Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Е това е да си невидим....:)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Е това е да си невидим....

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Е, точно пример за надеждна комуникация не е...
    Комуникацията предполага двупосочност по дефиниция, тоест обмен на информация. Гражданския GPS не е това.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #92
      От: Е това е да си невидим....

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Е, точно пример за надеждна комуникация не е...
      Неслучайно дори и за самолетите, които приемат при идеални условия - открито пространство, GPS все още не е основно навигационно средство
      Добро утро!
      На GPS / GNSS /в комбинация с др. средства/ като основни средства за навигация е базирана така наречената Зонална навигация или R NAV/ Area Navigation/. На все повече и повече летища по Света и особено на големите съществуват от доста време схеми за долитане, транзитно преминаване както и заходи за кацане по R NAV. Това улеснява ръководството и управлението на въздушното пространство и същевременно намалява минимумите за кацане.
      Лек ден!

      Коментар


      • #93
        От: Е това е да си невидим....

        Малко новини за F 35 http://www.businessinsider.com/f-35-...ed-flag-2017-2 и за B 2 http://www.businessinsider.com/us-ai...upgrade-2017-2
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • #94
          От: Е това е да си невидим....

          Видно ничего, что будем делать

          или

          Как може да отвърне на удара, Империята
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #95
            От: Е това е да си невидим....

            Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
            На GPS / GNSS /в комбинация с др. средства/
            Навярно не съм се изразил добре... Имах предвид, че GPS все още трябва да 'се контролира' от другите навигационни средства (IRS, барометрични висотомери и т.н.), и предлага 'непрецизен заход' - при такъв заход трябва да имаш доста по-добра видимост, отколкото е нужна за прецизните средства за заход... Абе, нямам му много вяра, откакто видях с очите си как що годе сериозен морски GPS (с външна антена, в морето, на голям кораб) изведнъж започна да показва, че рязко ускорихме ход (а кораба си бе на котва), и започнахме да 'орем нивата' на 2-3 километра навътре в брега...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #96
              От: Е това е да си невидим....

              Все пак GPS/GNSS сигналите се поддават на заглушаване/смущения ... и при една пълномащабна война ( не само, понякога метео и други условия също им влиаят) не може да се разчита прекалено на тях.
              Затова предполагам се разчита основно на IRS (има и други) с възможност за калибриране/настройка по сигнала от GPS, като това се прави периодично или по команда от пилота. Преполагам че по принцип военните GPS приемници са доста по-бързи, защитени и прецизни от комерсиалните ( какъвто се явява и сериозния морски такъв).
              От друга страна GPS ти дава положението спрямо спътниковата координатна система - и за да знаеш къде и на каква височина точно се намираш спрямо релефа си е необходима много точна карта (тя и за IRS си е необходима). В този аспект и барометричния висотомер дава височината над морското равнище а не над релефа, та и радиовисотомера си остава задължителен прибор.
              Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

              Коментар


              • #97
                От: Е това е да си невидим....

                GPS-a във всичката авиация е само една от системите за навигация, и то далеч не най-приоритетната, именно заради гореизложените недостатъци по дефиниция. Точните карти за военните (поне американските) много отдавна не са проблем, ама това не отменя недостатъците на GPS-а и изобщо всякаквите навигации, базирани изцяло на радиовълни.

                Обаче когато системите са много и различните единици техника са в постоянна комуникация помежду си, не е толкоз лесно да ги заблудиш и заглушиш всичките, да не кажа че е практически невъзможно да направиш нещо повече от локални липси на информация в тая или оная машина, а и добрия стар жироскоп никой не го е отменил, поне докато не измислим начин как да контролираме гравитацията.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #98
                  От: Е това е да си невидим....

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  ..... поне докато не измислим начин как да контролираме гравитацията.
                  В тази връзка - преди време бяхме вкарвали един прецизен гравиметър... Голям зор беше, защото се води доста специално оборудване - по гравитационни карти можеш да се ориентираш и без връзка със спътници и т.н.... Ама доколкото са точни - там бе малко по-тъмна индия - специалистите не бяха много разговорливи, въпреки, че тяхната работа бе малко по-далеч от военната сфера, пък и конкретния гравиметър не бе с цел навигация
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Е това е да си невидим....

                    Нямах предвид да се ориентираме по гравитация, а това че за момента ни е невъзможно да влияем върху класически жироскоп от разстояние.

                    Геофизик съм и съм мерил и правил карти с гравиметър. Не се сещам за начин такава мерилка да се ползва за навигация. Самото гравитационно поле е такова че не става за тая работа, или по-точно става, ама за мащаби, дето не вършат работа, и при много по-спокойни условия. Първата ми практика беше точно по такова.

                    ...не се сещам какво толкова му е специалното на това оборудване, ама нейсе. Че е строго специализирано - така е, и точно поради тая причина не се сещам за какви вреди би могло да се ползва, освен да хлопнещ някой по главата с него.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Е това е да си невидим....

                      Високоточните гравиметри са средства с двойно предназначение - трябва да им докажеш, че не е за военни цели (а военните цели са ясни - навигация)... Можеш да се убедиш като видиш ограниченията в митническата тарифа...
                      Докарания бе точно за геофизични цели.......
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X