Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бъги самоделка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бъги самоделка.

    Здравейте, решил съм да си правя бъги самоделка. Преди време бях писал за мотокрос, най-накрая си взех. Невероятно готино нещо, но поради разни обстоятелства, продадох мотора. (така се стякоха обстоятелствата, че накрая никой не можеше да ме кара до терена)

    Та, сега съм се решил да си правя самоделно бъги за село. (мотора го продадох, понеже нямаше подходящ терен около селото, а да карам до там ме беше страх да не ме спрат)
    От какво предлагате да е ? Заз или трабанче ? (или някаква друга кола) Мисля да е 1/2 местно. Ще се ползва зима и лято на поляна, ако може да ми кажете и горе долу колко ще харчи. (няма да лъжа, яко ще се кара и то не само от мен) Имам наличен и двигател от един мотор, но ми се иска нещо по-мощно (CZ 250, не знам дали работи, един съсед на село е готов да ми го подари ако ще ми свърши работа).

    Също ако може да ми предложите някакви планове за рамка. Разгледах доста сайтове, но там не схванах точно как слагат скоростния лост.

    Предварително ви благодаря за полезната информация и помощ.
    Лек ден и всичко хубаво!

  • #2
    От: Бъги самоделка.

    Погледнал ли си в продавалника , има интересни обяви за бъги/картинг !
    Сега - BMW R1200RT 2006 г
    Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
    По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
    По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

    Коментар


    • #3
      От: Бъги самоделка.

      Като чета сякаш обявите за ПРОДАЖБИ не са на дневен ред .
      ..ама като няма обяви за ПОДАРЯВАНЕ...

      Момчето иска да си кУнстрОира нещо и ще се кара здраво .... Освен да надгражда улично паве - не се сещам какво , пък и как.
      Мерака го има , със теорията и ръцете - не съм сигурен , със финансите съм сигурен.
      За конкретната задача -тип "трабантМашина" - експерт е Щрака!

      Коментар


      • #4
        От: Бъги самоделка.

        Дали няма да научиш нещо от тук?
        http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=28
        Нищо не мога,и нищо не знам...

        Коментар


        • #5
          От: Бъги самоделка.

          Прегледах доста от темите, но в никоя не успях да намеря планове, които да сваля. (от първата тема почти никой линк не работи, а тези които работят са само с картинки) Не искам да купувам от OLX. Повечето продавачи са некоректни и лъжци. Купувал съм неща от там няколко пъти (поне съм се опитвал, основно електроника, описанието е едно, а пристига съвсем друго нещо) и никога отново няма да го направя. Даже когато взимах кросовия мотор много ме изкефи един от OLX, но добре, че отидох на оглед с колега на баща ми който разбира от тези работи - мотора е бил вървяща таратайка. (то кво ли му нямаше) Разбира се, че мога да го купя. Но въпроса е да се науча - а без практика не става. Ако може да ми предложите и някаква книга, с радост ще я прочета. А според вас кой е по-добрия вариант - двигател от мотор или кола ? Тъй като ще се кара доста, (основно offroad, нещо ме хваща страх от много бързи скорости) предпочитам да има и по-малък разход. (все пак, когато свърши бензина ще се мъкна с колелото и тубата около 10 километра до бензиностанцията) П.П. Може да е имало планове в някой от линковете, но не знам руски и може да съм го пропуснал! Моля да ме извините за което.

          Коментар


          • #6
            От: Бъги самоделка.

            Не видях опция за редактиране на постовете, така, че пиша нов пост. Сдобих се с кола донор - Daewoo Damas Може ли идея какво да използвам за да задвижвам задните колела ? (понеже в момента задвижва предните колела)

            Коментар


            • #7
              От: Бъги самоделка.

              Интересуваш ли се още от бъгито

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X