Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До Швеция и там.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До Швеция и там.

    Минаха почти два месеца и вече е крайно време да понапиша малко, че съвсем забравих как мина пътуването.
    Точно пътуване си беше за съжаление, а не пътешествие защото вместо обещаните 14 дена имах само 7. Един ден отиде в оправяне на багаж и документи. В крайна сметка ми се наложи да мина през западна европа. Съответно няма много снимки. Надявам се да се реванширам с пътешествия из Шведско.
    Маршрутът който ще покажа на гугъл карти ще е приблизителен, защото не успявам да се преборя с траковете от Иго-то.
    Ето и първият ден:


    https://www.google.bg/maps/dir/%D0%A...45.7488716!3e0

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:den1.jpg
Прегледи:1
Размер:179.7 КБ
ID:6117062

    Вече сме готови за път!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160601_082647.jpg
Прегледи:1
Размер:107.4 КБ
ID:6117059


    на 01.07.16 в 8,30 стартирах от София. За по-гот реших да мина през Искърското дефиле. Яко се кефя на този път. Обаче като дойдоха по-"скоростните" отсечки усетих, че предницата вибрира. Спрях в Ребърково да видя каква е работата. След триста зора успях да вдигна мотора на централна. За щастие багажа беше доста, та предната гума се озова във въздуха. Врътнах я и видях, че бие, не разбрах обаче от каплата ли е или от гумата. Предната е Хайденау К74, купена нова преди 3000 км. Реших да търся във Враця някакъв гумаджия да видим какво можем да направим. Съответно изрових от нета адреса на магазин в който продаваха мото-гуми с надеждата, че ще имат и сервиз. Обаче - ядец. Пообикалях малко насам-натам да намеря гумаджия - пак ядец. Накрая изрових от някой от мото-форумите телефона на Росен. Който каза, че може да погледне, но не обещава, че ще може нещо да помогне. Закарах моторетката до него след доста обикаляне из врачанският оффроад по центъра. Целият център е яко разкопан и половината улици са затворени. Както и да е, успях да стигна. Оказа се изкривена капла - с две разхлабени спици. Чпвека каза, че може само да пробва с балансиране - ако стане, стане. Съгласих се. Всъщност другият вариант беше да се върна до София, ама хич не ми се искаше. Защото тва означаваше да пътувам по магистралите, което всячески се опитвах да избягна. В крайна сметка благодарение на Росен благополучно стигнах до Швеция и още карам така. Отстранихме вибрацията в предницата, обаче се оказа, че задната е спаднала на 0,8! Бахти и късметлийското тръгване! Напомпих и реших, че ще карам така.
    Около Димово имаше ремонт и аз естествено се бухнах в него. Така де - имаше табелка за над 12 т. да минат на някъде си, ама аз скоро се мерих и не ми достигат около 11 650 кг. ;-) Табела за ремонт нямаше. Както и да е, минах някак си. Най-тегаво ми беше когато трябваше да размина грайдера, който тъкмо разстилаше чакъла по който едвам се крепях.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160601_140443.jpg
Прегледи:1
Размер:41.3 КБ
ID:6117060

    Във Видин се пробвах да намеря гумаджия да погледне задната, но след час и половина връткане из града, като двама ме препращаха един на друг, се отказах. Сигурно се питате защо не си я оправих сам? Ми защото не бях го правил и ме беше страх да не оплескам нещо. Иначе си имах всичко необходимо - инструмент, лепенки и резервна вътрешна гума.

    Както и да е, газ нататък. Доста време повисях на границата с Румъния - минаваха някакви бусове с хора, които подаваха някакви листя, вместо паспорти. Какви бяха, не разбрах, но бавно минаваха.

    В Румъния пътят е готин, особено покрай Дунава и прохода.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160601_202016.jpg
Прегледи:1
Размер:104.4 КБ
ID:6117063

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160601_202035.jpg
Прегледи:1
Размер:51.6 КБ
ID:6117061

    Неприятните селца се минавах като се залепях зад някой местен бързак. Вече наближаваше 23 ч. и се обадих на "съпорта" в София да ми намери някой хостел наблизо. Това се оказа в Тимишоара. Завих на запад и най-накрая се бухнах в дъжда, които упорито заобикалях последните часове.
    Голямата си грешка разбрах на сутринта - мярнах хладилна витрина с бира, която бях пропуснал при пристигането.
    Ето малко снимки от хостела на сутринта.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160602_065437.jpg
Прегледи:1
Размер:102.7 КБ
ID:6117064

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160602_065450.jpg
Прегледи:1
Размер:66.9 КБ
ID:6117065

    Следва......
    Honda TransAlp 650 '02

  • #2
    От: До Швеция и там.

    Оппаааа ,абонирам се!
    HONDA DOMINATOR 650
    ОРЕЛ ASTRA
    РСПБЗН-Приморско

    Коментар


    • #3
      От: До Швеция и там.

      Стаааааме двама!
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #4
        От: До Швеция и там.

        С нетърпение чакам продължението.
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • #5
          От: До Швеция и там.

          И аз и аз...
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #6
            От: До Швеция и там.

            яяяя, шведска маса! Натиснете снимката за да я уголемите

Име:popcorn.gif
Прегледи:1
Размер:6.6 КБ
ID:5720418

            Коментар


            • #7
              От: До Швеция и там.

              Взех си пуканки, биричка и чакаме продължението с голям интерес

              Коментар


              • #8
                От: До Швеция и там.

                Ден 2-ри
                Съвпада с датата 02.06., колко удобно ;-)

                Ето маршрута:

                https://www.google.bg/maps/dir/%D0%A...2d47.37639!3e0

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:den2.jpg
Прегледи:1
Размер:200.3 КБ
ID:5720437

                Със сутрешното кафе седнах да оправя маршрута за деня. Крайната точка за деня беше ясна - ще гостувам на много добър мой приятел, който живее в градчето Леобен, Австрия. И тъй като хич не обичах магистралите, гледах нещо по-накъдрено. И реших, че ще мина покрай езерото Балатон, че даже и пътят от север във ВияМишлен беше отбелязан със зелено - демек живописен.
                Още от снощи валеше, съответно си навляках дъждобрана и газ към Унгария. По границата никакви грижи, но и аз минах през някакъв второстепенен пункт. Дъждът продължаваше, информацията кои пътища са без винетка - оскъдна. В крайна сметка реших, че няма какво толкоз да се мотам в мокрото и равното и си купих винетка, съответно покарах около 80 км. магистрала, за да се измъкна от дъжда.
                За мое щастия около Балатон беше вече сухо. Ето и първата снимка от там.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160602_134459.jpg
Прегледи:1
Размер:75.1 КБ
ID:5720438

                За съжаление не се вижда добре, ама и аз съм снимач, а не фотограф, пък и с телефон - толкоз. Иначе на павето има кичнат един матор. ;-)

                После пътят не се оказа хич живописен, може би така са го отбелязали заради леките завойчета, на фона на правите в равнината. Аз очаквах, че ще има селце, качване на хълм с гледка към езерото, спускане към следващото селце. Така си и беше, ама без гледката. Някакви досадници бяха посадили високи дървета на местата, където се предполагаше изглед. И така 50 км.! Чак накрая се провидя малко езеро, а аз пък нямах време да слизам към брега.

                По едно време видях това и реших да се отклоня за малко:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160602_145540.jpg
Прегледи:1
Размер:45.7 КБ
ID:5720439

                Обаче успях да стигна само до тук, а това си беше само половината от баира:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160602_145527.jpg
Прегледи:1
Размер:117.9 КБ
ID:5720444

                Качих се поз път, на снимката не личи, ама наклона си е сериозен, поне по моите новобрански критерии:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160602_145705.jpg
Прегледи:1
Размер:71.9 КБ
ID:5720446

                По някое време мернах тази табела:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160602_144807.jpg
Прегледи:1
Размер:79.7 КБ
ID:5720447

                И на секундата реших, че няма начин да не я потърся таз пещера, нал' съм дрът пещерист, как ще пропусна да погледна входа поне.
                И се почна едно търсенееее, табелка след табелка, разтоянието намаляваше, докато в един момент се усетих, че съм пропуснал отбивката. За сметка на това най-накрая се видя по-голямо парче езеро:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160602_150841.jpg
Прегледи:1
Размер:59.6 КБ
ID:5720448

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160602_150847.jpg
Прегледи:1
Размер:66.0 КБ
ID:5720449

                Обърнах на едно кръгово и газ назад. Видях пропуснатото 4 км. по-назад и се забих в едни сокаци, в крайна сметка попаднах на една полянка с фургон и табела:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160602_152110.jpg
Прегледи:1
Размер:37.6 КБ
ID:5720450

                От която разбрах, че ако искам да видя входа, ще трябва да ходя нагоре по баира 40 мин. и още толкоз обратно. Отказах се, още повече, че пак почна да прикапва.Облякох пак дъждобрана, макар че ми се струваше, че няма кой знае каква нужда, и продължих нататък. Само след 15-тина километра, дъждобрана си свърши работата. Изля се 10 минутен як порой, след който небето се поизясни.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160602_165851.jpg
Прегледи:1
Размер:93.1 КБ
ID:5720453

                Наближавах вече границата с австрия а нещата от пред хич не ми харесваха:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160602_165844.jpg
Прегледи:1
Размер:69.4 КБ
ID:5720451

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160602_154933.jpg
Прегледи:1
Размер:43.7 КБ
ID:5720452

                Обаче ми се размина! Минах между два облака, които се бяха закачили по околните хълмове. :-)
                На австрийската граница намалих, защото там кибичеше някакъв униформен чичко, който ме изгледа без интерес и преминах. За Австрия твърдо бях решил - никакви магистрали, съответно не си купих винетка. Преди Грац хванах баира на север и минах през много приятен проход и нагоре и надолу. Най-после пак завои! Тук хич не си правеха труда да слагат знак "опасен завой", явно пестяха от табели. :-)
                Ето малко снимки от тази ниска част на Алпите:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160602_193932.jpg
Прегледи:1
Размер:57.8 КБ
ID:5720455

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160602_190520.jpg
Прегледи:1
Размер:81.7 КБ
ID:5720454

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160602_200419.jpg
Прегледи:1
Размер:63.2 КБ
ID:5720456

                По долината минаваше теснолинейка, но не успях да засека влакче. Последните илометри карах успоредно на магистралата. И копелетата верно пестят от табели - караш си спокойно по прав път с ограничение 90 км./ч. и изведнъж без предупреждение, със съвсем минимално време за реакция ти изкача 90 градусов завой! Баси хората! Както и да е, добрах се до Леобен и след малко лутане, защото Иго-то не знаеше точният адрес, финиширах в мормално време - към 21 ч.
                Следвашите действия са ясни - сладки приказки, едене и пиене на бирички.
                Следва.....
                Honda TransAlp 650 '02

                Коментар


                • #9
                  От: До Швеция и там.

                  Благодаря за проявения интерес, колеги. Така облекчавате надвиването на мързела. :-)
                  Ха наздраве!
                  Honda TransAlp 650 '02

                  Коментар


                  • #10
                    От: До Швеция и там.

                    Огромни благодарности за споделянето.Продължавай в същия дух.

                    А за табелите-тия австрийци да вземат назаем от нас,имаме си ги в излишък!
                    Иво (таксито) Андреев
                    0988 91 80 50
                    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                    Коментар


                    • #11
                      От: До Швеция и там.

                      kak се казва хостела в тимисшуара

                      Коментар


                      • #12
                        От: До Швеция и там.

                        Благодаря, очаквам продължението.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          От: До Швеция и там.

                          Hostel Costel
                          Honda TransAlp 650 '02

                          Коментар


                          • #14
                            От: До Швеция и там.

                            Ден 3

                            https://www.google.bg/maps/dir/%D0%9...50.3135391!3e0

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:den3.jpg
Прегледи:1
Размер:199.7 КБ
ID:5720625

                            Станах относително късно и докато пийнем кафенце и оправя приблизителният маршрут за деня, си станя къде 10. Пък и хич не ми се тръгваше. Отдавна се каня да дойда тук и да видя къде живее приятеля ми последните две години. В крайна сметка се метнах на моторетката и газ към Линц, където исках да видя магазина на Луис. Избрах най-къдравия път, който видях в тази посока.
                            Минах покрай открит рудник:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160603_104009.jpg
Прегледи:1
Размер:89.2 КБ
ID:5720626

                            И по някое време паркирах и аз при батковците пред магазина:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160603_143720.jpg
Прегледи:1
Размер:99.2 КБ
ID:5720627

                            Помотах се доста, харесах си много неща. Нооо.... си купих само резервни жила, подложка за пачия крак и блокировка за ръчната спирачка.
                            Продължих към Пасау. Пътят покеай Дунав е много приятен. Широки плавни завои и добри гледки:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160603_160238.jpg
Прегледи:1
Размер:51.8 КБ
ID:5720628

                            След Пасау катерих някакви хълмове и се оглеждах за място за спане. Такива имаше доста, но пак се смръчка и реших, че не ми се спи на вън. Не че нещо много ме притеснява дъжда, ама съм с ярко оранжево покривало за хамака и щях да се виждам отдалеч. Така че се обадих на приятеля в Австрия и двамата с жена му ми откриха някакъв пансион само за 17Е. Обачееее, разбира се след като се добрах, вече по тъмно, до тоз пансион се оказа, че места нямааа. Въртях пак телефона и ми измислиха следвавищя най-евтин хотел за 25 Е. Хич не ми се даваха, ама.... В крайна сметка се озовах в град Хоф пред това:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160604_064251.jpg
Прегледи:1
Размер:84.8 КБ
ID:5720629

                            На вратата имаше бележка, че в хотела се влиза през бистрото. Хубаво, но..... бистрото нямаше вход! Въртях се насам - натам, не и не! Хайде пак телефони, че аз бъкел немски не знам, та накарах моите хора в Австрия да се обадят в хотела, та да вземат да ми отворят. Разгеле излезе някакъв чичо, английски не говори, ама се разбрахме де - показа стаята, взе парите и бега.
                            Та в крайна сметка се оказа, че се ползва вход в задният двор. Типично бачкерско място за спане. Т.е. спал съм си съвсем на място. ;-)

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160604_062902.jpg
Прегледи:1
Размер:94.6 КБ
ID:5720630
                            Honda TransAlp 650 '02

                            Коментар


                            • #15
                              От: До Швеция и там.

                              Ден 4

                              https://www.google.bg/maps/dir/%D0%A...54.0924406!3e0



                              Днес трябваше да съм до 15,00 ч. в Рощок за да се класирам за ферибота, за целта освен, че станах рано, се качих на магистралата. :-( Успокоявах се, че в равното няма кой знае какво за зяпане по пътя. Пък и накрая можех законно да проверя колко вдига Транса.
                              164 км./ч. повече не пощя. Също засякох разход на високи скорости - 7,5 л./100 км. Като съм поддържал около 140 км./ч. където нямаше ограничения, де. Успях да стигна половин час по-рано от едночасовото по-ранно пристигане. Естествено не минах през магазин, разчитайки, че на пристанището ще има. Да, ама не.... миналата година минах през Салзниц и там имаше безмитен.... :-(
                              Както и да е, преживях го някак, така де, до бирата имаше само някакви си два часа висене в жегата.

                              Ето ни и лодката:



                              На толкова голям ферибот не се бях качвал до сега. Този има две палуби за коли и камиони плюс една за влакови композиции. Натоварих се, вързах моторетката на определеното място и почнах да се размотавам из кораба.



                              Така изглежда носа.
                              По някое време потеглихме и се добрах до заветния магазин. Заредих 3-4 бирички и общо взето не се свъртах много много на едно място.



                              По едно време видях слънцето почти до хоризонта:



                              Викам си: Супер! най-накрая ще видя залез в морето, но.... след половин час се появи брега. :-( И скоро акостирахме. И този път ми се размина.
                              Вече беше към 23 ч. и трябваше да си намеря местенце за спане. Харесах си на картата едно езеро на около 25 км. северно от Трелеборг и хукнах натам. Влязох по един чер път и на едно място някой беше отъпкал с камион тревата и аз се заврях там. Не намерих удобни и дървета за хамака та се пльоснах на тревата. Хубавото на Швеция е, че можеш да практикуваш диво къмпиране почти навсякъде. Изключенията са - природните паркове и резервати и да не си много близо до къщите.
                              Следва.....
                              Honda TransAlp 650 '02

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X