Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВОДОРОДНО ПОЧИСТВАНЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ВОДОРОДНО ПОЧИСТВАНЕ

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Сега се сетих, от разход 15-17, с бълбукатора му дава около 11.
    Бусовете май бяха някакви LT-та, но с големи мотори.
    На това може да вярваш когато започнеш ти да плащаш сметката по бензиностанциите.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: ВОДОРОДНО ПОЧИСТВАНЕ

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      На това може да вярваш когато започнеш ти да плащаш сметката по бензиностанциите.
      Изрично споменах, че е преразказ.

      Темата е повод да намина покрай човека за кръстосан разпит, а ако мога ще направя и снимки.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: ВОДОРОДНО ПОЧИСТВАНЕ

        Колкото и кръстосано да го разпитваш, единственото достоверно е да се качиш ти в LT-то, да изхарчиш един резервоар гориво, и да платиш сметката. Българина е странен човек - трудно си признава че се е минал или е правил нещо залудо.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: ВОДОРОДНО ПОЧИСТВАНЕ

          Е, този тест не ми е по възможностите, и като време, и като пари.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: ВОДОРОДНО ПОЧИСТВАНЕ

            Не знам защо има не разбрали за какво е темата?

            Ефект от почистването има, всеки отворил двигател с проблем разход на охл.течност през двигателя е видял ефекта.

            Иначе от клетките ефекта е докато мотора изгори саждите. Самите сажди дават количество енергия. След като изгорят водорода подобрява горенето и само толкова.

            Коментар


            • #21
              От: ВОДОРОДНО ПОЧИСТВАНЕ

              Познавам тези момчета, самите те казаха че системата им за почистване е много ефективна. Имат такъв уред в някакъв сервиз(по горе, колега е споменал че е някъде в Илиенци).
              Имахме желание да направят за нас оксижен с водородна клетка, но не успяха да съберат клетката в размера който им дадохме. Идеята беше техния оксижен да наподобява малките оксижени които ние продаваме.
              Бяха направили прототип, който обаче не можеше да развие достатъчно висока температура, за да се направи заварка с медно-фосфорен припой. Казаха че клетката е малка.
              Момчетата са доста амбициозни и работят здраво.

              Коментар


              • #22
                От: ВОДОРОДНО ПОЧИСТВАНЕ

                Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                Не знам защо има не разбрали за какво е темата?

                Ефект от почистването има, всеки отворил двигател с проблем разход на охл.течност през двигателя е видял ефекта.

                Иначе от клетките ефекта е докато мотора изгори саждите. Самите сажди дават количество енергия. След като изгорят водорода подобрява горенето и само толкова.
                Защото в тази тема никой не се е конкретизирал.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #23
                  От: ВОДОРОДНО ПОЧИСТВАНЕ

                  Аха, реклама,
                  ама не разбрах как се случват нещат ?
                  Всичко на парчета и им го носиш, или ?
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: ВОДОРОДНО ПОЧИСТВАНЕ

                    Първоначално публикуван от goldi_tiger Преглед на мнение
                    Някои от вас не ме разбраха,не става въпрос за водородна клетка.
                    <ЦЕНЗУРА> еии за тази схема иде реч.
                    Едно е абсолютно сигурно - в тази тема няма да има линкове. Ако някой не е разбрал намека ще обясня нагледно.

                    Коментар


                    • #25
                      От: ВОДОРОДНО ПОЧИСТВАНЕ

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      И аз си мисля за почистване.
                      И дори реших, че това е по-сложното дефиниране на почистване на двигателя чрез впръскване на вода в смукателния колектор. Виждал съм двигател, почистен по тоя начин - ами почистен си беше. Дори много добре почистен. Махнахме главата на клетото жигули, и челата на буталата бяха като на току-що произведени.
                      Та ако такова почистване е имал предвид колегата, мога да обясня подробности около технологията.
                      - Избрани глави от българското гаражно автомобилно творчество. И аз съм виждал подобна водна система на жигули. Нехерметизирано шишенце с вода закрепено около карбуратора с тънък маркуч до щутцер на карбуратора над дроселовата клапа. Работи като пулверизатор - количеството вода е прапорционално на скоростта на въздушния поток.
                      Имаше по него време и публикации на кандидати за науки,че водните пари в горивната смес повдигали октановото число (което по принцип е вярно) и като се врътне малко делкото, добър шофьор можеше да икономиса малко бензин. Освен това се твърдеше, че се почиствал двигателя. Конкретният рационализатор, с който съм контактувал, беше напреднал още в подобренията. Една пластина от контактор с предположение, че е платинена, беше закрепена вътре в основата на карбуратора и трябваше да разлага водните пари на водород и кислород (платината била катализатор, а на катализатора туй му било предназначението).
                      Проведоха се серия от опити с променлив успех, пробваха се и други течности, първоначално медицински спирт, а после и първак. Доколкото си спомням в заключителния доклад, четен в кваталната кръчма, се казваше, че най-добри резултати са постигнати с първака.
                      Като се твърди, че водородът в горивната смес почиства двигателя, добре е да има и малко поне теоретична обосновка на процеса. По-лесно ще го възприемем. Не казвам, че не е вярно, напротив. Просто искам да поразсъждаваме по темата.
                      ОФБ ДБ X22SE
                      Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                      Коментар


                      • #26
                        От: ВОДОРОДНО ПОЧИСТВАНЕ

                        Това добре, ама в първият пост иде реч за печки, та там как се случват нещата ?

                        Аз, и за тази цел, мисля да слагам газ.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #27
                          От: ВОДОРОДНО ПОЧИСТВАНЕ

                          Сори за линка...
                          Честно казано съм виждал чудото как работи като оксижен и честно казано бях удивен, но какво и как и защо...

                          Коментар


                          • #28
                            От: ВОДОРОДНО ПОЧИСТВАНЕ

                            Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                            - Избрани глави от българското гаражно автомобилно творчество. И аз съм виждал подобна водна система на жигули. Нехерметизирано шишенце с вода закрепено около карбуратора с тънък маркуч до щутцер на карбуратора над дроселовата клапа. Работи като пулверизатор - количеството вода е прапорционално на скоростта на въздушния поток....
                            Общо взето - това е системата.
                            Общо взето - резултата съм го видял с очите си.
                            Ако си отварял двигател с повредена гарнитура, през което място влиза вода (антифриз, охладителна течност въобще) в съответния цилиндър, не може да не ти е направила впечатление разликата.
                            За това говоря, а не за хипотетични икономии в разхода.

                            Коментар


                            • #29
                              От: ВОДОРОДНО ПОЧИСТВАНЕ

                              Търсенето в Гугъл на примерно: adding water in combustion chamber дава доста резултати.
                              Нищо ново. Метода го имаше описан още в 80те, в "Наръчник по карбураторите", който беше превод от още по-старо немско издание.
                              Сега, с водородните клетки, вероятно нещата се доразвиват.

                              Коментар


                              • #30
                                От: ВОДОРОДНО ПОЧИСТВАНЕ

                                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                                Общо взето - това е системата.
                                Общо взето - резултата съм го видял с очите си.
                                Ако си отварял двигател с повредена гарнитура, през което място влиза вода (антифриз, охладителна течност въобще) в съответния цилиндър, не може да не ти е направила впечатление разликата.
                                За това говоря, а не за хипотетични икономии в разхода.
                                Темата ми е интересна, твоята информация - също. Не съм виждал ефекта, за който пишеш,защото немога да отварям двигатели, зинимавам се с ремонтна дейност само по колите, които карам и то главно с електро проблеми. Всички се поотклонихме към водородните икономии, което е нормално. Ти предложи твоя опит с "водно ночистване", аз го издърпах в посока " икономии" - форум.
                                Все пак ми е интересно - какво представлява това водородно почистване не като инсталация а като процес. И доколко се справя с нагар по клапаните. Почистването с водни пари според както си мисля, не би почистило клапаните. Но да си мислиш е едно, а да видиш друго. Ако с "водно почистване" сепочистват и клапаните си заслужава усилията.
                                За водородното почистване имам някои подозрения. Изхождам от следната позиция:
                                1. Нагарът е неизгорял аморфен въглерод (сигурно с разнообразни елементни микровлючения).
                                2. Водородът не е окислител. Попадайки в двигателя, като гориво свързва част от наличния кислород, изгаряйки и накрая се изнася през ауспуха.
                                Да рзгледаме трикомпонентната смес - бензинови пари (въглеродни съединения), въздух (кислород) и водород. Ако водородът изгаря приоритетно, ще отнеме част от кислорода, който е предназначен за изгарянето на бензина (с въглерод в състава си). Следователно ще се завиши наличието на неизгорял въглерод, което ще доведе до увеличаване на нагара (който си е неизгорял въглерод).
                                От позицията на тези ми разсъждения не може да се очаква почистване.
                                Може би има странични ефекти, които аз не мога да предположа. А може и разсъжденията ми да са неправилни (химията хич не ми беше любима наука).
                                Последно редактирано от bogilloff; 05-08-16, 15:03.
                                ОФБ ДБ X22SE
                                Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X