Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо загрява по баир? (TERRANO II 2.7 TDI)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо загрява по баир? (TERRANO II 2.7 TDI)

    защо когато МПС-то ми се изправи по много стръмен баир , започва да грее?
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

  • #2
    Еее...Поясни де! Какво МПС, малко подробности дай!

    Коментар


    • #3
      за изкачване на баири /офроуд/ нали?

      сигурно се влошава мазането и се товари мотора, а и без това е натоварен на голям баир
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Ще спорим пак
        Мазането е на последно място, защото след него вече следва блокирал мотор и оле-мале!
        Първо - охладителна система: вентилатор върти - не върти; водна помпа - работно колело, ремък; радиатор - кал; термостат...
        Второ - момент на запалване/впръскване съответно ако е безин/дизел; по-късното запалване/впръскване винаги прегрява двигателя особено при повишено натоварване...И това е най-честия вариант.

        Коментар


        • #5
          не споря, само предполагам... ако е от ъгъла на впръскване , би трябвало да загрява и при бързо каране...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            на баир или на прав път ако имаше закъснение запалването пак щеше да загрява, да поясни колегата бензин ли е дизел ли е газ има ли щото на мен на предишниа джип на баир ми замръзваше изпаритела, надолу нямаше проблем

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от LJ73
              не споря, само предполагам... ако е от ъгъла на впръскване , би трябвало да загрява и при бързо каране...
              Така е!

              Коментар


              • #8
                предишниа джип на баир ми замръзваше изпаритела, надолу нямаше проблем
                Това пък е когато изпарителя е малък за съответния мотор и не може да го "храни" и тогава се слагат два изпарителя

                Коментар


                • #9
                  ее колега кво ма направи мотора ми беше само 2.0 а изпаритела беше 100 кв, по няква причина оставаше без вода, теа газови уредби са пълна мизериа особено като ги е слагал някой "майстор"

                  Коментар


                  • #10
                    sorry става въпрос за TERRANO II 2.7 TDI и за сериозни офф-баири с мнооого кал !. Вчера си останах в къщи да си мариновам рибка ( за мезе ) и като се метнах , че изкарах радиатора и като го видях ми презля - 2/3 абсолютно замазан с кал(като бабината къща) и калта армирана с треви и семенца като го метнах с водоструйката(внимателно , щото имам горчив опит)падна половин кофа материал ! камък ми падна от сърцето ! надявам се само това да е бил проблема !в събота и неделя ще проверя !
                    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                    0899187766

                    Коментар


                    • #11
                      С пароструйка си го изчистил само привидно.Вземи си препарат за почистване на радиатори напръскай го и изчакай пък след това пак с пароструйката но внимателно,че може да изкривиш по-финните детайли на питата и тогава идва проблема.

                      Коментар


                      • #12
                        извадих го изцяло навън и така го измих - сега е иделно чист - вижда се през него !
                        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                        0899187766

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от churov
                          извадих го изцяло навън и така го измих - сега е иделно чист - вижда се през него !
                          OK,успех

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X