Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи колеги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

    Моето мнение е, че първия ден трябва да се нощува някъде в района на Питещи/от границата до Питещи са около 215км. + още толкова имаме в БГ докато стигнем ферибота или за деня се получава нещо като 430-450км., което като се има предвид и бавенето с ферибота не е хич малко!!!/Така първия ден ще имаме най-много километри .Сега дали ще е на палатка или на хотел...е въпрос на личен избор.поразгледах хотелчетата набързо...ами пообрано е/все пак в последния момент търся/, но все още се намират в района и евтини такива/26-до 43лв. за стая за двама/.Лошото е, че на повечето места са останали по 1 стая и тук таме по 2...
    На палатка...не знам дали в района там има някакви къмпинзи или ще е където намерим за подходящо.Принципно Питещи и района около него не са все още във планината и няма да е студено за палатки.
    На следващия ден мисля да минем Трансфаргаш-ша и да се търси място за нощуване някъде в района на Сибиу...
    На третия ден минаваме и Трансалпина и според мен трябва да нощуваме някъде веднага след като слезнем от прохода.Четвърти ден...караме към Дунав и се прибираме кой от където е...Така го виждам аз.Без да се бърза, с възможност за снимки и разглеждане на местата през които минаваме.
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #17
      От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

      Миналата година с p-pleven спахме на палатка от северната страна на трансфагараш ,на мен не ми беше студено,без нищо отдолу и без завивка ми беше екстра,само бях оставил ципа отворен и към 5 сутринта ми стана хладно на краката ,та си обух обувките и пак съм заспал,всъщност се събудих като новороден ,незнам от въздуха или от дългия път предния ден.Ако се включа,съм на палатка в планината.

      п.п ферибота не мисля че бави,не повече от 15-20 Мин.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #18
        От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

        Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
        Ти как виждаш нещата?
        Ако тръгнем в петък,можем да ги настигнем до трансфагараш или Сибиу,ако спят на питещи четвъртък
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #19
          От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Ако тръгнем в петък,можем да ги настигнем до трансфагараш или Сибиу,ако спят на питещи четвъртък
          По принцип в Петък съм на линия чак след 17:30, понеже нямам възможност да си взема деня... Т.е. ако някой има желание за 2 дена за Трансалпина - аз съм ОК. Може да си чукнем среща на билото...
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #20
            От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
            Моето мнение е, че първия ден трябва да се нощува някъде в района на Питещи/от границата до Питещи са около 215км. + още толкова имаме в БГ докато стигнем ферибота или за деня се получава нещо като 430-450км., което като се има предвид и бавенето с ферибота не е хич малко!!!/Така първия ден ще имаме най-много километри .Сега дали ще е на палатка или на хотел...е въпрос на личен избор.поразгледах хотелчетата набързо...ами пообрано е/все пак в последния момент търся/, но все още се намират в района и евтини такива/26-до 43лв. за стая за двама/.Лошото е, че на повечето места са останали по 1 стая и тук таме по 2...
            На палатка...не знам дали в района там има някакви къмпинзи или ще е където намерим за подходящо.Принципно Питещи и района около него не са все още във планината и няма да е студено за палатки.
            На следващия ден мисля да минем Трансфаргаш-ша и да се търси място за нощуване някъде в района на Сибиу...
            На третия ден минаваме и Трансалпина и според мен трябва да нощуваме някъде веднага след като слезнем от прохода.Четвърти ден...караме към Дунав и се прибираме кой от където е...Така го виждам аз.Без да се бърза, с възможност за снимки и разглеждане на местата през които минаваме.
            Любо, не бях ли ти пратила миналата година линк към един сайт с местата за спане в Румъния? Там има пълни данни - цени, условия, точни координати. Малко преди върха на Трансалпина (при качване от север) има свободен къмпинг. Ако искате да спите след преминаване на прохода, може в Ранка да спите. Ние спахме там за 50 леи двамата. За Трансфъгъраш - на юг сравнително високо има къмпинг със скромни условия, но има вода и тоалетни. Цена 20 леи на палатка. Около Сибиу - къмпинг Ананас.

            Sent from my Lenovo A319 using Tapatalk
            Последно редактирано от bgrali; 08-08-16, 08:58.

            Коментар


            • #21
              От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
              По принцип в Петък съм на линия чак след 17:30, понеже нямам възможност да си взема деня... Т.е. ако някой има желание за 2 дена за Трансалпина - аз съм ОК. Може да си чукнем среща на билото...
              То Трансалпина хубаво..ама то ти така или иначе ще трябва да я минеш два пъти/юг-север и...обратно/...на билото кога...като я катериш от южна страна ли?
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #22
                От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                Първоначално публикуван от bgrali Преглед на мнение
                Любо, не бях ли ти пратила миналата година линк към един сайт с местата за спане в Румъния? Там има пълни данни - цени, условия, точни координати. Малко преди върха на Трансалпина (при качване от север) има свободен къмпинг. Ако искате да спите след преминаване на прохода, може в Ранка да спите. Ние спахме там за 50 леи двамата. За Трансфъгъраш - на юг сравнително високо има къмпинг със скромни условия, но има вода и тоалетни. Цена 20 леи на палатка. Около Сибиу - къмпинг Ананас.

                Sent from my Lenovo A319 using Tapatalk
                Търсих го линка, ама къде съм го забутал направо не знам...а съобщението ти тук във форума явно съм го изтрил...
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #23
                  От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                  Аз за сега съм пас.Нямам подготовка за палатка.Ако реша нещо ще пиша.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #24
                    От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                    Аз минавах миналата седмица Фагараша, не е студено, а и има места за палатки.Обаче въобще не ви съветвам да тръгвате в петък и да се прибирате в неделя.Кефа се разваля от колоните автомобили.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                      Извинявайте, че пиша отново, но предишният пост беше от телефона, сега вече съм на компютър.
                      Ето ви линка към сайта с огромно количество къщи за гости и хотели, с цени, условия. Има и карта за всяко место с координатите като изберете Harta от менюто над описанието на дадено място за настаняване).:
                      http://www.turistinfo.ro/
                      По спомен от миналата година над Питещи към Трансфъгъраш имаше селца с огромен брой къщи за гости. Цените са много различни, за това е добре още от тука да се ориентирате за възможни места за спане. И не гледайте изобщо букинга - там цените са направо ненормални на фона на масовите.
                      Ние например спахме последната вечер миналата година аварийно в едно хотелче на 20-ина км от Къмпулунг - 100 леи за двойна стая с много сериозна закуска към цената.
                      Още нещо, което би ви било полезно - качете си на телефона това приложение https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.mapof.romania
                      Това е карта на Румъния с всякакви обекти на нея, което е ценното. Има много неща, които ги няма в гугъл мапса, а и е офлайн. Само трябва от тука да си заредите данните в телефона. Винаги може да се наложи на човек да търси нещо непредвидено, а местните не могат да се похвалят с владеене на езици...
                      Ето и две места, през които може да минете, ако ви остане време и ако ви се гледа нещо различно:
                      1. Чиснъдие. Ако решите да спите на къмпинг Ананас (там е по-изгодно да се плаща в евро, а не в леи, може да се спи и в бунгало, а не на палатка), ще ви е съвсем на път. Много интересно старинно градче, което обаче не успяхме да разгледаме. Има в центъра укрепена саксонска църква.
                      2. Килник (изобщо не съм сигурна как се произнася). Старо саксонско село, с много интересна укрепена саксонска църква, която работи като музей. Една от 7-те такива, включени в световното наследство на Юнеско.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                        То Трансалпина хубаво..ама то ти така или иначе ще трябва да я минеш два пъти/юг-север и...обратно/...на билото кога...като я катериш от южна страна ли?
                        Не, на връщане, в Неделя...
                        А може да се видим в Събота вечер преди да го минете?
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #27
                          От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                          Много ми се пътува по този маршрут заедно със сина ми, но той ми е зает да края на месеца. Може ли като направите прехода да запишете и качите трака тук, че ако даде хубаво време в началото на септември да го врътнем набързо.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                            Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                            По принцип в Петък съм на линия чак след 17:30, понеже нямам възможност да си взема деня... Т.е. ако някой има желание за 2 дена за Трансалпина - аз съм ОК. Може да си чукнем среща на билото...
                            Прати ми тел.че снощи исках да звъня,но тел ми е в другия апарат ,да се разберем
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Прати ми тел.че снощи исках да звъня,но тел ми е в другия апарат ,да се разберем
                              Изчисти си кутията...


                              Но днес научих, че в Неделя ще правим едно местене на оборудване и трябва да съм под ръка.
                              Евентуално оставам отворен за другата Събота-Неделя (и Петък след 17:30)...

                              Поздрави за сега!
                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • #30
                                От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                                Изчистих
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X