Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензин/газ срещу дизел

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бензин/газ срещу дизел

    Не знам защо всички взеха да представят някакви записки по разходите на колите дето само който не кара, не ги знае....От заглавието не става ясно какво се иска да се обсъжда??? Здравина, разход, пробег, поддръжка, или какво???

    За мен колите и джипа които до сега съм имал възможност да си купя са бензинови. Бих си купил дизел когато колата или джипа който търся е по-добър от същия бензинов, но трябва да имам и възможност. А в крайна сметка закупувайки 10 годишен+ екземпляр на някоя марка водещи са само покупна цена, и състояние! За бензин дизел се говори чак когато започнеш да се изхвърляш повечко с парите, но и тогава според мен състоянието на употребявания обект е по-важното. Куци двигатели на пазара има и след 10 година първи отиват в моргата на части, и не са само дизел, има и бензинови такива. Така че нещата са не сравними и всеки да кара каквото му е кеф.

    Коментар


    • #17
      От: Бензин/газ срещу дизел

      И аз, донякъде, съм съгласен с колегата, щото при джиповете разхода на гориво не е основния, предвид целта и предназначението.

      При леките автомобили е друго, но е и за друга тема
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: Бензин/газ срещу дизел

        До колкото виждам питането е в раздела за Жипки, каквото и да значи това.

        Та според мен - който търси магистрална бегачка - голУем бенцин на газ.
        Който търси товарно магаре - то е ясно.
        Камион на газ някой да е срещал?

        Коментар


        • #19
          От: Бензин/газ срещу дизел

          Какво разбираш под камион на газ?
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • #20
            От: Бензин/газ срещу дизел

            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
            Какво разбираш под камион на газ?
            Ми примерно ЗИЛ 131, Урал... и те такива. 100 на 100 дзимбин.

            Нафтата движи логистиката за сега.
            Кеф ти тирове, кеф ти кораби.
            А за газифицирането на големи бензинови двигатели, имам особено мнение, ама не мързи да пиша.

            Коментар


            • #21
              От: Бензин/газ срещу дизел

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              ...
              Камион на газ някой да е срещал?
              А бре, Пенчо, ти уж всяка година обикаляш из Родопите!
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #22
                От: Бензин/газ срещу дизел

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                А бре, Пенчо, ти уж всяка година обикаляш из Родопите!
                Да де и вчера се прибрах.
                Що питаш?

                Коментар


                • #23
                  От: Бензин/газ срещу дизел

                  Ами има Пенчо, не е като да няма виждал съм и Урал и 131 газеници та затова те попитах, американците и руснаците продължават да правят бензинови камиони включително и седлови влекачи.
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бензин/газ срещу дизел

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Да де и вчера се прибрах.
                    Що питаш?
                    Ми щото ще остана силно изненадан ако не си срещнАл дърварски камион на газ.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бензин/газ срещу дизел

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Ми щото ще остана силно изненадан ако не си срещнАл дърварски камион на газ.
                      Така де, изобщо не съм изненадан га срещна и таквоз чудо, ама странното е, че се среща само из нашия вилает и в бившия СССР.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бензин/газ срещу дизел

                        Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                        Парите за ГИ се дават еднократно и забравяш. След това само газ...
                        Точно,това от една страна,а от друга стои въпроса ,във времето коя горивна система е по-евтина за ремонт и на коя по-често се налага ,коя е по капризна и така нататък?!Със бая ми ти стаж като автомонтьор и шофьор и на двете ,аз лично за себе си залагам на бензин-газ и за каране и за подръжка,зависи разбира се и от избраното/те/ МПС,като подръжка и работен ресурс ,задкормилното устройство също не е зе пренебрегване, когато става въпрос за разход на гориво ,независимо каква е горивната система!По принцип темата е като за кокошката и яйцето,като наблегнем на факта ,че клетката е първоначалната форма на живот /яйцето е клетка/,та така и с ДВГ-тата!Те и Французите говореха за еко -дизели ,па като станаха масови ,сега реват от градски смог!Елементарно сравнение дава и некъв отговор .Кое гориво е по-лесно запалимо ,в по-елементарна среда и при по-нормални работни температурни работни процеси????!
                        Последно редактирано от faster; 23-07-16, 21:03.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бензин/газ срещу дизел

                          Сметката е много елементарна-най-евтино е на метан, после на пропан-бутан, после на дизел, и най-скъпо на бензин.
                          Има много нюанси-бензинов двигател се изрязва по-яко и набира по-здраво от дизел, ама ако дизела е по-модерен-не отстъпва, в никакъв случай.
                          Обаче старите бензинови може да ги направиш на газ много евтино(за разлика от модерните-те си искат инжекциона), и получаваш едно от най-евтините возения.

                          В обществото се шири мнение, че газта(метан или пропан-бутан) се слага от бедност. Къде къде по-гъзарско е да караш бензинова кола на бензин. Няма лошо-тя точно за това гориво е измислена, и тук поради бедност слагаме газови уредби. Та който не е беден-кара на бензин-да се покаже, че не е цървул.

                          Дизелова кола ако не се кара по 20 000 на месец е сериозна алтернатива на газифицирана бензинова, има си разлика, но ако разхода в левове за месец е 20-30 лева не си заслужава главоболието със слагане на газова уредба.
                          При тази разлика газовата уредба ще се изплати най-малко след 3-4 години, че даже и повече. Друго предимство на дизела е, че не се пипа нищо по горивната система, и тя си е във фабричен вид, което е предпоставка за дълговечност.

                          Аз си карам всичките коли на газ, познайте защо...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бензин/газ срещу дизел

                            Коле , за метана не е точно така
                            Карам на метан , наистина последния път , като се прибирах от Шопско, ми струваше 18 лева , ама като ходих до Варна , изненада , метана 30 стотинки по-скъп Отделно , че метан нямаш на главните артерии , губиш време и гориво да влизаш в населените места . За момента по-евтино от пробан-бутана няма

                            И за друго бъркаш , за мощността Течната фаза на пропан-бутан е малко по мощна от бензинеца
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бензин/газ срещу дизел

                              Дизела може и да не е много по-скъп от газта,ама като му умре я помпа,я турбина, почват едни сърбежи за които и не си подозирал,че може да ги има.Като е покаталясл дизела,зимата няма палене за разлика от бензина( газта).Не за друго ама на повечето от нас," новите" ни коли са втора,трета и незнам коя си употреба.
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бензин/газ срещу дизел

                                Дa де ,мa нaпример дюзи свещи нa бензин и дизел,е по ми е кеф дa подържaм бензин ,нa бензинов не помня колко често се нaлaгa смянa дюзa и обикновено минaвaш с почиствaне в електро-вaнa и гaз до лaмaрините ,a еднa дюзa дaже и кaто почиствaне и реглaж нa дизелa е в пъти повече и товa зa нови,зa вторa един копмлект дизелови се рaвнявaт нa бензинови двa комлектa ,плюс горивния колектор,зa помпите не ми се говори ,особено зa електроникaтa и вaкум регулaторите нa дизеловите .Дизелa без турбо ,a и с тaковa си е кофти зa подръжкa,зa кaрaне стaвa,кaто дойде зa ремонт ,a те не сa редки,мaйкa плaче!Дизел от 3500-4000кубa нa горе към индустриaлните високоресурсни мотори и дизело-турбинни тaкивa,ДA!
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X