Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първа помощ при инсулт.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първа помощ при инсулт.

    Здравейте колеги ,

    позволих си да Ви копирам това от нета , преди 4 години си отиде бащата на съпругата ми след като преживя 18 години почти на легло след прекаран инсулт. Може би ако някой от нас имаше тези знания това нямаше да се случи.


    Баща ми почина от инсулт.Жалко, че не знаех за тази първа помощ


    Сряда, 3 Август 2016



    С игла може да се спаси живота на пациента от инсулт.


    Този съвет е от един китайски професор. Съхранявайте в къщата си игла или игла от спринцовката. Това е един невероятен и нетрадиционен начин заспасение на човек от инсулт .

    Споделете го, за да може – този съвет да помогне на някой, който да оцелее! Отделете време да го прочетете. Никога не знаете , дали нечий живот може да зависи от вас.

    Баща ми беше парализиран и по-късно почина от инсулт. Съжалявам, че не знаех за тази първа помощ преди.

    Когато се получи инсулт – капилярите на мозъка постепенно се разкъсват. Необходима е почивка и спешна помощ. Но е необходима помощ точно тук, където е бил срива /удара/.
    Тези съвети ще ви помогнат да спасите живота на някого! Запазете спокойствие. Независимо от това къде се намира пострадалия , не го премествайте /движете/. Защото, ако преместите болния, капилярите могат да се спукат , и ще има кръвоизлив в мозъка! Помогнете на пострадалия да седне, за да се предотврати повторното падане на земята, а след това може да започне това, което ще прочетете тук – самостоятелно кръвопускане.

    Ако в дома си имате една спринцовка за инжектиране, това ще бъде най-добре, в противен случай – с шевна игла или друга игла също ще свършите работа.


    1). Задръжте иглата – острието над огъня / на запалка или свещ/, за да се стерилизира и след това да се използва за пробиване на върха на всичките 10 пръста.


    2). Няма специфични акупунктурни точки, само убождане в mm от нокътя.

    3). Убодете така, така, че кръвта да потече.

    4). Ако кръвта не започва да капе, затегнете /стиснете/ около пробива на пръста с пръстите си.

    5). Когато всички 10 пръста кървят по-малко, изчакайте няколко минути – ще видите, че жертвата ще се съвземе!


    6). Ако устата на жертвата е изкривена в спазъм – дръпнете и
    масажирайте ушите му , докато те станат червени – следователно, към тях приижда кръв


    7). Тогава убодете всяко ухо в меката част два пъти , по две капки кръв от всяко лобче. Няколко минути по-късно устата му вече не е изкривена /крампирана/ и жертвата трябва да дойде на себе си…
    Изчакайте, докато жертвата дойде към нормалното си състояние, без никакви необичайни симптоми, а след това го изпратете в болницата. В противен случай, /преди тези процедури/ ако той / тя, бъде откаран в болница с линейка на бърза помощ, – от друсането , когато пътувате, ще доведе до факта, че капилярите в мозъка на жертвата се разкъсат.

    Ако човек вече може да върви сам, той ще благодари на Бога, че е спасен!
    Научих за кръвопускането за спасението на живота от специалист по-традиционна китайска медицина лекар Ха Тин Бу, който живее в Сан-Juke. Също така, имах практически опит с този метод, така че мога да кажа, че този метод е 100% ефективен.

    През 1979 г. бях на обучение в Фунг-GAAP колеж в Тай Чунг. След като бях в клас, когато друг учител дотича в моята класна стая и каза развълнувано, „г-жа Лиу, по-бързо, нашият лидер е с инсулт!“.

    Веднага отидох на третия етаж. Когато видях нашия ръководител, г-н Чен Фу Тиан, той бе блед, речта му бе неясна, устата му беше изкривена – всички симптоми на инсулт. Аз веднага помолих един от студентите – стажанти да отиде до аптеката и да купи спринцовка с игла, която след това използвах да набода във всичките 10 пръста на г-н Чен.

    След няколко минути, когато на всичките 10 пръста почна кървене (всеки с капка кръв като грахово зърно), лицето на г-н Чен се възстанови, цвят и чувствителност се появиха в очите му. Но устата му беше все още изкривена. Така че издърпах ушите му, за да се напълнят с кръв. Когато ушите му станаха червени, аз убодох меката част на дясното ухо и пуснах от две места кръв. Когато и двете лобчета на ушите бяха пронизани и кръвта направи малки топчета – стана едно чудо.

    След 3-5 минути формата на устата се върна към нормалното, и речта му стана ясна.
    Ние позволихме да се отпусне малко и дори чаша горещ чай да изпие, а след това му помогнахме надолу по стълбите да го заведем в болницата. Той лежа там една нощ и бе освободен на следващия ден да се върне в училище да преподава!

    Всичко беше наред. Не е имало реакции, въпреки че обикновено жертвите на
    инсулт страдат от непоправими разкъсвания на капилярите на мозъка по пътя към болницата. В резултат на тези инциденти болният никога няма да се възстанови. Инсултът е втората най-честата причина за смърт.

    Щастливците , дори да оцелеят, може да бъдат парализирани за цял живот. Такова ужасно нещо не трябва да се случва в живота на никой човек. Ако всички ние помним това кръвопускане, като метод и започнем процеса на спасяване веднага, за кратко време, жертвите ще бъдат върнати до 100% нормалност.


    Автор на текста – Наталия Котелникова
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

  • #2
    От: Първа помощ при инсулт.

    Ще помоля някой от лекарите във форума да потвърди че горните съвети не могат да навредят. В противен случай темата ще замине.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      От: Първа помощ при инсулт.

      Винаги съм изпитвал ужас, когато непрофесионалист спасява живот. Бил съм в близка ситуация-не знаеш ще помогнеш ли...ами, ако го убиеш!? За жалост се случва.

      Коментар


      • #4
        От: Първа помощ при инсулт.

        Преди месец майка ми се обади по телефона, че не може да се движи и е много отпаднала. Едва говореше. Естествено, отидох при нея около час преди "Спешна помощ".
        - Пропадам! Много ми е зле! Не си чувствам главата!- полулегнала на дивана.
        Реших да не правя нищо, въпреки многото идеи. Дадох ѝ да пие вода, разтрих ѝ врата (от години има шипове), вдигнах ѝ краката на стола...
        Влезе в Неврология, после в Кардиология... изследванията показаха, че е прекарала инсулт.
        Таааааааа, преди мерките за спасение, я да ми каже някой как се диагностицира инсулт от профан като мен, как да разбера, че не е нещо друго и как да съм сигурен, че прилагам необходимите мерки, за конкретния случай? Има ли сходни на инсулт симптоми, при които предлаганите по- горе мерки са противопоказни? Тогава ще се поинтересувам, доколко са ефективни.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #5
          От: Първа помощ при инсулт.

          Има сходна тема във форума, потърсете я. Де да ставаше с източването на 10 капки кръв.

          Коментар


          • #6
            От: Първа помощ при инсулт.

            Инсулт се диагностицира лесно, има достатъчно информация в публичното пространство от достоверни източници.

            Гоблине, това по-горе са китайските шитни и по-добре да се затрие скоропостижно, пълен мистицизъм и Кашпировски, позитивния ефект ще е колкото от икона в портмонето а негативния, може да е летален ако се забави линейката и помоща в специализирана клиника каквито има в България мисля пет или шест на цялата и територия.

            Инсултите са грубо казано два вида, единия е предизвикан от тромб и сгъстена кръв а другия е кръвоизлив с влошено съсирване, при първия се даваше аспирин(против уроки) а при втория аспирина е противопоказен, диференциране в полеви условия на единия от другия вид инсулт невъзможно, диагностициране на инсулт в полеви условия от непрофсионалист лесно и напълно реално, останалото е бързо пристигане на линейка, късмет с близост на специализиран център и останалото е божа работа.

            Не съм медик и всичко по-горе е лично непрофесионално мнение!
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              От: Първа помощ при инсулт.

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              ....
              Таааааааа, преди мерките за спасение, я да ми каже някой как се диагностицира инсулт от профан като мен, как да разбера, че не е нещо друго и как да съм сигурен, че прилагам необходимите мерки, за конкретния случай? ....
              .
              Този въпрос действително е много важен. Както за оцеляването, така и за възстановяването на пострадалия при инсулт от първостепенно значение е започване на активно лечение в първите часове след като се е случило. В много случаи обаче, симптомите като главоболие, световъртеж, повръщане, раздвоено виждане не са еднозначни и нито пострадалия, нито близките му разпознават, че може да става дума за инсулт. В съвременната първа помощ е възприето да се прилага т.нар FAST тест.

              Абривиатурата идва от английски Face Arms Speech Time to call

              Face ( лице) - накарайте пострадалия да се усмихне и вижде дали няма асиметрия в усмивката, ако е така, това е симптом за инсулт,

              Arms (ръце) - повдигнете двете ръце на пострадалия, кажете му да ги задържи и ги пуснете едновременно, ако едната ръка падне видимо по-бързо от другата това също е симптом,

              Speech (говор) - попитайте пострадалия за името му или му задайте друг прост въпрос, ако изпитва затруднения в говора, заваля думите или изкривява устата си, това също е симптом.

              Time to call - време е да се обадите на спешна помощ, ако сте забелязали дори само един от тези три симптома.


              Пострадал със съмнение за инсулт или мозъчен кръвоизлив трябва да получи възможно най-скоро специализирана медицинска помощ. До идването на линейката трябва да се избягва всякаквонатоварване и движение, да лежи с леко повдигната горна част на тялото.

              По отношение на мерките от първия пост, единственото което мога да кажа, е че те не са част от възприетите съвременни мерки за първа помощ. Дали могат да помогнат или навредят като метод от някаква алтернативна медицина не мога да кажа.
              Последно редактирано от Goblin; 05-08-16, 23:21.
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #8
                От: Първа помощ при инсулт.

                Намерих стареца половин час след като е паднал, десет-петнадесет минути ми отне да реша че вероятно е инсулт и да повикам бърза помощ, те дойдоха за още петнадесет и общо до около час и половина след удара беше в спешното. След още два часа и половина вече беше в отделение Съдова неврология или нещо такова. Същият ден беше адекватен но доста отмалял и почти неподвижен. На вторият ден - пак така, движеше си в леглото двете ръце и двата крака без да може да контролира пръстите на лявата, а на третият въобще не се събуди. На четвъртият вече нямаше движеща се лява ръка, левият крак се движеше от рефлекси само и лявата част на лицето се изкриви. Понякога главата изключваше тотално. Изписаха го на седмия ден в същото състояние плюс кървави рани на осем места по тялото и от тогава, вече две седмици, борим денонощно заедно с него последствията от това.

                И за него, и за мен всичко ще е след дъжд - качулка, но ми се ще да науча какво е можело и какво не съм направил както трябва. Приемам също и съвети за "втора" помощ след инсулт ако оцелее темата. Старецът е на 86 и не губи надежда да се изправи и да ходи, а аз се опитвам да помогна с каквото зависи от мен.

                Коментар


                • #9
                  От: Първа помощ при инсулт.

                  Съвсем скоро в OFFNews излезна статия:
                  http://offnews.bg/news/Obshtestvo_4/...ne_629144.html
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #10
                    От: Първа помощ при инсулт.

                    След установяване на демокрацията у нас има много добри стари и млади лекари, които лекуват с хомеопатия. Потомствени лекари в напускащите ЕС лекуват лордове с хомеопатия. В индийската медицина и фармация има също достатъчно нетрадиционни (ако не и повече от китайските) похвати. Все пак доктор радио може да направи и поправи, ма аз за човек-само едното. Те да казват.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #11
                      От: Първа помощ при инсулт.

                      Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                      Съвсем скоро в OFFNews излезна статия:...
                      Е щом е в Офнюз... (Нали се сещате за онзи виц със летящите слонове и вестник Дума.)
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Първа помощ при инсулт.

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Е щом е в Офнюз... (Нали се сещате за онзи виц със летящите слонове и вестник Дума.)
                        Нали е ясно, че щом я цитирам значи знам какво пише вътре, пускането на случайно видяни препратки към неща от които не разбирам не е в мой стил. Статията е подготвена от нашия екип и аз гарантирам за верността и актуалността на съдържанието и.
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • #13
                          От: Първа помощ при инсулт.

                          Това съм го видял на доста места на плакат, разбираем и за малоумни, което не означава, че съм го запомнил. Въобще във всичко с неотложните действия сме зле.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #14
                            От: Първа помощ при инсулт.

                            Аз не разбирам от медицина, но пък ако човек установи по симптомите, че някой е получил инсулт, не виждам с какво може да навреди ако му набоде пръстите и му пусне малко кръв ?!?!

                            Би било добре някой ако може да потвърди, че такава манипулация би била от полза
                            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Първа помощ при инсулт.

                              На мен по- скоро ми е интересна какво ще усложни или навреди ако го направя вместо да чакам със скръстени ръце медиците.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X