Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От какво животинче е това?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От какво животинче е това?

    От около 10 дни в двора на къщата има някакво животинче. Сутрин , на няколко места по циментираните пътеки/площадки има ... "изхождания" ... . Няколко пъти видях и дупки е почвата. През последните 2 -3 дни дупките (3 на брой) се появиха в края на циментов под на външна пристройка.
    Имаше къртица/"сляпо куче" в дворовете наоколо , но след последните 2-3 напоявания няма видими следи от възстановяване на подземните му "проходи".
    Това животинче , за което питам , не съм забелязал до сега да е правило някакви пакости. Обаче в двора имаме котарак , който постоянно "гони" всичко което се движи,както и съседски котки/котарак които са мн.добри "ловци". И не са хванали "животинчето",нито са го прогонили?!
    Ще пробвам да прикача снимки от "изхожданията" и дупките.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160727_071615 - 4.jpg
Прегледи:1
Размер:159.6 КБ
ID:6118363Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160731_120442.jpg
Прегледи:1
Размер:131.2 КБ
ID:6118364Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160731_120500.jpg
Прегледи:1
Размер:114.0 КБ
ID:6118365Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160731_120815.jpg
Прегледи:1
Размер:127.8 КБ
ID:6118366
    Е, може ли някой да подскаже , какво си имам в двора?

  • #2
    От: От какво животинче е това?

    Съсел?

    Коментар


    • #3
      От: От какво животинче е това?

      Съсела , по принцип не е ли "извън земята"? Доколкото съм чувал , съселите май по-скоро се крият и катерят "над земята" (имам наблюдения от хижи и "селски" къщи)? А и съсел,при няколко котки (които , когато не се бият помежду си ,от скука оглеждат отблизо кучето на съседите!)...?

      Коментар


      • #4
        Re: От какво животинче е това?

        Съсела живее точно в такива дупки като на снимките. Иначе се катери много добре.

        Коментар


        • #5
          От: От какво животинче е това?

          О'к ! Ако не прави пакости и има късмет с котките , може и да му се размине. Иначе го чака близката среща със ... .177...

          Коментар


          • #6
            От: От какво животинче е това?

            Крастава жаба (Bufo viridis)
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #7
              От: От какво животинче е това?

              Напръскай с вода привечер двора и ще го видиш как идва жабока
              Use since:
              OpenBSD 3.x
              FreeBSD 4.x
              Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

              Коментар


              • #8
                От: От какво животинче е това?

                Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
                Напръскай с вода привечер двора и ще го видиш как идва жабока
                И понеже е крастав , напръскай със скабизол.Ако е женска една целувка я превръща в принцеса...
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #9
                  От: От какво животинче е това?

                  Съсела е от типа на катериците-има дълга рошава опашка. Малко по-къса и по-малко рошава в сравнение с катериците, но горе-долу така изглежда.
                  Това с краставата жаба...съмнително ми е дали може да изкопае такава дупка в твърда почва. Имахме едно време в двора, виждал съм, бая едро добиче е....но нещо не си я представям как ще изкопае такава дупка.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: От какво животинче е това?

                    Може и съсел да е, но според мен е малко вероятно: Екологичната ниша на обикновения сънливец е аналогична на тази на обикновената катерица, с тази разлика, че той е активен през нощта. Движи се доста ловко по стеблата и короните на дърветата. Деня прекарва спейки в гнездото си или някоя подходяща дупка.[3] През август започва да натрупва тлъстини и през октомври достига максимално тегло, като е улавян екземпляр тежащ 230 гр. При първите студове се скрива в подходяща дупка или гнездо и изпада в летаргия. С опашката си завива муцуната и корема. Температурата на тялото намалява, а пулсът от 450 удара в минута на 35. Интервалът между две вдишвания може да достигне един час. Вцепенява се и изглежда мъртъв. Зимният сън продължава до май или в по-студени райони до юни, като през това време губи до 50% от теглото си. При затопляне много бързо възвръща жизнените си функции.Храни се с ядки, семена и друга храна от растителен произход, както и с гъсеници, насекоми, яйца на птици и техните малки.[3]
                    Врагове на обикновения сънливец са основно нощните грабливи птици и златките. По-рядко, но също така става плячка и на дневни грабливи птици, котки, белки, змии и въобще всякакви хищници с подходящ размер.

                    Коментар


                    • #11
                      От: От какво животинче е това?

                      +1-крастава жаба!
                      Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X