Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Война със съсел!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Война със съсел!

    Накратко от моя опит:

    - Каменната вата не им прави никакво впечатление - пробиха си дупка през нея към стаята без никакъв проблем. Два пъти запушвах с нова вата, накрая само капанът свърши работа.
    - на ябълка кълват като подивели. За 5-6 нощи - 6 броя общо (залагам вече по два капана, чудя се дали да не взимам и назаем от комшиите...). От стаята ги отвъдих (след запушване на дупките в комина с теракол, не с вата), на тавана войната продължава. Родителите вече са на ваканция в гората през два баира, челядта още се хваща. Да видим до колко ще броим.
    Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

    TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

    Коментар


    • #47
      От: Война със съсел!

      Аз споделям какво ги спря в моя случай.Нова ламперия и отгоре яко каменна фасадна вата !След това се опитваха да влизат през стрехата в дупкитя на ребрата на гофрираната ламарина,качих се на покрива и във всички дъпки набих плътно ,тампони с вата и вече 2ра година няма пролбем.Опити има ,но абсолютно безуспешни.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #48
        От: Война със съсел!

        Прихващайте рабица на критичните места. Не могат да я скъсат. През ватата рано или късно ще минат.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #49
          От: Война със съсел!

          А доста хора ми се чудеха и маеха защо искам да си обшия основата на къщата под земята с мрежа против гризачи, мисля тази тема добре илюстрира мотивацията на пострадали стопани

          Мрежа за гризачи, неръждавейка, в различни размери и разфасовки се продава на не супер високи цени, според мен няма по адекватна защита на този свят от превенцията с такава мрежа, а за лечение с пушек и отрови се гонят всички заселени и после с мрежата се елиминира проблема, моите две стотинки...
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #50
            От: Война със съсел!

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Прихващайте рабица на критичните места. Не могат да я скъсат. През ватата рано или късно ще минат.
            Мда. Тъкмо ми предстои ремонт на покрива, ще включа и брониране на всички подстъпи към тавана.
            Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

            TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

            Коментар


            • #51
              Нали знаете как започват приказките, имало едно време един добър стопанин.

              Един ден, стопанина казал на стопанката - Имам една добра и една лоша новина за нашия дом, коя да ти споделя първо?

              Ами, кажи първо лошата - казала стопанката.

              Лошата новина е, че на тавана и в покрива имаме съсели, колко не знам, но са повече от един и са с различни размери, има малки и големи, и се хранят добре и акат много обилно. Още по-лошата новина е, че се опитват да влязат през тавана вътре в стаите, а ги дели едни 2см картон(пресована целулоза/хартия НЕ гипскартон) с боя. Хартията я минават и като стигнат до боята се спират, ама това до кога ли ще е така бог знае.

              Хубавата новина е, че за сега нямаме плъхове и мишки на тавана, а това бяха опасенията. Още по-хубавата новина е, че ми се еб... ма...та докато изкарам 40-50 чувала каменна вата от тавана до двора, с цел да им унищожа леговищата но вече стара вата по тавана няма, има нови(неотворени) десетина рула Кнауф, която ще извадя скоро.

              Плана ми на действие е следния, моля дайте съвети и конструктивна критика:

              1. Почистване на мизерията.
              2. Циментиране със силен материал всички видими дупки, запушване на всички комини и камини с як мятрял.
              3. Полагане на няколко слоя метална мрежа по всички възмошни места за да се получи плътен Фарадеев кафез в тавана.
              4. Фибран с алум. фолио между гредите на пода в таванското пространство, всичко това обвито плътно с метална мрежа да не влезне нищо вътре.
              5. Вата с мембрани и пак метална мрежа по самия покрив отвътре.
              6. Измазване на стените и всички тухли, фуги до равно и боядисване да се вижда добре ако има пробив.
              7. Профилактично капани със сланина и плодове + лепящи картончета на много места по тавана с различни примамки, фъстъчено масло и пушена сланина за сега са 100% ефективни.

              Пропускам ли нещо и има ли някакви по-добри методи за елиминиране на проблемите с гризачи и други дребни гадини? Фумигация оставам за скрит коз, ако нищо друго не помогне или останат вътре някакви скрити гадинки.
              Последно редактирано от BatGeorgeone; 23-06-20, 11:54.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • trapper
                trapper коментира
                Редактиране на коментар
                Отговорът ми е "не знам!" От 20 години имам хижа в планината. Първите агресори бяха плъхове, които избивах с отрови и капани. Накрая сложих някакви бръмчилки и плъховете изчезнаха. Появиха се съселите. Тях "куршум люти ги не лови, нито сачми, ни отрови". Истината е, че избих много, ремонтирах покрива, сложих дебела чамова обшивка, запълних всички фуги с монтажна пяна и пак влизат гадовете. Дори лани на тавана се беше настанила една кощерица 2 метра дълга и тя не смогна. Сега мисля да завъдя чифт бялки ...

            • #52
              Съселите обичат ядки - орехи,бадеми,лешници - виждал съм да се хранят по такива дървета.

              Подсказка за стръв в капаните.
              Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

              Коментар


              • #53
                И аз имам такива "съседи".

                Който замазва дупки - бухайте счупени стъкла в дупката. От хора, които са замазвали знам, че ако няма стъкло си пробиват дупката отново..., а ако има я пробиват в близост до нея . Е все някога всички възможни подходи ще бъдат обработени.
                Запълването с монтажна пяна е безсмислено - прогризват си я като топъл хляб.
                Споменатите "лепки" също не вършат работа, поне при мен. Събрах козина за оплитане на цял пуловер, но от съсел и следа нямаше.
                Отрова си похапват моите, но явно гората е безкрайна ( в това число и числеността им).

                Аз имам проблеми в мазе и съседна на него стая. В мазето се оправих след замазване на всички възможни отвори, сега в процес е другата стая. Но какво да правя на тавана. Покрива е от редени каменни плочи. Ще запълня с нещо (още не знам какво) дупките между гредите, но гадинките ще си намерят процеп между плочите. Чудя се дали да не сложа от споменатата по-горе мрежа от неръждавейка по вътрешната част на покрива. Макар че е яко неудобно за работа - много е тясно подпокривното пространство. Важно ми е да ги огранича там, че на едната стая трябва да ѝ се прави таван (сега я дели едно картонче от подпокривното пространство) или въпросния таван трябва да е съселоустойчив (за което освен от ламарина не ми идва от каква друга бронировка може да се направи).

                А някой друг пробвал ли е капана с тенджера, предложен от sl.daskalov ? Дали се е получил ефекта затворения съсел да изгони останалите?
                Последно редактирано от orela; 02-09-20, 13:08.

                Коментар


                • BatGeorgeone
                  BatGeorgeone коментира
                  Редактиране на коментар
                  Според мен мрежата е единственото спасение, но тук при мен в Англия цените са ужасяващи, ще ми излезе хиляди да си запуша тавана как са в РБ цените на поцинкована мрежа с отвори 10-11мм с дебелина на телта поне 0.9мм защото всичко по-тънко и плъхове и гризачи го хрупат като солета, тук за плъхове са дори над 1.4мм дебели мрежите?

                • orela
                  orela коментира
                  Редактиране на коментар
                  Преди бях купувал за пиленца и не помня цената да ми е направила впечатление, вярно че беше за едно платно само.
                  От набързо търсене:
                  Отвор 12 мм Х 12 мм, дебелина на телта Ф 1,5 мм, 1 кв. м. излиза 16,5 лв
                  Oтвор: 20 х 20 mm, дебелина на телта: 1.4 mm - 5,2 лв
                  Като гледам едно квадратче 2х2 колко е голямо ми се струва малко, за да се мине през него. Но като се сетя какви дупчици запушвах, започвам да имам съмнение

              • #54
                Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
                И аз имам такива "съседи".

                А някой друг пробвал ли е капана с тенджера, предложен от sl.daskalov ? Дали се е получил ефекта затворения съсел да изгони останалите?
                Tова го бях чел, ама във още по-хорър вариант.
                Не чакаш да умре, а го пускаш гладен и настъървен и нападал своите... Ама беше за плъхове... Съселите мода да му донесат храна и вода и да е склонен на преговори

                Коментар


                • #55
                  Moже и това де е решението.Въздушно разбира се.5.5
                  Прикачени файлове
                  Honda CRF 250 X
                  Touareg 3.0 TDI

                  Коментар


                  • veskov
                    veskov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Няма лошо, но обикновено само го чуваш и инкасираш нерви, а той те наблюдава докато спиш. Мъка е, особено в по- стара къща. В каравана е същото

                  • orela
                    orela коментира
                    Редактиране на коментар
                    Аз ако имам пряка видимост ги оправям с каквото дърви ми попадне в ръцете

                  • orela
                    orela коментира
                    Редактиране на коментар
                    Аз ако имам пряка видимост ги оправям с каквото дърви ми попадне в ръцете

                • #56
                  На един обект ни изяде антенен кабел Натиснете снимката за да я уголемите

Име:из каб.jpg
Прегледи:1839
Размер:75.8 КБ
ID:6641051 ...възстановихме кабела и запушихме тръбата с една пластмасова фуния Натиснете снимката за да я уголемите

Име:фун.jpg
Прегледи:1587
Размер:107.0 КБ
ID:6641052 ...гадта нападна фунията в стремежа си да я извади и да си освободи пътя навън Натиснете снимката за да я уголемите

Име:из фун.jpg
Прегледи:1615
Размер:105.6 КБ
ID:6641053 ...за малко успях да го снимам в таблото Натиснете снимката за да я уголемите

Име:дзверо.jpg
Прегледи:1623
Размер:64.1 КБ
ID:6641054 ...и после изчезна някъде надолу.
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • #57
                    Здравейте!
                    Рецептата със мазна сланина работи, в супера в Троян трябваще да избирам между солена и пушена сланина. Аз заложих на пушената, но добавих и ядка орех.
                    Първата нощ нямаше резултат, но втората сутрин.....

                    Коментар


                    • rosen_offroad
                      rosen_offroad коментира
                      Редактиране на коментар
                      И каква е съдбата на хайванчето?

                    • Ясен
                      Ясен коментира
                      Редактиране на коментар
                      Аз не мога да ги трепя. Много умно ме гледат.

                      Ама пък такива пътешествия им организирам, ...

                    • zzlatanov
                      zzlatanov коментира
                      Редактиране на коментар
                      Надявам се да реши да прави нова хралупа пред избора да премине 50 км. към моя покрив.

                  • #58
                    При нас са такива.Голяма гад е,но е защитена.Купих устройства излъчващи некъф звук.Да чукам на дърво няма проблеми. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2020-10-25 Marder aus Haus und Auto vertreiben - DAS HAUS.png
Прегледи:2778
Размер:515.3 КБ
ID:6661504
                    Дизелов Jeep, не е Jeep.

                    Коментар


                    • Krelion
                      Krelion коментира
                      Редактиране на коментар
                      Тука му казват marder.

                    • Никола
                      Никола коментира
                      Редактиране на коментар
                      Тва е хищник не се интересува от кабели.
                      Може само да си направи дупка да минава, инак е хиляда пъти по-добре от съслите, ама и то трополи нощем.

                    • nbajani
                      nbajani коментира
                      Редактиране на коментар
                      Белка (Martes foina) . Тройно по голяма и за разлика от съселите живее поединично. Обича да яде съсели (и братовчедите им , плъхове , мишки).
                      Проблема е че трупа запаси от разни подобни мърши и ако ти е на тавана смърди.

                  • #59
                    Аз. бях пуснал тема "Животното на тавана".
                    Откакто застудя. пак се върна/ха/.
                    Всяка есен е така.
                    Доста сериозния ултразвуков уред от оръжеен магазин не им действа.
                    Напоследък копаят яко и спират само ако лае кучето.
                    Не съм имал/не/удоволствието да се видим на живо.
                    Това на снимката. ако е marder е сериозен проблем в Германия. щото яде де що има по колата - от водни съединения - до всякакви кабели.
                    Досега нямам нищо изгризано. нито на тавана. нито в гаража. слава богу!
                    Life is too short to drive dull cars!

                    Fight global warming !
                    ... turn on your A/С !

                    Коментар


                    • nbajani
                      nbajani коментира
                      Редактиране на коментар
                      Напишете в гугъл "Капани за хуманно залавяне".

                  • #60
                    Не Съсел е това, а дявол, куршум люти го не лови, нито сачми, ни отрови, ни бръмчилки, ни окови! Моите ги гепих с монтажна пяна. Щом ги чуя къде гризат, пръскам яко. Гадовете я атакуват, а като се втвърди, ги изстъргвам с шпакла. Още не съм ги пробвал на вкус, но има време! (на англ. Edible dormouse).
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X