за деня.Като вземе да се свечерява, търсим място за нощувка.
      В четвъртък и петък го дават /поне според Синоптик бг/ в района на Питещи и Сибиу да вали/, та може и да се наложи първите две вечери да спим и в бунгалата, хижи, частни квартирки по селата и така...Може пък и да не познаят време тия другари...знае ли се...
      Телефона ми за връзка е 0894633023 - Любо
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #33
        От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

        Аз смятам да мина през Петроханския проход после Видин там ще почивам един максимум два часа тъкмо че разгледам крепоста ще сменя лей и продължавам през Крайова до Питещи.Ще тръгна един два часа по рано от вас.Преди да тръгна ще ви звънна и после направо в Ромънско.Дава го навигацията 470 км около 7 часа път и два почивка стават 9 следобяда би трябвало да съм в Питещи.Аз съм четири дни свободен километрите са много пътя е сериозен не гониме време и аз съм за нормално каране.Щв взема екшън камера☺ да заснема приключението.Засега това е от мен телефона ми е 0895480685 Румен.
        Последно редактирано от monistar; 09-08-16, 07:29.
        moto_star

        Коментар


        • #34
          От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

          Ако ще се нощува по трансфагараш,по добре от северната страна..Чудя се ако тръгна в Петък през ноща към 4 часа ,в 8 на ферибота в Никопол,към обяд в събота вие къде ще сте горе долу,още не съм сигурен,понеже ми изскача още работа,но пък не издържам и искам да отпрашя на някъде.

          Според плана в събота трябва да сте по трансалпина в посока на юг?
          Инъче миналата година с p-pleven за един ден почти до Сибиу и обратно до северната страна на трансфагараш 680 км.и то със задръстванията без да сме карали повече от 80-100 км.
          Последно редактирано от Roninn; 09-08-16, 07:50.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #35
            От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

            Според мен в събота трябва да прекосяваме Трансалпина и да финишираме деня от южната страна на прохода.
            П.П.Румене и аз съм за по-нормално каране без да се бърза.Нали идеята е да се разгледа повече, а не само да караме...
            Ще имам предвид кога ще си горе-долу в Питещи...т.е. ранния следобяд
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #36
              От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

              Извинявайте, че продължавам да пиша в тази тема, но все пак го правя с желанието да ви дам повече информация.
              Любо, спането от южната част на Трансалпина е възможно или в Ранка, или още по-ниско.
              Дивият къмпинг е от северната част, на около 1400 м н.в. на 10-15 км от най-високата част на прохода.
              Ако ще спите в Ранка, да знаете, че курортът е доста голям и плътно застроен и цените са много различни. Повече от евтините места за спане са по един черен доста стръмен и разоран път, по който не знам как ще успеете да минете с моторите. Добре е ако има вероятност да спите там, да си запишете координатите на някои желани места от ТУК (има посочени 100 места за спане в курорта).
              Още нещо, като търсите къде са спите с покрив над главите. Cabana - къща за гости, семейно хотелче. Cazare - място за спане. Това са най-често използваните думи на табелите, означаващи къде може да отседне човек.

              Коментар


              • #37
                От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                Всяка информация е полезна и добре дошла.Нали знаете поговорката не питай старило питай патило☺.Любо немога точно да кажа към колко ще пристигна в Питещи предполагам към пет следобяда плюс минус един два часа Ако всичко върви по план.
                moto_star

                Коментар


                • #38
                  От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                  Първоначално публикуван от bgrali Преглед на мнение
                  Извинявайте, че продължавам да пиша в тази тема, но все пак го правя с желанието да ви дам повече информация.
                  Любо, спането от южната част на Трансалпина е възможно или в Ранка, или още по-ниско.
                  Дивият къмпинг е от северната част, на около 1400 м н.в. на 10-15 км от най-високата част на прохода.
                  Ако ще спите в Ранка, да знаете, че курортът е доста голям и плътно застроен и цените са много различни. Повече от евтините места за спане са по един черен доста стръмен и разоран път, по който не знам как ще успеете да минете с моторите. Добре е ако има вероятност да спите там, да си запишете координатите на някои желани места от ТУК (има посочени 100 места за спане в курорта).
                  Още нещо, като търсите къде са спите с покрив над главите. Cabana - къща за гости, семейно хотелче. Cazare - място за спане. Това са най-често използваните думи на табелите, означаващи къде може да отседне човек.
                  Благодаря Рали.Този път май пътуването няма да е толкова организирано.Тръгваме и каквото сътворим по пътя...Имам проблем с мотора, който за съжаление въпреки моите усилия не се решава и днес се надявам да го приключа макар и в последния момент.На работа съм до последния момент и не ми остава време за въпросните организационни въпроси.Отбелязах си на трака няколко къмпинга като точки, ама чак да набелязвам квартири ...не знам...май няма да имам времето.Ако някой от другите има време да отбележи няколко варианта за отсядане в квартира няма да е лошо....Та така...Благодаря ти за включването!

                  П.П.Така и не разбрах този сайт, който си ми дала ...На заглавната страница цените им са в леи за двойна стая, а като влезнеш вече подробно в дадения хотел са изписани същите цени...ама в евро... Сега...кое е вярното...
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    Благодаря Рали.Този път май пътуването няма да е толкова организирано.Тръгваме и каквото сътворим по пътя...Имам проблем с мотора, който за съжаление въпреки моите усилия не се решава и днес се надявам да го приключа макар и в последния момент.На работа съм до последния момент и не ми остава време за въпросните организационни въпроси.Отбелязах си на трака няколко къмпинга като точки, ама чак да набелязвам квартири ...не знам...май няма да имам времето.Ако някой от другите има време да отбележи няколко варианта за отсядане в квартира няма да е лошо....Та така...Благодаря ти за включването!

                    П.П.Така и не разбрах този сайт, който си ми дала ...На заглавната страница цените им са в леи за двойна стая, а като влезнеш вече подробно в дадения хотел са изписани същите цени...ама в евро... Сега...кое е вярното...
                    Поздрави!
                    Не знам какво си гледал, защото при мене навсякъде цените са само в леи. В подробното описание като валута е дадено ron - което значи нови румънски леи.
                    Ако имаш смартфон, май вече и нета в роуминг е доста поевтинял, така че може да го ползваш за справка. А ако планирате нещо от ден на ден - на практика навсякъде в местата за спане (без евтиния къмпинг на Трансфъгъраш) има WiFi. Също и в много от заведенията. Просто трябва да се провери и да се иска паролата, ако има такава.
                    Дано да се оправят проблемите с мотора.
                    Пожелавам ви безаварийно каране и хубаво време.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                      Приятно и безпроблемно пътуване . Този маршрут отдавна ми е в акъла и до вчера се мъчех да се нагодя със вас но уви. Чакам снимки и коментари за да го преживея поне виртуално.
                      Мотор и жена не се дават, мотора може да ти го счупят а на жената може да и хареса
                      0889 619 319

                      Коментар


                      • #41
                        От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                        За сега аз тръгвам в петък срещу събота сам от Пловдив,с кой и къде и дали ще се срещна с някой е под въпрос,p-pleven има ли развръзка при теб,нямам телефон още да ти дрънна
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #42
                          От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                          Не ви знам какво и как планирате,но бай д уей,само да вметна:Един от любимите начини за почивка през уикенда на рУмънците е дивото къмпингуване.Ще го установите сами.Хубаво трипче ви пожелавам и да се изкефите!А който ходи с чопър в гората не знам защо си мисли,че са му виновни другите

                          Коментар


                          • #43
                            От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                            При мен проблема с мотора като, че ли се оправи.Отбирам багажа и ще го нося към гаража.Дано случим на хубаво време, всичко да е безаварийно и да изпитаме много положителни емоции.


                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            За сега аз тръгвам в петък срещу събота сам от Пловдив,с кой и къде и дали ще се срещна с някой е под въпрос,p-pleven има ли развръзка при теб,нямам телефон още да ти дрънна
                            А какъв ти е плана...Тръгваш от Пловдив, после вероятно на ферибота и след това...???
                            Записвам ти телефона, ако можем да се чуем, кой къде е...

                            П.П.Баси...напъплихме я тАз Румъния...няма шега...
                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                              Първоначално публикуван от bgrali Преглед на мнение
                              Не знам какво си гледал, защото при мене навсякъде цените са само в леи. В подробното описание като валута е дадено ron - което значи нови румънски леи.
                              Ако имаш смартфон, май вече и нета в роуминг е доста поевтинял, така че може да го ползваш за справка. А ако планирате нещо от ден на ден - на практика навсякъде в местата за спане (без евтиния къмпинг на Трансфъгъраш) има WiFi. Също и в много от заведенията. Просто трябва да се провери и да се иска паролата, ако има такава.
                              Дано да се оправят проблемите с мотора.
                              Пожелавам ви безаварийно каране и хубаво време.
                              Да...сега видях защо така се получава.При превода на Гугъл ми дава на валута знак за евро, а в оригинал си пише точно Ron...
                              П.П.Само като гледам няма да ми остане време да си бележа едно-две местенца в района на...и малко след Питещи за евентуално нощуване, ама...май ще търсим на място...
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                За сега аз тръгвам в петък срещу събота сам от Пловдив,с кой и къде и дали ще се срещна с някой е под въпрос,p-pleven има ли развръзка при теб,нямам телефон още да ти дрънна
                                Не, брат. Невъзможно ми е тази седмица...
                                о878;73-84-62 ми е номера
                                Публикувайте отговор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X