Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за конектор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за конектор

    Интересува ме как се казва ето този компонент.



    Как се казва останалата част, която се монтира към него - това, към което се монтира антената?

    Това нещо стандартизирано ли е?

    Ако не, откъде може да си намеря комплекта от двете части?
    Ако да, откъде да си купя другия компонент - тоя, който го няма на снимката?
    Последно редактирано от Veni1; 24-07-16, 18:33.

  • #2
    От: Въпрос за конектор

    Както си намерил снимката от google даваш отвори текуща страница. На снимката виждам логото на магазин за ел части в Стара Загора. www.tpetrov.com . Ако не на място пращат и с куриер.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за конектор

      Да, аз знам откъде съм извадил снимката, ама аз питам за останалата част - това, което се закрепва към това от снимката.

      Как се казва то, и от къде да си го купя?

      Най-вече първото - второто все ще открия откъде.
      Макар че след кратко претръскване на популярните места за търсене - 409shop, dx, focalprice, eachbuyer, tme, conrad, kuzmov, vikivat,и още четиридеситина сайта за компоненти не намерих нищо!!!.

      Интересува ме това, което се закрепва към това на снимката - поне как се казва!

      Също така добър отговор ще е този, който казва как се казва ето този конектор

      http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=108028



      не PL 259

      SO239 ли е, и ако да - как точно се дефинира точно такъв, като на снимката и откъде да си го купя? Имам един такъв, трябва ми още един - със съответния крепеж.

      ..инак, имам някаква идея как се търси в нета, и как се пазарува - въпроса ми е как да си дефинирам търсенето.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от Veni1; 25-07-16, 20:02.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за конектор

        Veni, Кай ко искаш да направиш, за да знаем как да ти помогнем. На въпросите, които си задал, отговорите са върху картинките, които си линкнал ... PL-a e женското на SO-то (или обратното беше )
        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
        0888 315 794
        LZ1UPI
        A1 (Rh+)

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за конектор

          Ами смятам да се сдобия с една по-читава двубандова антена. Тя завършва (или започва) с PL259. Идеята ми е да мога да я монтирам и на двата автомобила.
          Върху единия автомобил имам такъв конектор, като в първия пост по темата. С мисълта да ползвам това окабеляване ми се щеше да направя антената с болт с крилчата гайка да се монтира на единия или другия автомобил.

          Впоследствие започнах да се ориентирам към SO239 - имам едно такова, и трябва да търся още едно, за да стане универсална новата придобивка.
          Другия вариант е да я ползвам с магнитна база, ама нещо не ми се ще такова развитие на нещата.

          Давай идеи как да постъпя.
          Последно редактирано от Veni1; 26-07-16, 09:53. Причина: линк

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за конектор

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение

            Давай идеи как да постъпя.
            Аз лично постъпих така - дупка в колата и после от тук http://www.409shop.com/409shop_shopc...?&usercat=5084. най-елегантно и евтино и здраво ми се стори.
            Ако не ти харесва този подход, избери си вместо дупченето на колата, някое от тези http://www.409shop.com/409shop_shopc...?&usercat=5100 би трябвало да ти свършат работа ... (едното се навива в другото, макар имената им да са различни - това е същото като мъжко и женско BNC, само дето вместо мъжко и женско са ги кръстили различно. Както казват в уикито "nomenclatures PL-259 (plug) and SO-239 (socket)")

            Нищо не пречи да резнеш кабела от вътрешната страна и да го кримпнеш с какъвто ти трябва конектор, но за повечето мобилни трансивъри, които аз съм виждал, това е твоя кабел, със се джаджата за закачане към дупка

            Ако не съм те разбрал правилно, питай пак..
            Последно редактирано от upi; 26-07-16, 18:30.
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за конектор

              Хеее, точно тоя отговор очаквах.
              Защото напълно съвпада с концепцията ми - избистрих я най-сетне.

              На джипа имам възможност да закрепя вместо това, за което питах, нещото от последния ми пост SO239 ъглово, за запояване. Просто свалям стария конектор, запоявам и монтирам новия.
              На Равчето имам къде да монтирам с елементарна планка, аналогична на крепежите от 409shop, още един такъв SO239.

              По тоя начин ще мога да си местя нормално работещата сериозна антена от едната на другата кола.

              Същевременно смятам да направя дублиране на окабеляването - в момента ползвам антени, които са копие на Diamond MR77, и за из града вършат работа достатъчно добре. За извън града - поне не ме е жал, като се огъне на джипа, майната и - ще я изправя.

              На Рав4-ето - читавата антена не се събира върху него в гаража, така че ще си имам MR 77 за градска употреба на двете возила, и възможност за монтаж на антената с PL259 по време на външни пътувания.

              Най-интересното е, че намерих конекторите, които ми трябват, на цена, по-ниска от ибейско-китайските - у нас - на два кинта разстояние...


              Та, Юпи, благодаря ти за моралния съпорт - просто, като някой спец ти каже, че твоята идея е верна, и ти става готино.
              Благодаря!

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за конектор

                Здравейте,
                Не сметнах за нужно да отварям нова тема, затова реших да питам тук.
                Въпросът ми е относно един sma конектор, става дума за нещо такова: https://www.amazon.com/DHT-Electroni.../dp/B00CVTRGIC, но никъде не мога да намеря в БГ. В Китай дори са стотинки, но не ми се чака. Ще съм благодарен ако някой ми даде малко инфо, дали изобщо го има в страната.
                Благодаря,
                Поздрави!
                Ако си мислиш, че си добър в нещо, значи тепърва започваш да се учиш!
                LZ1DLP

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за конектор

                  Такъв съм купувал от конрад

                  Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X