Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ухапване от конска муха.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ухапване от конска муха.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0148.jpg
Прегледи:1
Размер:106.6 КБ
ID:6118448Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0147.jpg
Прегледи:1
Размер:113.9 КБ
ID:6118447Вчера ме ухапа конска муха.Лекувах с ракия(като пия не ме сърби).Днеска ставам крака подут.На обяд още повече.Сега го намазах с алергозан,все още без ефект.Дали е нужно ходене на лекар?Хапали са ме оси,пчели....нямал съм досега алергии и странични ефекти.Предполагам ще спадне,то муха да не е скорпион.Ма не съм си виждал кракът такъв.На снимките не се вижда ,колко е подуто.Но глезена ми бе почти двоен.

  • #2
    От: Ухапване от конска муха.

    По снимка е трудно да се прецени дали е алергия, инфекция или гадна комбинация от двете, но познай по какво кацат мухите, освен на мед, преди да ухапят някой За лекар си е, поне левкоцити да се пуснат и да се огледа от хирург. Понякога ухапванията от конска муха водят до еризипел, със всичките му там екстри. Ако е само алергичен отокът, алергозанът е съвсем недостатъчен.

    Коментар


    • #3
      От: Ухапване от конска муха.

      Работата си е за лекар.

      Коментар


      • #4
        От: Ухапване от конска муха.

        Лекар. Преди месец имах подобно ухапване, не знам от какво насекомо, тъй като краката ми бяха изгорели от слънцето и въобще не съм усетил /ефекта "изтръпнал крак" /.
        На следващата сутрин разбрах че съм перфориран, като усетих отока около ухапването - твърд като камък и доста болезнен. Не му обърнах внимание, ще мине.
        На по-следващата сутрин, глезена ми бе отекъл красиво. Никога не съм имал алергия от ухапване и реших да отида да си видя личния лекар - виждаме се обикновено на няколко години, ако ми трябва медицинско. Гледа ме под една огромна лупа и каза - не е ужилено, а е късано, това са челюсти. И продължи - тия насекоми разнасят какво ли не, включително и тетанус, ти кога последно си си правил имунизация? Аз леко прехълцах, защото знам какво е тетанус, а имам алергия към болнични заведения. Оказа се, че тази реимунизация била задължителна за мъже на 45 години /май/, ама кой да знае.
        И понеже било втори ден от ухапването, нямало вече смисъл от имунизация за тетануса, трябвало до 24 часа да се реагира, "та нати тоя пистолет, руска рулетка знаеш какво е", шибна една спринцовка, колкото да успокои съвестта си ли, мен ли, предписа ми антибиотик вълча порода и някакъв антиалергичен хап, мазане с алергозан и "обади се утре да ми кажеш какво се случва". Само да спомена - личния ми лекар не е предписвал антибиотик на никого от семейството, колкото и тежко да му е състоянието при грип или други сезонни заболявания. Обаче, каза: отока около ухапването е реакция срещу отрова или замърсител, а отока в глезена било или алергична реакция или бактериална инфекция. С второто не се чака никак.

        Изпих си дозата хапове за деня и на третия ден се будя още по подут - и пръстите на краката ми бяха придобили странни форми. Обаждам се, ами нормално, антибиотика не е подействал, хап първи от три. Бях се притеснил. Още два дни отока не спадна, но след третия хап, взех да се прибирам в обичайните си форми. Противоалергичното пих още 3-4 дни.ю

        Тъй че, не се мотай ами оди на доктор. Веднага.
        Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

        www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

        Коментар


        • #5
          От: Ухапване от конска муха.

          След ухaпвaне от жилещи нaсекоми,веднaгa слaгaм кaл и винaги върши рaботa,никaквa реaкция или оток,но нaлaгaм веднaгa .При товa положение и тия жеги си трябвa доктор,кожен също би свършил рaботa.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #6
            От: Ухапване от конска муха.

            Ако са тези дето мися не жилят а хапят за да пият кръв.
            В слюнката им се въдят всякакви бактерии и паразити!

            Коментар


            • #7
              От: Ухапване от конска муха.

              Току що се връщам от доктор.Същото ,като при теб Веселин Русев.Сега отивам към аптека за антибиотик и някакви други лекарства.Аз също нямам спомен ,кога последно съм пилекарства.Б--и от една муха.

              Коментар


              • #8
                От: Ухапване от конска муха.

                Само да вметна-кръвосмучещите насекоми пренасят така наречените трансмисивни инфекции/има един мух цеце/,така че не се знае от какво или от кого е ручала преди това-в най-лошия случай от бръснат,татуиран и с много обеци младеж учещ елитна гимназия!
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #9
                  От: Ухапване от конска муха.

                  То не бяха мравки унищожители, пчели убийци, та и конски мухи цеце, като нищо вече да са достигнали България. Според книгите, които четях като малък мухата цеце (и болестта която пренасят, май беше сънна болест) се срещаше само в саваните на централна Африка (Серенгети). Ама знае ли човек, светът се променя - като нищо някоя устойчива кръстоска от конска муха и цеце да направи сума поразии и по нашите ширини.
                  До тук с майтапа, след като има няколко аналогични случая и то с оттоци - докторът е интелигентното решение.
                  Като малък са ме хапали конски мухи, докато обяздвах текезесарските коне. (Не само Бб е чел Винету), помня, че много болеше, ама да съм се подувал от ухапване на конска муха не помня. Иначе от пчелни ужилвания се подувам здраво.
                  ОФБ ДБ X22SE
                  Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X