Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първа помощ при инсулт.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Първа помощ при инсулт.

    И аз съм на същото мнение. Ако правя нещо с което мога да навредя поради незнание-не бих го правил, но не виждам как с набождането на пръстите и ушите може да навредя.
    Все пак за мен това за измишльотини, обаче бих ги пробвал, ако мой близък е с пресен инсулт.
    Ако не помогне-поне няма да навреди.
    Същото е ако това не е инсулт.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: Първа помощ при инсулт.

      Чисто технологично не разбирам с какво ще подейства убождането, на съсирек(тромб) някъде в мозъка? На мен ми е по-интересно, как по външни признаци може да се разбере дали инсултът е хеморагичен или исхемичен, защото първата помощ при исхемичен е бързо усмъртяване за хеморагичен, ако се объркат.

      Коментар


      • #18
        От: Първа помощ при инсулт.

        Обичайно клиниката при исхемичен инсулт е по-воалирана, докато при хеморагия нещата са брутално ясни. Исхемичните са дезориентирани, уплашени, напрегнати, с нарушена лицева симетрия, смущения в говор/артикулация, нарушена сензомоторика на симетрични крайници. В ясно съзнание. Хеморагия- с нарушено съзнание-обикновено сопор, кома, арефлексия, без контрол върху тазовите резервоари, с нарушения в жизнените функции-дишане и хемодинамика, от масивен оток на мозъка. Относно пускането на 11 капки кръв от ушната мида и пръстите на ръцете, нямам мнение. Според мен не би навредило, но още по-малко би помогнало.
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #19
          От: Първа помощ при инсулт.

          Вреди сляпата вяра на българина във всякакви такива тъпотии като хомеопатия, убождания с игли по ушите, зареждане на вода поставена до телевизора когато Кашпировски говори, сребърна вода за хрема и т.н.

          При инсулт вариантите са два, с добрата развръзка варианта е бързо диагностициране и късмет с близост на център и бързата им намеса и втори кофти вариант са всякакви такива баенета, гледачки, акупунктури, енргия чи и други такива търговски продукти отдалечаващи се от вариант едно, тоест в резюме по най-бързия начин ако има съмнения за инсулт се ходи в специализирана болница или се убеждава линейката да дойде и да закара пострадалия в такава.

          Разбира се всеки сам решава как процедира със себе си и близките, тук просто споделяме мнение.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #20
            От: Първа помощ при инсулт.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160807_112744.jpg
Прегледи:1
Размер:103.6 КБ
ID:5722425
            Те с какво лекува джипи от Лондонско Сити, но има други теми тук.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #21
              От: Първа помощ при инсулт.

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              [ATTACH=CONFIG]876203[/ATTACH]
              Те с какво лекува джипи от Лондонско Сити, но има други теми тук.
              Нищо де, нали се сещаш, че хомеопатията е виновна за всички злини. Нищо, че лапето не е кусвало антибиотици от 3 години! Това обаче е проблем за докторите, които биват стимулирани по един или друг начин да изписват антибиотици с поглед към тавана, даже без да питат за алергии, известна резистентност или да назначат антибиограма. Вече и вируси почнаха с антибиотици да трепят...

              sent from smartphone
              Последно редактирано от slaf4u; 07-08-16, 12:39.
              42

              Коментар


              • #22
                От: Първа помощ при инсулт.

                Това с кръвопускането ,единствено може да влияе с рязко спадане на кръвното налягане в периферната кръвоносна система ,оттам по- малко напрежение в зоната на евентуален кръвоизлив и предполага се някакво калциране в последствие.Не съм лекар ,но като биомеханика ,така си го обяснявам,може и да греша.Китайска медицина и то много ефективна е имало откакто свят светува.Там за епидемии в тъмните векове не съм чул ,за разлика от Европа и колониите!За травми и мускулни разтягания от много години прилагам точкова терапия/по китайска идея/ и смея да твърдя ,че винаги върши перфектна работа и тежки разтежения ги резсейва за един-два дни , с нищо не ми вреди , тествам само върху себе си!
                Последно редактирано от faster; 07-08-16, 16:34.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #23
                  От: Първа помощ при инсулт.

                  Здравейте! Тази тема е наистина сериозна, защото последствията след инсулт могат да бъдат често трагични.
                  Инсултите се разделят на две големи групи- ИСХЕМИЧНИ/ когато имамаме запушен кръвоносен съд в черепната кухина/ и ХЕМОРАГИЧНИ - когато имаме спукан кръвоносен съд вътре в главата. От своя страна хеморагичните инсулти се разделят на такива, при които се образува кръвоизлив в мозъчното вещество и такива, които са резултат от спукана аневризма - субарахноидален кръвоизлив. КАКЪВТО И ДА Е КРЪВОИЗЛИВА, БЕЗ СКЕНЕР НЕ МОЖЕ ДА СЕ РАЗБЕРЕ. А ОТ ТАМ НАТАТЪК СЕ КАЗВА 'TIME IS BRAIN'. Мозъчните клетки нямат запас от енергия и ако повече от 3 минути до тях не отиде енергия/храна/кислород - те загиват! Имаме много неврони в главите си и дори да умират 1.9 million неврона всяка минута при инсулт все нещо остава в главите ни !!!!!!!! Затова пациент с критерии за FAST трябва по най-бързия начин да стигне до спешен център. От там нататък според времето - ако е до 4-ти час и имаме запушен кръвоносен съд - интравенозна фибринолиза за стопяване на тробма,запушалката, скоро ще се стига с тръбички и до самия тромб. Ако е кръвоизлив в мозъка - неврохирургия и исмукване на тромба. Ако е аневризма - запълване на аневризмата със спирали. ВСИЧКИТЕ ОПЦИИ СЕ ПРИЛАГАТ В БЪЛГАРИЯ, ВАЖНО Е ДА СА ИНФОРМИРАНИ ХОРАТА! Друго не помага. Нека всеки сам да прецени за себе си. д-р Чавдар Бъчваров , интервенционален рентгенолог УМБАЛ"Света Марина", гр Варна

                  Коментар


                  • #24
                    От: Първа помощ при инсулт.

                    Д-р Бъчваров, лично Ви благодаря за намесата в темата, а предполагам и от името на другите участници в нея. Бихте ли коментирали първия пост? Предполагаем ефект върху пострадалия? Подчертавам, при липса на точна диагноза. Някакви симптоми, наблюдавани и анализирани от неспециалист, без нужната апаратура и/или познания. Да, всички сме се наслушали на универсалните мерки като кръвопускане, лечебен глад, стискане на ушите, спане върху пирони... както и скачане през балкона, в опит за левитация. Просто коментирайте първия пост, за да си затрия спокойно абонамента за тая тема.
                    Още веднъж благодаря!
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Първа помощ при инсулт.

                      Венци, от медицинска гледна точка(а и от тази на мислещ с главата си човек)-кръвопускането на няколко капки кръв е нищо, нищо и половина, и е чисто шарлатанство. Това е и моето мнение.

                      ОБАЧЕ!
                      Ако синът ми прояви признаците на FAST-няма да се поколебая да му пусна кръвчица през пръстите и ушите, макар да съм почти напълно сигурен, че това няма да помогне. Но както се знае-удавник за сламка се хваща, а знаейки, че няма да му навредя с това бодене-нищо не ми пречи да хвана сламката.
                      Начина на описване в първия пост много ми прилича на рекламите целящи зарибяване на евентуални клиенти, та това е още една сигнална лампа която светва в празната ми глава, но сламката, сламката...

                      Някои дори ходят по ходжи да им вързват муски, или да целуват разни икони, а това е по-голяма дивотия от боденето на пръсти.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Първа помощ при инсулт.

                        +1!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Първа помощ при инсулт.

                          Коле, всичко е ясно до момента, в който не се окаже, че подобни действия могат да навредят. В случая с майка ми не знаех за световъртеж ли става дума, за епилептичен припадък ли... какво по дяволите става? Ок, оказа се инсулт. Неспециалист лесно може да се обърка. Боденето на пръсти и уши винаги ли е безопасно? Не става дума за кръвозагуба, а за стрес. Има хора, които изпитват ужас само при показването на игла. Ами, ако не е наред с тромбоцитите? Ако някой запознат ми каже, че при ВСИЧКИ случаи на отпадналост, тремоли, дезориентация... и при ВСЯКАКВИ хора, подобни действия НЕ БИХА МОГЛИ ДА НАВРЕДЯТ, ще приема 1/3 от тази "статия" за вярна. Но да си мисля, че в пристъп на паника и желание да направя НЕЩО, пък било то и КАКВОТО И ДА Е, най- правилното решение е да надупча болния, пък я се сетя да стерилизирам иглата, я не... Абе, има случаи, в които по- добре да не правиш нищо, вместо да правиш неща, които не знаеш. За мен, засега, съветите от първия пост си остават глупост (без да обиждам колегата, който ги е пуснал, не го познавам и съм сигурен, че не иска да навреди никому).
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Първа помощ при инсулт.

                            Нищо де, нали се сещаш, че хомеопатията е виновна за всички злини. Нищо, че лапето не е кусвало антибиотици от 3 години! Това обаче е проблем за докторите, които биват стимулирани по един или друг начин да изписват антибиотици с поглед към тавана, даже без да питат за алергии, известна резистентност или да назначат антибиограма. Вече и вируси почнаха с антибиотици да трепят...
                            Има лекари и лекари. Най-общо взето вредата от безразборното приемане на антибиотици по никакъв начин не се отрича от лекарите не-хомеопати. Голяма част от лекарите не-хомеопати, които предписват антибиотици го правят единствено, защото очакването на някои родители е именно на децата им да бъде предписан антибиотик и не приемат други варианти. Не знам, до колко това е често срещан проблем в България, обаче. Например аз никога не съм ходил при хомеопат, но не помня, кога за последно съм пил антибиотик и по никакъв начин никой не ме е притискал да пия антибиотици. Което не значи, че при настинка личният ми лекар не ми преписва ибупрофен, парацетамол или аспирин (които и ми помагат и не случайно, са толкова популярни).

                            Вредата от антибиотиците е, че ако ги вземаш, трябва да ги вземаш до пълното убиване на бактериите, защото в противен случай оцелелите бактериите мутират и се развиват устойчиви на антибиотици бактерии. Това е изключително сериозен проблем пред здравеопазването. Другият проблем е, че антибиотиците натоварват много стомашно-чревната система и избиват много полезни бактерии. Често след терапия с антибиотици трябва да се компенсира с усилено приемане на пробиотици. Решението и на двата проблема е антибиотиците да се предписват само в случаите, когато наистина са необходими и тук идва изборът на добър лекар. Всичко това обаче, по никакъв начин не отменя факта, че антибиотиците са изключително полезно откритие и са един от големите пробиви на съвременната медицина (заедно с имунизациите).

                            Хомеопатията обаче освен, че е индустрия за милиарди е и чисто шарлатанство. Държа да уточня, че под хомеопатия нямам предвиед пиенето на билкови отвари или консумацията на определени растения, а теорията, че веществата предизвикващи определени състояния могат, когато бъдат разредени до безкрайност във воден разтвор да лекуват срещу съответните състояния.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Първа помощ при инсулт.

                              +1 за разредените до безкрайност разтвори. Чисто шарлатанство си е.
                              Но пък има лекарства които ги казват, че са хомеопатични, а те съдържат разни растителни или животински субстанции. Например-стрита пчела на прах. И това е идиотия, ама нали всички се превъзнасят по качествата на меда, и разните там пчелни продукти, та в цяла пчела може и да има нещо което да има някакъв лечебен ефект.
                              И се пак-това хомеопатия ли е, или просто копирана източна/северна/южна медицина?

                              @Тропчо-за човек със здрава имунна система(която е такава в момента на инсулта)-няколко убождания даже с нестерилна игла не са никакъв проблем. Какви по-яки порязвания и рани заздравяват без никаква медицинска намеса, та няколко дупки от игла...
                              Сега се замислям, ако аз съм с пресен инсулт, и някой тръгне да ме боде-дали ще му разреша? Със сегашния си акъл си мисля че ще го овикам и наритам да си завре иглата в .... но не се знае като се видиш в зор, и ти домилее животът-каква песен ще запееш. Та може и сам да поискам да ме понадупчат, макар силно да вярвам, че това е дивотия.

                              Сламката, сламката...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Първа помощ при инсулт.

                                Как разбрахте, че е шарлатанство? Например аз смятам, пиенето на боза на много малки глътки лекува рак и спин. Да, де, ама няма излекувани, пък и никой не иска да пробва. Докато хомеопатичните продукти са излекували много народ. Прост въпрос: Какво ще кажете за Осцилококцинум-а?
                                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X