Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коминни тела?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Коминни тела?

    Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
    Аз видимата част на комина над последната плоча я направих с неръждавейка тръби ф200 , вкарани в керамичните тела . Стана "бетон арме" :-)
    ...
    Това определено е вариант, но ценово ми се доближава до системи от типа на Шидъл, че и да не ги надмине. Цена на 1 м двойна тръба с изолация вътрешно ф200 - около 140 лв. Цена на керамично тяло "Кебе" с ф250 - около 8 лв/бр. За външен комин 7.4 м само неръждавейката отива над 900 лв + 184 лв за керамични тела. Полски вариант на "Шидл" излиза към 1100 лв.

    Вече и за двата варианта следват разходи за укрепване и измазване на комина.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      От: Коминни тела?

      Тръбата е 68 лв и е без изолация.

      Коментар


      • #33
        От: Коминни тела?

        Между другото по-правилните коминни тела (спрямо гръцките) са тези:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160726_074713_resize.jpg
Прегледи:1
Размер:229.0 КБ
ID:5720592

        Те са с двойно по-дебела вътрешна стена от гръцките, по-масивни са, по-къси са (20 см/спрямо 33 за гръцките) и не се напукват.
        Има ги по борсите в София, но не знам кой е производителя.

        Ако се загледате в снимките от първите ми мнения по темата - само една от четирите тръби от комина е направена с тези тела. Това се дължи на факта, че точно тогава нямаха на склад (а и нямаше никъде из София), купих колкото имаше и направих компромис с останалите и довърших с гръцки.

        На снимката от първите ми мнения, когато коминните тела са едно до друго много ясно си личи разликата в дебелината на вътрешната стена - погледнете.
        Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
        LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
        Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

        Коментар


        • #34
          От: Коминни тела?

          Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
          Между другото по-правилните коминни тела (спрямо гръцките) са тези:

          [ATTACH=CONFIG]874275[/ATTACH]

          Те са с двойно по-дебела вътрешна стена от гръцките, по-масивни са, по-къси са (20 см/спрямо 33 за гръцките) и не се напукват.
          Има ги по борсите в София, но не знам кой е производителя.

          Ако се загледате в снимките от първите ми мнения по темата - само една от четирите тръби от комина е направена с тези тела. Това се дължи на факта, че точно тогава нямаха на склад (а и нямаше никъде из София), купих колкото имаше и направих компромис с останалите и довърших с гръцки.

          На снимката от първите ми мнения, когато коминните тела са едно до друго много ясно си личи разликата в дебелината на вътрешната стена - погледнете.
          Аз мисля с такива правих комина над покрива, 2,4 лв./бр., мисля че са сръбски, продават ги в Топливо, онова от едно време. Отвора е Ф180 някъде.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #35
            От: Коминни тела?

            Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
            Тръбата е 68 лв и е без изолация.
            E тогава ще трябва да се прави допълнително изолация.

            Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
            Аз мисля с такива правих комина над покрива, 2,4 лв./бр., мисля че са сръбски, продават ги в Топливо, онова от едно време. ...
            А това "Топливо" от едно време има ли все още някакви връзки между Топливо - София и Топливо - Горно Надолнище или вече са всяка коза за свой крак?
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              От: Коминни тела?

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              E тогава ще трябва да се прави допълнително изолация.
              За какво му е изолация, ако неръждавейката се вкарва в коминни тела?

              Коментар


              • #37
                От: Коминни тела?

                Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                За какво му е изолация, ако неръждавейката се вкарва в коминни тела?
                Изолация се слага за да се избегне конденз в комина.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #38
                  От: Коминни тела?

                  И да тегли.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #39
                    От: Коминни тела?

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Изолация се слага за да се избегне конденз в комина.
                    Видимата част може да се остави само на неръждавейка и тогава не са нужни такива еквилибристики. Имам комин на външно барбекю. Иззидан е до първата плоча, оттам влиза в контура на къщата с тая скъпата система. Над втората плоча има, външно вече, щото е открита тераса там, иззидано към 2 метра, пак по същата система. И понеже основният покрив идва над 3-ти етаж и това зиданото е по ниско от него, имам към 2 метра неръждавейка само над зиданото. Барбекюто дърпа като за световно. Мога да го снимам ако го вълнува някой.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Коминни тела?

                      Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                      Видимата част може да се остави само на неръждавейка и тогава не са нужни такива еквилибристики. ....
                      Лично на мен лъскава тръба, побита на покрива, не ми се връзва на фасон. :-)
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Коминни тела?

                        Съгласен. Аз на покрива си имам нормални комини. Но тоя е висок над 4 метра и нямаше как да е зидан целия.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Коминни тела?

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          ... А това "Топливо" от едно време има ли все още някакви връзки между Топливо - София и Топливо - Горно Надолнище или вече са всяка коза за свой крак?
                          Мисля, че имат и са с едно управление. Сега проверих, Топливо АД си е, има клонове по цялото кралство
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 26-07-16, 17:53. Причина: цитат
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #43
                            От: Коминни тела?

                            АД и сдружението на Щраков са различни .
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #44
                              От: Коминни тела?

                              То другото си е Сдружение Топливо, това си е Топливо АД от соц време.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар


                              • #45
                                От: Коминни тела?

                                Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                                Между другото по-правилните коминни тела (спрямо гръцките) са тези:
                                ...
                                Те са с двойно по-дебела вътрешна стена от гръцките, по-масивни са, по-къси са (20 см/спрямо 33 за гръцките) и не се напукват.
                                Има ги по борсите в София, но не знам кой е производителя. ...
                                Производителят е "Младост" - Сърбия. Има ги в Топливо АД (само с ф160)

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:komin.jpg
Прегледи:1
Размер:76.5 КБ
ID:5721763

                                Обаче на етикета на палета пише "Вентилационен блок", което навежда на мисълта, че производителят на изделието не го предлага като елемент за изграждане на комини ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X