Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коминни тела?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Коминни тела?

    3 метра от плочата до билото, понеже настоящия е за ремонт (реално настоящия комин представлява етернитова тръба, облицована с огнеупорни тухли, а на върха е почти прогоряла тръбата)

    Публикувайте отговор

    Коментар


    • От: Коминни тела?

      Ако не се гони естетичност, увиваш с вата и бандажираш с тел. Проблемът са снадките с останалата част от комина, трябва поне да се укрепят и подмажат с подходящ материал. Най- здраво и евтино, стига у-вията да позволяват
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Коминни тела?

        Друго питане: сегашния комин има отвор Фи=16 см диаметър. Ако го продължа от основата, да речем оставя от дъното едно 10-15 сантиметра със старо фи=16 и нанизвам нагоре коминни тела с диаметър Фи=20... какво да очаквам? При това положение се разбира, че има разлика 4 см в диаметрите, която най-вероятно се запълва с подходяща смес (тука също ако може добри практики). Като цяло ме интересуват "минусите".
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • От: Коминни тела?

          Аз нищо не разбрах. Някакво чертежче доста би помогнало.

          Коментар


          • От: Коминни тела?

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Аз нищо не разбрах. Някакво чертежче доста би помогнало.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:макет.jpg
Прегледи:1
Размер:51.8 КБ
ID:5816394



            На бетонната етажна плоча (4) има бетонен фундамент (3) от който в момента стърчи етернитова тръба на стария комин (2). Старата тръба е компрометирана на върха и ще се маха. Ако "нанижа" на нея коминни тела (1) с по-голям диаметър , които ще имат основа фундамента (3)... дали нещо ще е неправилно и какво? На първо време виждаб бъг при стандартно чистене "с топуз"...
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • От: Коминни тела?

              Аз разбих комините тела и сложих хромникелови кюнци. Навсякъде беше просмукало ръждилка. Едната стая ми е измазана. Другите две са разкъртени мазилките и чакат за измазване. Едната стая е на тапет и понамирисва вътре, но не я ползвам и ще се прави последна.
              Остава през покрива да нанижа още два кюнеца. На есен ще знам резултатите.

              Коментар


              • От: Коминни тела?

                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                [ATTACH=CONFIG]990672[/ATTACH]



                На бетонната етажна плоча (4) има бетонен фундамент (3) от който в момента стърчи етернитова тръба на стария комин (2). Старата тръба е компрометирана на върха и ще се маха. Ако "нанижа" на нея коминни тела (1) с по-голям диаметър , които ще имат основа фундамента (3)... дали нещо ще е неправилно и какво? На първо време виждаб бъг при стандартно чистене "с топуз"...
                Не мисля.че.ще имаш проблем.Включването ще е над фундамента сигурно!?При основата на фундамента ли е почистването на комина?
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: Коминни тела?

                  Може да имаш проблеми с чистенето.

                  Коментар


                  • От: Коминни тела?

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    Не мисля.че.ще имаш проблем.Включването ще е над фундамента сигурно!?При основата на фундамента ли е почистването на комина?
                    Не, фундамента е направен да държи две такива тръби-комини (Другият не е ползван). Чистенето е под плочата и фундамента.

                    Включване над фундамента, достатъчно масивен е

                    Както мисля и аз, ше има някакво натрупване на боклуци при прехода и ще мисля дали става освен с подходящ инертен материал, дали да не се помогне с някое селфмейд метално наклонено преходче... и максимум близък размер коминни тела...
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • От: Коминни тела?

                      В София при Суходол.можеш да си поръчаш какъв то и елемент искаш по поръчка ,от инокс.Предполагам и в Плевен .Имате добър център на пътя от с.Гривица към града отдясно ,голям.магазин за ВиК и ТоплоТехника.Решение има.Аз си правих комин скоро ,8м ,керамични тела ф180 и за зидането термотелакол на Боро.3 чувала ми стигнаха до горе.Външно обшиване с поцинкована сетка на П форма и приковаване само към фасадата ,отгоре шпакловка с Церезит Цм11 ,върху мрежата и стана бетон.Ще слагам.и каменна вата 3см за камини и отгоре готови ламаринени капаци от кафява ламарина .Така ми се видя най-стабилно и бързо за финиш.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: Коминни тела?

                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        В София при Суходол.можеш да си поръчаш какъв то и елемент искаш по поръчка ,от инокс.Предполагам и в Плевен .Имате добър център на пътя от с.Гривица към града отдясно ,голям.магазин за ВиК и ТоплоТехника.Решение има.Аз си правих комин скоро ,8м ,керамични тела ф180 и за зидането термотелакол на Боро.3 чувала ми стигнаха до горе.Външно обшиване с поцинкована сетка на П форма и приковаване само към фасадата ,отгоре шпакловка с Церезит Цм11 ,върху мрежата и стана бетон.Ще слагам.и каменна вата 3см за камини и отгоре готови ламаринени капаци от кафява ламарина .Така ми се видя най-стабилно и бързо за финиш.
                        Я дай да видя керамичните тела.

                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • От: Коминни тела?

                          Нямам.останало керамично тяло.,но ги има.в нета!Гръцки коминни тела.Ф180 33см/32 и 33 h.Иначе се получава това :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190625_162952-774x1032.jpg
Прегледи:1
Размер:203.2 КБ
ID:5816479Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190625_163111-774x1032.jpg
Прегледи:1
Размер:145.0 КБ
ID:5816480Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190625_164514.jpg
Прегледи:1
Размер:307.3 КБ
ID:5816481 и огънатата сетка ,това ми остана.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190625_163410-774x1032.jpg
Прегледи:1
Размер:337.9 КБ
ID:5816482. От Топливо ме усведомиха че.от Ф180мм.нагоре имат много дефекти и тоя размер е най-удачен като качество.Мои колеги са правили с това и за сега в годините ,нямат проблеми,дори с изолация от фибран,много по -малко армиране и само със здрав теракол ,не термо.Още нещо ,не за акъл ,а за улеснение.Много хора работят с отвес,в тубата има.един много смешен клип за зидане на комин !Много по-лесно е с един Ud профил ,картонаджийски закован с пирон дюбели и максимално добре нивелиран по вертикал!Ииии дамо си зидай до него и това е!
                          Последно редактирано от faster; 25-06-19, 16:20.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: Коминни тела?

                            Ето го прочутия български майстор какви ги прави:


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190629_095704665.jpg
Прегледи:1
Размер:399.2 КБ
ID:5816700


                            Дилемата ми е: да гътам всичко и да си го направя САМ (не ми е тва занаята) или да правя компромис.
                            Според "убеждаването": излишния материал щял да си падне, а замазката между телата не ртябва да се избърсва, че да "държи"....
                            За армировка: железата се пускат без да се налива допълнително кухината....

                            За да предпазя някой да не играе филма: събитието се развива на 15 км около Плевен. Ако някой някога пазари майстори за кУмин - нека да чекнем, дали става дума за същите...
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • От: Коминни тела?

                              Заиграл съм се да правя шапки.
                              Тая сивата, като прощапулник, добре ли е като размер и височина, че има още три за правене?

                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • От: Коминни тела?

                                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                                Нямам.останало керамично тяло.,но ги има.в нета!Гръцки коминни тела.Ф180 33см/32 и 33 h.Иначе се получава това :[ATTACH=CONFIG]990815[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]990816[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]990817[/ATTACH] и огънатата сетка ,това ми остана.[ATTACH=CONFIG]990818[/ATTACH]. От Топливо ме усведомиха че.от Ф180мм.нагоре имат много дефекти и тоя размер е най-удачен като качество.Мои колеги са правили с това и за сега в годините ,нямат проблеми,дори с изолация от фибран,много по -малко армиране и само със здрав теракол ,не термо.Още нещо ,не за акъл ,а за улеснение.Много хора работят с отвес,в тубата има.един много смешен клип за зидане на комин !Много по-лесно е с един Ud профил ,картонаджийски закован с пирон дюбели и максимално добре нивелиран по вертикал!Ииии дамо си зидай до него и това е!
                                Може ли линк към клипа с уд-то

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X