Страница 2 от 14 ПървиПърви 1 2 3 4 5 6 12 ... ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 263

Тема: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи колеги

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,538
    Точки (при гласуване)
    28

По подразбиране От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

Цитат Мнение на p-pleven Преглед на публикациите
    По принцип в Петък съм на линия чак след 17:30, понеже нямам възможност да си взема деня... Т.е. ако някой има желание за 2 дена за Трансалпина - аз съм ОК. Може да си чукнем среща на билото...
    То Трансалпина хубаво..ама то ти така или иначе ще трябва да я минеш два пъти/юг-север и...обратно/...на билото кога...като я катериш от южна страна ли?
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,538
    Точки (при гласуване)
    28

По подразбиране От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

Цитат Мнение на bgrali Преглед на публикациите
    Любо, не бях ли ти пратила миналата година линк към един сайт с местата за спане в Румъния? Там има пълни данни - цени, условия, точни координати. Малко преди върха на Трансалпина (при качване от север) има свободен къмпинг. Ако искате да спите след преминаване на прохода, може в Ранка да спите. Ние спахме там за 50 леи двамата. За Трансфъгъраш - на юг сравнително високо има къмпинг със скромни условия, но има вода и тоалетни. Цена 20 леи на палатка. Около Сибиу - къмпинг Ананас.

Sent from my Lenovo A319 using Tapatalk
    Търсих го линка, ама къде съм го забутал направо не знам...а съобщението ти тук във форума явно съм го изтрил...
    NISSAN FOREVER

Място
    Карлово
    Публикации
    1,324
    Точки (при гласуване)
    13

Аз за сега съм пас.Нямам подготовка за палатка.Ако реша нещо ще пиша.

Място
    Севлиево, тел.0887640708
    Публикации
    405
    Точки (при гласуване)
    8

Аз минавах миналата седмица Фагараша, не е студено, а и има места за палатки.Обаче въобще не ви съветвам да тръгвате в петък и да се прибирате в неделя.Кефа се разваля от колоните автомобили.

Място
    София
    Публикации
    289
    Точки (при гласуване)
    8

Извинявайте, че пиша отново, но предишният пост беше от телефона, сега вече съм на компютър.
    Ето ви линка към сайта с огромно количество къщи за гости и хотели, с цени, условия. Има и карта за всяко место с координатите като изберете Harta от менюто над описанието на дадено място за настаняване).:
    http://www.turistinfo.ro/
    По спомен от миналата година над Питещи към Трансфъгъраш имаше селца с огромен брой къщи за гости. Цените са много различни, за това е добре още от тука да се ориентирате за възможни места за спане. И не гледайте изобщо букинга - там цените са направо ненормални на фона на масовите.
    Ние например спахме последната вечер миналата година аварийно в едно хотелче на 20-ина км от Къмпулунг - 100 леи за двойна стая с много сериозна закуска към цената.
    Още нещо, което би ви било полезно - качете си на телефона това приложение https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.mapof.romania
    Това е карта на Румъния с всякакви обекти на нея, което е ценното. Има много неща, които ги няма в гугъл мапса, а и е офлайн. Само трябва от тука да си заредите данните в телефона. Винаги може да се наложи на човек да търси нещо непредвидено, а местните не могат да се похвалят с владеене на езици...
    Ето и две места, през които може да минете, ако ви остане време и ако ви се гледа нещо различно:
    1. Чиснъдие. Ако решите да спите на къмпинг Ананас (там е по-изгодно да се плаща в евро, а не в леи, може да се спи и в бунгало, а не на палатка), ще ви е съвсем на път. Много интересно старинно градче, което обаче не успяхме да разгледаме. Има в центъра укрепена саксонска църква.
    2. Килник (изобщо не съм сигурна как се произнася). Старо саксонско село, с много интересна укрепена саксонска църква, която работи като музей. Една от 7-те такива, включени в световното наследство на Юнеско.

Място
    Плевен/София
    Публикации
    3,518
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на lubashki777 Преглед на публикациите
    То Трансалпина хубаво..ама то ти така или иначе ще трябва да я минеш два пъти/юг-север и...обратно/...на билото кога...като я катериш от южна страна ли?
    Не, на връщане, в Неделя...
    А може да се видим в Събота вечер преди да го минете?
    Бъдете живи и здрави!

s_s1 е офлайн
    Светослав Генчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ |
    Място
    с. Стража до гр. Търговище
    Публикации
    8,231
    Точки (при гласуване)
    29

Много ми се пътува по този маршрут заедно със сина ми, но той ми е зает да края на месеца. Може ли като направите прехода да запишете и качите трака тук, че ако даде хубаво време в началото на септември да го врътнем набързо.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Roninn е офлайн
    Анатолий Пейчинов
    Старши участник | +ПЛ || ТП |* МСС *
    Място
    Пловдив
    Публикации
    8,000
    Точки (при гласуване)
    23

Цитат Мнение на p-pleven Преглед на публикациите
    По принцип в Петък съм на линия чак след 17:30, понеже нямам възможност да си взема деня... Т.е. ако някой има желание за 2 дена за Трансалпина - аз съм ОК. Може да си чукнем среща на билото...
    Прати ми тел.че снощи исках да звъня,но тел ми е в другия апарат ,да се разберем
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 г.
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

Място
    Плевен/София
    Публикации
    3,518
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на Roninn Преглед на публикациите
    Прати ми тел.че снощи исках да звъня,но тел ми е в другия апарат ,да се разберем
    Изчисти си кутията...

Но днес научих, че в Неделя ще правим едно местене на оборудване и трябва да съм под ръка.
    Евентуално оставам отворен за другата Събота-Неделя (и Петък след 17:30)...

Поздрави за сега!
    Бъдете живи и здрави!

Roninn е офлайн
    Анатолий Пейчинов
    Място
    Пловдив
    Публикации
    8,000
    Точки (при гласуване)
    23

Изчистих
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010

Място
    Дупница
    Публикации
    65
    Точки (при гласуване)
    11

Плана е перфектен само времето да е добро.Днес се исзипа небето в нашия район.Дано от четвъртък на там да е добро.Аз взимам палатката пък как дойде. Къде и кока точно ще се събираме и кой ще дойде.

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,538
    Точки (при гласуване)
    28

Цитат Мнение на monistar Преглед на публикациите
    Плана е перфектен само времето да е добро.Днес се исзипа небето в нашия район.Дано от четвъртък на там да е добро.Аз взимам палатката пък как дойде. Къде и кока точно ще се събираме и кой ще дойде.
    Сега...вчера говорих с моя човек и плана ми се поизбистри в главата.Значи...ние ще минаваме границата в Русе по Дунав мост/ходенето до ферибота ни удължава курса и е безмислено/.Тръгваме в четвъртък около 8,30-9,00ч. от Ст. Загора.спираме в Русе, колкото да си вземем леи, че курса в Ст. Загора е много трънски .
    След влизането в Румъния се насочваме към Питещи.Предлагам за тия които ще идват , но ще минават по друг маршрут, да се уговорим да се търсим там.Първа нощувка или в района на Питещи или в началото на Трасфарагаш-а.Следващия ден минаваме прохода и най-вероятно ще се нощува някъде от северна страна...примерно в района на Сибиу/това е много грубо и ориентировъчно, защото примерно според времето, може пък и да подкараме и Трансалпина и да се нощува на къмпинга преди върха от северна страна/.На третия ден или минаваме цялата Трасалпина и се връщаме от юг или я минаваме частично, според докъде сме минали.
    От тук насетне вариантите са два...ако сме по-напред с маршрута, може и да се приберем още на третия ден/за мен по-неудачния вариант, защото са си доста километри и не е необходимо да се утрепваме от път/, а втория вариант е да търсим къде да спим и в неделя да си продължим насам.
    В общи линии, тръгваме и караме без да си даваме зор и...докъдето стигнем за деня.Като вземе да се свечерява, търсим място за нощувка.
    В четвъртък и петък го дават /поне според Синоптик бг/ в района на Питещи и Сибиу да вали/, та може и да се наложи първите две вечери да спим и в бунгалата, хижи, частни квартирки по селата и така...Може пък и да не познаят време тия другари...знае ли се...
    Телефона ми за връзка е 0894633023 - Любо
    NISSAN FOREVER

Място
    Дупница
    Публикации
    65
    Точки (при гласуване)
    11

Аз смятам да мина през Петроханския проход после Видин там ще почивам един максимум два часа тъкмо че разгледам крепоста ще сменя лей и продължавам през Крайова до Питещи.Ще тръгна един два часа по рано от вас.Преди да тръгна ще ви звънна и после направо в Ромънско.Дава го навигацията 470 км около 7 часа път и два почивка стават 9 следобяда би трябвало да съм в Питещи.Аз съм четири дни свободен километрите са много пътя е сериозен не гониме време и аз съм за нормално каране.Щв взема екшън камера☺ да заснема приключението.Засега това е от мен телефона ми е 0895480685 Румен.
    Последно редактиран от monistar ; 09-08-16 в 07:29

Roninn е офлайн
    Анатолий Пейчинов
    Място
    Пловдив
    Публикации
    8,000
    Точки (при гласуване)
    23

Ако ще се нощува по трансфагараш,по добре от северната страна..Чудя се ако тръгна в Петък през ноща към 4 часа ,в 8 на ферибота в Никопол,към обяд в събота вие къде ще сте горе долу,още не съм сигурен,понеже ми изскача още работа,но пък не издържам и искам да отпрашя на някъде.

Според плана в събота трябва да сте по трансалпина в посока на юг?
    Инъче миналата година с p-pleven за един ден почти до Сибиу и обратно до северната страна на трансфагараш 680 км.и то със задръстванията без да сме карали повече от 80-100 км.
    Последно редактиран от Roninn ; 09-08-16 в 07:50

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,538
    Точки (при гласуване)
    28

Според мен в събота трябва да прекосяваме Трансалпина и да финишираме деня от южната страна на прохода.
    П.П.Румене и аз съм за по-нормално каране без да се бърза.Нали идеята е да се разгледа повече, а не само да караме...
    Ще имам предвид кога ще си горе-долу в Питещи...т.е. ранния следобяд
    NISSAN FOREVER

Място
    София
    Публикации
    289
    Точки (при гласуване)
    8

Извинявайте, че продължавам да пиша в тази тема, но все пак го правя с желанието да ви дам повече информация.
    Любо, спането от южната част на Трансалпина е възможно или в Ранка, или още по-ниско.
    Дивият къмпинг е от северната част, на около 1400 м н.в. на 10-15 км от най-високата част на прохода.
    Ако ще спите в Ранка, да знаете, че курортът е доста голям и плътно застроен и цените са много различни. Повече от евтините места за спане са по един черен доста стръмен и разоран път, по който не знам как ще успеете да минете с моторите. Добре е ако има вероятност да спите там, да си запишете координатите на някои желани места от ТУК (има посочени 100 места за спане в курорта).
    Още нещо, като търсите къде са спите с покрив над главите. Cabana - къща за гости, семейно хотелче. Cazare - място за спане. Това са най-често използваните думи на табелите, означаващи къде може да отседне човек.

Място
    Дупница
    Публикации
    65
    Точки (при гласуване)
    11

Всяка информация е полезна и добре дошла.Нали знаете поговорката не питай старило питай патило☺.Любо немога точно да кажа към колко ще пристигна в Питещи предполагам към пет следобяда плюс минус един два часа Ако всичко върви по план.

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,538
    Точки (при гласуване)
    28

Цитат Мнение на bgrali Преглед на публикациите
    Извинявайте, че продължавам да пиша в тази тема, но все пак го правя с желанието да ви дам повече информация.
    Любо, спането от южната част на Трансалпина е възможно или в Ранка, или още по-ниско.
    Дивият къмпинг е от северната част, на около 1400 м н.в. на 10-15 км от най-високата част на прохода.
    Ако ще спите в Ранка, да знаете, че курортът е доста голям и плътно застроен и цените са много различни. Повече от евтините места за спане са по един черен доста стръмен и разоран път, по който не знам как ще успеете да минете с моторите. Добре е ако има вероятност да спите там, да си запишете координатите на някои желани места от ТУК (има посочени 100 места за спане в курорта).
    Още нещо, като търсите къде са спите с покрив над главите. Cabana - къща за гости, семейно хотелче. Cazare - място за спане. Това са най-често използваните думи на табелите, означаващи къде може да отседне човек.
    Благодаря Рали.Този път май пътуването няма да е толкова организирано.Тръгваме и каквото сътворим по пътя...Имам проблем с мотора, който за съжаление въпреки моите усилия не се решава и днес се надявам да го приключа макар и в последния момент.На работа съм до последния момент и не ми остава време за въпросните организационни въпроси.Отбелязах си на трака няколко къмпинга като точки, ама чак да набелязвам квартири ...не знам...май няма да имам времето.Ако някой от другите има време да отбележи няколко варианта за отсядане в квартира няма да е лошо....Та така...Благодаря ти за включването!

П.П.Така и не разбрах този сайт, който си ми дала ...На заглавната страница цените им са в леи за двойна стая, а като влезнеш вече подробно в дадения хотел са изписани същите цени...ама в евро... Сега...кое е вярното...
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER

Място
    София
    Публикации
    289
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на lubashki777 Преглед на публикациите
    Благодаря Рали.Този път май пътуването няма да е толкова организирано.Тръгваме и каквото сътворим по пътя...Имам проблем с мотора, който за съжаление въпреки моите усилия не се решава и днес се надявам да го приключа макар и в последния момент.На работа съм до последния момент и не ми остава време за въпросните организационни въпроси.Отбелязах си на трака няколко къмпинга като точки, ама чак да набелязвам квартири ...не знам...май няма да имам времето.Ако някой от другите има време да отбележи няколко варианта за отсядане в квартира няма да е лошо....Та така...Благодаря ти за включването!

П.П.Така и не разбрах този сайт, който си ми дала ...На заглавната страница цените им са в леи за двойна стая, а като влезнеш вече подробно в дадения хотел са изписани същите цени...ама в евро... Сега...кое е вярното...
    Поздрави!
    Не знам какво си гледал, защото при мене навсякъде цените са само в леи. В подробното описание като валута е дадено ron - което значи нови румънски леи.
    Ако имаш смартфон, май вече и нета в роуминг е доста поевтинял, така че може да го ползваш за справка. А ако планирате нещо от ден на ден - на практика навсякъде в местата за спане (без евтиния къмпинг на Трансфъгъраш) има WiFi. Също и в много от заведенията. Просто трябва да се провери и да се иска паролата, ако има такава.
    Дано да се оправят проблемите с мотора.
    Пожелавам ви безаварийно каране и хубаво време.

sozi е офлайн
    Стоян Русинов
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    Созопол
    Публикации
    114
    Точки (при гласуване)
    12

Приятно и безпроблемно пътуване . Този маршрут отдавна ми е в акъла и до вчера се мъчех да се нагодя със вас но уви. Чакам снимки и коментари за да го преживея поне виртуално.
    Мотор и жена не се дават, мотора може да ти го счупят а на жената може да и хареса
    0889 619 319

Страница 2 от 14 ПървиПърви 1 2 3 4 5 6 12 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 24
    Последно мнение: 25-08-16, 09:15
  2. Румъния, Трансфагарашан 14-15ти август 2015
    От p-pleven във форум Проекти, планове и подготовка за пътувания
    Отговори: 46
    Последно мнение: 31-03-16, 11:39
  3. Трансалпина и Трансфагарашан дилема!
    От Стефан Слабов във форум Проекти, планове и подготовка за пътувания
    Отговори: 28