Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първа помощ при инсулт.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Първа помощ при инсулт.

    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    Това с кръвопускането ,единствено може да влияе с рязко спадане на кръвното налягане в периферната кръвоносна система ,оттам по- малко напрежение в зоната на евентуален кръвоизлив и предполага се някакво калциране в последствие.Не съм лекар ,но като биомеханика ,така си го обяснявам,може и да греша.Китайска медицина и то много ефективна е имало откакто свят светува.Там за епидемии в тъмните векове не съм чул ,за разлика от Европа и колониите!За травми и мускулни разтягания от много години прилагам точкова терапия/по китайска идея/ и смея да твърдя ,че винаги върши перфектна работа и тежки разтежения ги резсейва за един-два дни , с нищо не ми вреди , тествам само върху себе си!
    Това с кръвопускането, ако искаш да постигнеш измерима промяна на кръвното налягане (повече от 1/1000), няма да стане през пръстите. Трябва си вена (или артерия ама после трудно ще я затвориш обратно). От болката (ако има работеща нервна система която да я обслужи) нищо чудно да вдигнеш кръвното на пострадалия.

    Коментар


    • #47
      От: Първа помощ при инсулт.

      Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
      ...докато при хеморагия нещата са брутално ясни. ...
      Ето че има и изключения в клиничната картина, сетих се за случая на Димитър Цонев. Един аспирин и щеше да е мъртъв. Затова питах за разликите, за да си направя някои изводи за себе си, а не да се правя на много учен, както ме упрекна някой по-горе.

      Коментар


      • #48
        От: Първа помощ при инсулт.

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Ето че има и изключения в клиничната картина, сетих се за случая на Димитър Цонев. Един аспирин и щеше да е мъртъв. Затова питах за разликите, за да си направя някои изводи за себе си, а не да се правя на много учен, както ме упрекна някой по-горе.
        Последните тенденции в съвременната медицина вече отричат аспирина като противосъсирващо лекарство, тъщата ми е лекар и от време на време ходи на разни конференции та ми сподели на скоро, аз лично не се сещам как лесно може да се тества и докаже/обори този ефект на аспирина.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #49
          От: Първа помощ при инсулт.

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          Последните тенденции в съвременната медицина вече отричат аспирина като противосъсирващо лекарство...
          Предполагам, че не отричат тези му свойства, а по-скоро го отхвърлят заради страничните му ефекти за стомаха и общото рН на организма.

          Коментар


          • #50
            От: Първа помощ при инсулт.

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            Последните тенденции в съвременната медицина вече отричат аспирина като противосъсирващо лекарство, тъщата ми е лекар и от време на време ходи на разни конференции та ми сподели на скоро, аз лично не се сещам как лесно може да се тества и докаже/обори този ефект на аспирина.
            Стогодишно лекарство с огромна конкуренция в предлагането по естествен път става неефективно и дори вредно.

            Коментар


            • #51
              От: Първа помощ при инсулт.

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              Стогодишно лекарство с огромна конкуренция в предлагането по естествен път става неефективно и дори вредно.
              Рискът от развитие на инсултълт може да бъде съществено намален. Диабет, дислипидемия, загуби на съзнанието, високо кръвно, загуби на равновесието, временни парализи в миналото, нелекуван сърдечен порок, внезапна слепота, са състояния който са свързани с един бъдещ инсулт.Могат да бъдат изследвани и лекувани. А това млад здрав човек спуква кръвоносен съд и загива рядко може да бъде предотвратено от когото и където и да е.
              Друго за инсулта. При загуба на съзнание и липса на травма ; стабилно странично положение на тялото. Така езикът не запушва дихателните пътища и има шанс да дочака линейката.
              Относно китайската медицина- дълбок поклон на знанието на стотици години, което аз не разбирам.
              Всеки избира сам на какво да вярва.
              А относно аспирина. Той не антикоагулант, антиагрегант е, това е различно.
              Също така преди 15г се оперираха много язви като пряка последица на пушенето, аспирина за дълголетие и не широката употреба омепразол.
              Който е на повече от 40г ще си спомни че е пил анагин-хинин, амидофен, боли са го за щяло и не щяло гентамицин. Тези лекарства вече са със ограничени индикаци и имат алтернативи. Истината е функция на времето.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X