Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обезвъздушаване на горивна система на 3.3 TD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обезвъздушаване на горивна система на 3.3 TD

    За втори път ми свършва нафтата. Първият път налях нафта, и малко трудно но запали. Сега отказа, паднаха акумулаторите от въртене. Късно беше, тъмно, не видях да има ръчна помпа за подкачване ? Къде се отвива за да се обезвъздуши системата ? Всяка дюза ли ? Някъде на помпата ли ? И така и така питам, да питам и за подгревните свещи, - как се хваща коя е изгоряла, или е добре да се сменят на куп ? Насочете ме от къде да купя подгревни свещи за 3.3 TD ? И те ли, като на 2.8TD са три по три еднакви ? тоест не всичките 6 са еднакви ? Как да съм наясно,че турбото работи коректно, някакви симптоми ?

  • #2
    От: Обезвъздушаване на горивна система на 3.3 TD

    Ако има ръчна помпа, тя е на държача на филтъра - черна пластмасова "гъба" обикновено.

    Ама при теб е старата система, с филтър/филтри зад помпата, закачени към двигателя, и до колкото виждам няма такава. Което ми е странно. Ако наистина няма никъде бих монтирал една стойка от Patrol Y60/61/Terrano със съответния филтър. Това ако изобщо тая помпа може да се обезвъздуши по тоя начин де, което не знам.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Обезвъздушаване на горивна система на 3.3 TD

      Ръчния инжектор на втората снимка го отвива обратно на часовниковата стрелка,напомпваш 7-8 пъти и го стягаш в долно положение(в горно и да искаш няма да стане), след което изизпусш от болта на снимка 1 .Стягаш го и отново помпаш на инжектора,и така докато от болта не излиза само нафта.Колкото до свещите мойте и шесте са на 24 в.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160801_165616.jpg
Прегледи:1
Размер:87.5 КБ
ID:5721964Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160801_165604.jpg
Прегледи:1
Размер:84.1 КБ
ID:5721963
      Последно редактирано от hunter vl; 01-08-16, 16:31. Причина: Зарвих снимките
      "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
      Кольо.

      Коментар


      • #4
        От: Обезвъздушаване на горивна система на 3.3 TD

        Свещите са еднакви, проверяват се с мултицет. Най-лесно се обезвъздушава на въже или под наклон като я засилиш
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Обезвъздушаване на горивна система на 3.3 TD

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Свещите са еднакви, проверяват се с мултицет. Най-лесно се обезвъздушава на въже или под наклон като я засилиш
          Това да не каручка ,има си ръчен инжектор,има си болтче за обезвъздушаване,и те тема ,оЛд скУл !
          "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
          Кольо.

          Коментар


          • #6
            От: Обезвъздушаване на горивна система на 3.3 TD

            Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
            Това да не каручка ,има си ръчен инжектор,има си болтче за обезвъздушаване,и те тема ,оЛд скУл !
            Което не пречи най-лесно да става на въже
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Обезвъздушаване на горивна система на 3.3 TD

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Което не пречи най-лесно да става на въже
              Да се ама трябва още едно магаре да дърпа .
              Пп. Майтапа на страна ,обаче трябва да ремонтирам кормилните щанги и съм се замислил за разни съкращения,н о ще пусна тема да не спамим тази ,та имам нужда от акъл.
              "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
              Кольо.

              Коментар


              • #8
                От: Обезвъздушаване на горивна система на 3.3 TD

                на мен сьщо на двапьти ми е свьршвала нафтата,ситуацията е по сложна от камазовата.затова винаги нафта даима .иначе е много сложно.ама ти вече го знаеш.

                Коментар


                • #9
                  От: Обезвъздушаване на горивна система на 3.3 TD

                  Малко е играчка, но при свършила нафта си мисля, че може да помогне. В туба, без значение каква, пълна с нафта, се слага близо до ГНП-то. Хубаво е да през филтъра, но може и без него. Стартера върти доста по-малко време, след което двигателят би трябвало да започне работа. Преди, след или по време на тази процедура се слага нафта в резервоара. Двигателят се загася. Свързва се маркуча така, че да взима гориво от резервоара. Отново се пали двигателят. По тръбите все още има малко останала нафта, с помощна на която ГНП-то започва да смучи нафта от резервоара. Възможно е двигателят да изгасне след определен период от време. След което отново се върти стартера, докато се подкачи вече по-близко дошлата нафта и двигателят отново заработи. Късмет ще е, ако двигателят не изгасне, докато подкачи нафта. Лично на мен ми се случи днес, докато сменях горивен филтър, затова го давам като пример. Късмет!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X