Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Комплект за готвене в гората.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Комплект за готвене в гората.

    Реших да ви покажа това с което си готвя в гората, пък ако и някой друг се похвали- добре дошъл!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0557A.jpg
Прегледи:1
Размер:70.7 КБ
ID:6118367

    Общ изглед.
    Съдържа:
    1. алуминиево канче- неизвестен произход.
    2. купа и чиния от същия материал- Б.Н.А.
    3. пластмасова манерка 1л.- неизвестен произход.
    4. лъжица, вилица и джобно ножче с някакви отварачки- от "битака"
    5. няколко контейнера с подправки (най използваните) + малко веро и захар.
    6. сухарна торба с добавен цип (от жената) която побира всичкото това + още ако трябва- от някаква военна сергия, не помня вече къде.
    7. 3 в 1- мразя го но ми е по удобно от обикновеното кафе за пренос и употреба.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0558A.jpg
Прегледи:1
Размер:69.9 КБ
ID:6118369Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0559A.jpg
Прегледи:1
Размер:72.0 КБ
ID:6118371Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0560A.jpg
Прегледи:1
Размер:64.9 КБ
ID:6118373Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0561A.jpg
Прегледи:1
Размер:70.7 КБ
ID:6118375

    Това напълно покрива не до там изтънчените ми готварски потребности когато скиторя сам пеша.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0562A.jpg
Прегледи:1
Размер:67.7 КБ
ID:6118378Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0563A.jpg
Прегледи:1
Размер:79.3 КБ
ID:6118379Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0564A.jpg
Прегледи:1
Размер:68.9 КБ
ID:6118380Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0565A.jpg
Прегледи:1
Размер:75.9 КБ
ID:6118381

    В походно положение всичко влиза във "сухарката" като остава и място за други глезотийки евентуално.
    Всичко това тежи около килограм с празна манерка, и може да стои както в раницата така и извън нея(до сега не ми се е налагало).
    Консервите, сухара, супите и всякаква друга храна са на друго място.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

  • #2
    От: Комплект за готвене в гората.

    Браво!

    Би ли споделил от къде се сдоби с кутийките за подправки, хубава идея?
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      От: Комплект за готвене в гората.

      Наистина, хубава идея, при мен, обаче зависи от сезона, окомплектовката ми, варира и то в широки граници, ако е зима, има 2-3 задължителни точки:
      1) Шише вино.. 2) Шише ракия... 3)Буркан или 2 свинско или телешко, варено, това е задължителна точка.. Та с тези провизии, почти винаги съм прекарвал екстремните дни Другото което нося в джипа е много дълго за писане, пък и не е за тази тема Лятото пък, с мотора, вече е друга бира
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #4
        От: Комплект за готвене в гората.

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        Браво!

        Би ли споделил от къде се сдоби с кутийките за подправки, хубава идея?
        Явно са с някакъв медицински или лабораторен произход- знам ли. Просто бяха из нещата които всеки има, а не помни от къде. Питах преди време в 1-2 аптеки, че ми трябват още, но ме изгледаха "като теле".



        Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
        Наистина, хубава идея, при мен, обаче зависи от сезона, окомплектовката ми, варира и то в широки граници, ако е зима, има 2-3 задължителни точки:
        1) Шише вино.. 2) Шише ракия... 3)Буркан или 2 свинско или телешко, варено, това е задължителна точка.. Та с тези провизии, почти винаги съм прекарвал екстремните дни Другото което нося в джипа е много дълго за писане, пък и не е за тази тема Лятото пък, с мотора, вече е друга бира
        Виното, пиенето и мръвката са при храните, пък туй са само "похлупците", но иначе подкрепям с две ръце. Дай снимки ако имаш.
        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

        Коментар


        • #5
          От: Комплект за готвене в гората.

          Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
          Явно са с някакъв медицински или лабораторен произход- знам ли. Просто бяха из нещата които всеки има, а не помни от къде. Питах преди време в 1-2 аптеки, че ми трябват още, но ме изгледаха "като теле".




          Май служат за вземане на кръвни проби.
          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

          Коментар


          • #6
            От: Комплект за готвене в гората.

            За кутийки за подправки също така са подходящи и различните преформи за РЕТ шишета, на много места в България ги има. Също и разните шишенца и кутийки от лекарства, стига да са чисти и херметични разбира се.
            siem , не виждам оливце да си носиш? Много е важно, почти колкото спирта, според мен де. Сухареца дето го имаш /или па ориз, кус-кус/, малко солчица, мазнинка и манджата готова. С пипера вече става шедьовър. Тури си и едно парцалче-месалче вътре или па носна кърпа, за много неща става, даже и да сваляш канчето от огъня, нищо че си носиш и работни ръкавици. Лимонтозуто за какво е? Виж от оцет има нужда за много неща. Верото също - ориентирай се към пепел от огнището или па кал от поточето, сухата трева и тя става. Според моите нагласи, манерката трябва да е закачена на сухарката /ся дали пълна или празна е за друга тема/ и като тръгнеш нанякъде ти застава на кръста, а па сухарката според как му викаха..., а да - концепцията. В нея си сложи сухара и това онова да изкараш дет се вика само с нея и манерката няколко дена. Е и плюс това дето ти е на кръста и по джобовете де. Печки, спиртници и т.н. са ясни, те остават за нарастване на обстановката, един вид.

            Коментар


            • #7
              От: Комплект за готвене в гората.

              За сол и подправки в колата са много подходящи пластмасовите кутийки от дъвки, които се появиха на скоро по бензиностанции и магазини, затварят се плътно и не се овлажнява солта .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #8
                От: Комплект за готвене в гората.

                Краси, още по-подходящи са опаковките от всякакви ефервесцентни хапове - там с минерали и витамини - цилиндрични тубуси, в които особеното е, че в капачката има капсула със силикагел.
                Гарантирано работи, и подправките вътре не се овлажняват.

                Коментар


                • #9
                  От: Комплект за готвене в гората.

                  Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                  За кутийки за подправки също така са подходящи и различните преформи за РЕТ шишета, на много места в България ги има. Също и разните шишенца и кутийки от лекарства, стига да са чисти и херметични разбира се.
                  siem , не виждам оливце да си носиш? Много е важно, почти колкото спирта, според мен де. Сухареца дето го имаш /или па ориз, кус-кус/, малко солчица, мазнинка и манджата готова. С пипера вече става шедьовър. Тури си и едно парцалче-месалче вътре или па носна кърпа, за много неща става, даже и да сваляш канчето от огъня, нищо че си носиш и работни ръкавици. Лимонтозуто за какво е? Виж от оцет има нужда за много неща. Верото също - ориентирай се към пепел от огнището или па кал от поточето, сухата трева и тя става. Според моите нагласи, манерката трябва да е закачена на сухарката /ся дали пълна или празна е за друга тема/ и като тръгнеш нанякъде ти застава на кръста, а па сухарката според как му викаха..., а да - концепцията. В нея си сложи сухара и това онова да изкараш дет се вика само с нея и манерката няколко дена. Е и плюс това дето ти е на кръста и по джобовете де. Печки, спиртници и т.н. са ясни, те остават за нарастване на обстановката, един вид.
                  Олиото го няма защото свърши при последния поход. Между другото, благодаря, че ме подсети да си сипя ново. Лимонтузуто го ползвам за супи вместо оцет, макар че той помага и с/у комари, но някак си това ми е по леко и логистично погледнато по удобно. Дори и да се разсипе пак става за ползване.
                  Манерката е само за супа- водата ми е на друго място.
                  Пък печките, спиртниците и всякакъв вид котлони направо са си за отделна тема, за това не съм ги споменал тук.

                  Темата е за да "обменим опит" както се казва.
                  Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Комплект за готвене в гората.

                    Супер практичен комплект е подготвил колегата!Супер!Аз последно си пекох месо на сапьорска лопатка набързо,нося си някое друго канче и неща да си набавя нещо евентуално за хранъ по търпеливия начин ,иначе храненето стига да има манджа става по много начини!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Комплект за готвене в гората.

                      Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                      Олиото го няма защото свърши при последния поход. Между другото, благодаря, че ме подсети да си сипя ново. Лимонтузуто го ползвам за супи вместо оцет, макар че той помага и с/у комари, но някак си това ми е по леко и логистично погледнато по удобно. Дори и да се разсипе пак става за ползване.
                      ...
                      Ха, тва логистиката е измислена от теоретици дето искат да изкарат некой лев.
                      Сега по темата, щом носиш олио ще сложиш и оцет. Таман на мястото на верото. За жътварски таратор от баба, дядо, не си ли чувал? На времето, в жегите по кърищата туй са ручали хората. Нарязана краставица, вода, сол и оцет на вкус. Стрък или скилида чесън като опция. Ако има лозя наоколо, вместо краставица - ягорида. Ако си в гората да береш дърва - левурда
                      https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B...80%D0%B4%D0%B0

                      Напоследък ни учат да ядем тлъстица
                      http://www.bgbilka.com/3051/%D1%82%D...8%D1%86%D0%B0/

                      ми и с нея става, все пак сме 21 век, малко модернизъм трябва да вкараме.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Комплект за готвене в гората.

                        Още един глас за преформи за ПЕТ бутилки. Затварят се с капачки от бира/безалкохолно, и не пропускат.

                        А какво точно да има в тях-въпрос на вкус-един иска да има черен пипер, друг чубрица, трети може да си сложи ракия "за зор-заман"...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Комплект за готвене в гората.

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Още един глас за преформи за ПЕТ бутилки. Затварят се с капачки от бира/безалкохолно, и не пропускат.

                          А какво точно да има в тях-въпрос на вкус-един иска да има черен пипер, друг чубрица, трети може да си сложи ракия "за зор-заман"...
                          Знам ги и тях и са много добри, но по София не се намират лесно (или поне аз не успявам). Ако на някой му се десетина излишни да измисля цена и да праща.
                          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Комплект за готвене в гората.

                            Ако намеря такива ще те имам предвид.
                            Ако имаш познати в Раковски-там са двете най-големи фабрики за производство на пластмасови бутилки, и ползват по десетки хиляди на седмица.
                            Също по скрападжийските фирми които изкупуват пластмаса, последно от такава видях да носят в бившата фирма-работодател.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Комплект за готвене в гората.

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              Краси, още по-подходящи са опаковките от всякакви ефервесцентни хапове - цилиндрични тубуси, в които особеното е, че в капачката има капсула със силикагел.
                              Който работи,колкото работи(поема влага),и по някое време трябва да се смени.Как?
                              Нищо не мога,и нищо не знам...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X