Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КЪде ви седи стрелката на празен ход на мотора - 300тди?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • КЪде ви седи стрелката на празен ход на мотора - 300тди?

    Здравейте, интересува ме къде точно ви седи стрелката при заграл мотор.

    Понеже нямам възможност да снимам в момента ползва снимка от нет-а. Моята стрелка е точно на бялата чертичка преди 1. Виждал съм на някои че е малко над бялата чертичка. Това ли са въпросните 720 +/- 20rpm които пише по инструкция. Тази чертичка за 750 ли трябва да се приеме или...? Как точно се мерят колко са оборотите? Благодаря за отделеното внимание.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:idle_1.JPG
Прегледи:1
Размер:22.6 КБ
ID:6116970
    LR Discovery 300Tdi 1996
    Subaru Outback 2.5 1998
    Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

  • #2
    От: КЪде ви седи стрелката на празен ход на мотора - 300тди?

    Нормално е в покой двигателя да е от 700 до 800 оборота според настройката на Помпата.
    При мен седи на средата между тънката черта и 1-цата.

    Но на дълъг път и спиране вдига оборотите почти до 1-цата на празен ход.

    Коментар


    • #3
      От: КЪде ви седи стрелката на празен ход на мотора - 300тди?

      Появяват ми се такива чуденки заради ето този проблем:


      Бях пуснал подробно описание как стана, но поради смяна на форума изчезна и не ми се пише пак. Но за 1000 км го направи на 2 спирания от общо 4. Градско сега няма проблем. След малко ще сменя маслото и клапана, но започвам да се чудя дали не са ми ниски оборотите. Вижда се на клипа как като пипна леко педала и лампата изчезва.

      Клипчето е правено след изминати 250км без спиране по магистралата с почти постоянна скорост 130км/ч при 3000об/мин. Следващите 120км нямаше ядове. Като поседи 5-6-10 мин спрял и го запаля лампата НЕ премигва.
      LR Discovery 300Tdi 1996
      Subaru Outback 2.5 1998
      Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

      Коментар


      • #4
        От: КЪде ви седи стрелката на празен ход на мотора - 300тди?

        Здравей,

        Без да съм капацитет по автомобилите, камо ли пък специално по ЛР, според мен лампата за ниско налягане на маслото е за критично ниско налягане. Т.е. ако да речем стандартът ти е съвсем условно 3 бара, то лампата светва на 1. Не се хващай за цифрите, но идеята ми е, че това е критичен минимум. Т.е. ако едни 50-100 оборота са границата между светването и изгасването на лампата...според мен не би трябвало да е така.

        Т.е. според мен търси проблема другаде, а не в оборотите. Най-добре премери налягането на маслото с манометър, защото в крайна сметка и датчикът може да е скапан след като след 10 минути престой нямаш такъв проблем, което не е време, в което маслото осезаемо да изстине и да си промени вискозитета.

        Коментар


        • #5
          От: КЪде ви седи стрелката на празен ход на мотора - 300тди?

          ivokbg, Прав си, но аз да си попитам за оборотите.

          Какво забелязах. Паля го студен. Стрелката седи малко под чертичката:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cold.jpg
Прегледи:1
Размер:55.4 КБ
ID:5720020

          Загрява до нормална температура:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hot.jpg
Прегледи:1
Размер:55.3 КБ
ID:5720021

          И се вдига малко. Пускам климатика и пада точно на чертичката. Аз мислих че при пускане на климатик трябва да си подаде малко газ. Все тая явно си е наред системата, а ако не е наред моля споделете.

          Смених маслото с ново + нов датчик:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pressure.jpg
Прегледи:1
Размер:65.5 КБ
ID:5720022

          Сега остана да му врътна другата седмица 1000км и да видя, че довечера до Лакатник е малко пътя, но дано повече не премигва тази лампа.


          P.S. Не обръщайте внимание на SRS Преди няколко месеца май се скъса лентовият кабел и вече и свикнах на лампата Ако изгасне ще ми е странно
          LR Discovery 300Tdi 1996
          Subaru Outback 2.5 1998
          Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

          Коментар


          • #6
            От: КЪде ви седи стрелката на празен ход на мотора - 300тди?

            Това с кабела се лекува като смениш или кабела или волана от такова без еърбег.
            Не се притеснявай стрелката си ти седи нормално, масления датчик ако не е в ред ще протече след време и ще сълзи масло от него.
            п.с. аз климатик никога не съм имал за да мога да ти дам съвет, ама компресора му е вързан с ремъка на алтернатора, да паднат малко оборотите може би защото компресора товари цялата система.

            Коментар


            • #7
              От: КЪде ви седи стрелката на празен ход на мотора - 300тди?

              Компресорът на климатика е с отделен ремък. При включване на климатика оборите падат - нормално е, компресорът е доста мощен. Подават си газ по - новите модели - тези с ЕDC
              Не бързай ако искаш да стигнеш
              __________________________________
              Discovery II TD5 10P

              Коментар


              • #8
                От: КЪде ви седи стрелката на празен ход на мотора - 300тди?

                Колега,проблема се корени в масления фълтър-"нов,бял-брит партс".Преди месец имах същата драма,какво ли не смених...и накрая един Малле филтър и се оправиха нещата.Като го махнах този бял герой,го разязох с хлекса от яд...нямя да ти кажа ,че вътре е топка много евтина филтърна хартия,без байпасен клапан.Та хартията беше станала почти на картон твърда и не прозираше светлина през нея!

                Коментар


                • #9
                  От: КЪде ви седи стрелката на празен ход на мотора - 300тди?

                  Не е от филтъра. От маслото е.
                  Просто като позагрее повече и става по-рядко, оттам невъзможността да се вдигне достатъчно налягане на тихи обороти. Смени маслото с някакво по-гъсто(лято е...) и виж дали няма да се оправят нещата.

                  А байпасния клапан би трябвало да е в блока на двигателя, а не във филтъра. Задачата му е при евентуална непроходимост на филтъра-да се отвори и да пропусне маслото непречистено към маслената магистрала. По-добре непречистено масло, отколкото никакво...
                  Ако аз бях конструктор на двигатели-нямаше да разчитам за това действие на клапан във филтъра-не се знае в кой гараж е произведен, дали изобщо има клапан, и ако има-дали изобщо работи. Отварял съм няколко маслени филтъра, и в никой не съм намирал и следа от клапан.

                  Та смени си маслото с някакво по-гъсто, и съм почти сигурен, че проблема ще се реши.
                  Но това може да е признак, че маслената помпа е започнала да се износва, имай едно наум. Ако ти се отваря картера-леко натягане на преливния клапан(този дето задава налягането на маслото) ще повдигне налягането, но не е това правилния начин. Това ако е от износена помпа де.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: КЪде ви седи стрелката на празен ход на мотора - 300тди?

                    Точно 300ТДИ да се кара с по гъсто масло му се такова мамата, помпата за маслото е с високо налягане.
                    Като сложиш по гъсто масло и двигателя не върви добре нито като обороти, нито като звук.
                    Това може би се дължи на маслената помпа в картера на точно този модел Перкинс.
                    Карал съм с 15В40 по съвет на механик заради пробега на двигателя и от тогава тази грешка не я правя втори път.
                    В момента съм с 300ТДи на повече от 300к километра и харчи под 400 грама на 10к километра като двигателя тече отвсякъде и пак не губи масло повече от предписаното.
                    Кара се само и единствено с 10в40 и оригинален филтър за маслото на Ленд Ровър, до сега никакви компромиси не съм правил и не съм имал споделените проблеми по горе от колегите.
                    Но масления датчик смених точно когато правих пробата с 15в40 масло в двигателя..... на датчика му изби тапата, изпадна пружината и потече масло!

                    Коментар


                    • #11
                      От: КЪде ви седи стрелката на празен ход на мотора - 300тди?

                      15W40 е по каталог за този двигател.

                      Коментар


                      • #12
                        От: КЪде ви седи стрелката на празен ход на мотора - 300тди?

                        Поглед ни си виското .... смени след това и маслото с филтъра ...
                        rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                        0898 51 31 46

                        Коментар


                        • #13
                          От: КЪде ви седи стрелката на празен ход на мотора - 300тди?

                          10/40 и 15/40 е еднакво по визкозитет масло при работна температура на ДВГ, така, че тоя спор дали е от масло, дали не е е безсмислен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: КЪде ви седи стрелката на празен ход на мотора - 300тди?

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            10/40 и 15/40 е еднакво по визкозитет масло при работна температура на ДВГ, така, че тоя спор дали е от масло, дали не е е безсмислен.
                            Става въпрос за масло менте и истинско такова ... в комбинация с неработещо виско или с липса на дифузьор ,резултатът почти винаги е като показаното на клипчето.
                            rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                            0898 51 31 46

                            Коментар


                            • #15
                              От: КЪде ви седи стрелката на празен ход на мотора - 300тди?

                              Вече преди 400км смених маслото + датчкиа + филтър Land Rover (На снимките горе). За сега не го е правило, но и това светване го направи 2 пъти за 1000км както бях писал. Сега имам в петък едно пътуване и ще видя. Както казах тогава маслото беше 10w40 Castrol Magnatec (Не е хич евтино) + ОРИГИНАЛЕН филтър. Сега пак е ОРИГИНАЛЕН филтър и масло ЕЛФ. За тези 30 000км които карам Диското не е правило така. Силно се надявам да е датчика понеже както четох velio е имал такъв проблем и с датчика всичко е заспало и доста англичани. Маслото го точих на загрят двигател и си изтече с такъв визкозитет какъвто всеки път като го сменям - само по черно. В момента е на 400км новото и е още сравнително бистро (колкото може да е на дизеляк на 250 000км)


                              П.П> Темата беше за къде Ви сседи стрелката при празен ход
                              LR Discovery 300Tdi 1996
                              Subaru Outback 2.5 1998
                              Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X