Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Honda XL1000V Varadero 03

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Honda XL1000V Varadero 03

    Здравейте колеги! Ще съм благодарен ако можете да ми дадете съвет относно проблем моя мотор Honda XL1000V Varadero 03 инжекция.
    От скоро започна да ми прави проблем. Като загрее - работи на място или го карам из града с ниска скорост - 1 - ва, 2 - ра предавка, на ниски обороти, оборотите започват да играят. Карането става почти невъзможно и по някое време започва и да гасне. Като се охлади мотора пак потеглям. Извън града нямам подобен проблем - предполагам по доброто охлаждане и по високите обороти не му позволяват да прави това. Проверявах тоците - уж всичко е ОК. Днес ходих до едни майстор във Варна за съвет, за който казват, че е светилото на моторите за града. Погледа го и го послуша и каза, че според него е недостиг на гориво. Посъветва ме да сменя горивен филтър, който се намира в самата помпа. Звъня в представителството на Хонда за филтър и отговора е, че нямат подобен консуматив - продава се направо помпа, която струва колкото половината мотор. Питанията ми са дали някой се е сблъсквал с подобен проблем и дали има по евтино решение от смяна на помпа защото за момента тази цена ми е непосилна. Не говоря само за този мотор а и за съвети от колеги с други марки и модели но с подобен вид горивни помпи. Мисля да разглобя помпата и да погледна за какво става въпрос вътре - надявам се да не я прецакам, че тогава вече си умирам прав. Проблема може и да е друг, за мен логиката е, че може да има недостиг на гориво при по - високи обороти, когато консумацията е по - висока и помпата не може да достави необходимото количество. Ама при ниски да е така - не знам. Така че ще съм благодарен на всякакви съвети. Благодаря ви предварително!

  • #2
    От: Проблем с Honda XL1000V Varadero 03

    Аз не съм свтило, но бих започнал със замерване на датчика за температрурата и другите датчици, отговорни за правилната работа на инжекциона. Трябва да се диагностицира с диагностичен уред, за да се види дали няма някаква грешка. Забелязал ли си завишен разход? Ако инжекцията не дозира горивото правилно - тоест ако работи постоянно на богата смес при загряване е нормално да има проблеми. А ако работи на прекалено богата ще се усети и в разхода.
    Yamaha XT​M600E '98
    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Honda XL1000V Varadero 03

      Не знам какво се е случило със форума ама по - голямата част от коментарите липсват при мен. За всички които са ги чели - днес поизпържих яката мотора из Сливен и пак започна да право проблеми - явно ще трябва да проверявам клапаните.Явно доливането на маслото помага ама малко.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Honda XL1000V Varadero 03

        Имам същият проблем с моето Варадеро, ако някои знае на какво се дължи нека пише !! ПРЕДВАРИТЕЛНИ БЛАГОДАРНОСТИ !!!!!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Honda XL1000V Varadero 03

          Може и да има недостиг на гориво ама не ми се вярва да е от горивен филтър след като успяваш да го "пържиш". Когато се задръсти вргадения филтър в помпата има недостиг на дебит и се усеща като раздаваш цялата газ. Обикновено първите симптоми са намаляване на максималната, скорост която може развие мотора. Все пак ако искаш да го провериш си намери сервизно ръководство и виж каква е процедурата за тестване - примерно при някои производители е откачане на горивопровода и извеждането му в накакъв мерителен съд. При даване на контакт горивната помпа започва да работи и да изпомпва гориво от резервоара в мерителния съд - критерия е че за определено време трябва да се изпомпва количество, което е в определени норми.
          Калин - О88 б579I9I
          Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Honda XL1000V Varadero 03

            Ако има отчасти запушена дюза на инжекциона най-лекото и бързо решение е добавка в бензина за почистване на инжекцион. Продават ги на всяка бензиностанция. Ако това не помогне тогава вече да се обърне внимание на помпата и филтъра и.
            На БМВ ГС помпата е към 300 лева. Но понеже това е артикул на БОШ аз просто купих една помпа от Фолксваген Джета, която е 80 лева. При Хонда, обаче, едва ли помпата ще е БОШ, но пък може да се пробва с бензинова помпа от някаква японска кола стига да съвпада дебита, а филтър може да се сложи допълнително успоредно с помпата...
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Honda XL1000V Varadero 03

              Ако имаш диагностична програма под ръка погледни показанията на температурния сензор.Без диагностика можеш просто да разкачиш буксата му и да запалиш мотора отново,Ако заработи равномерно го смени!
              Не твърдя,че е той,....просто идея

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Honda XL1000V Varadero 03

                Първоначално публикуван от Rampeidj Преглед на мнение
                Като загрее - работи на място или го карам из града с ниска скорост - 1 - ва, 2 - ра предавка, на ниски обороти, оборотите започват да играят.
                MоторЯ e Honda XL700V.
                Купих го преди седмица.Още като го докарах и забелязах,че нещо се "чуди",но не обърнах внимание.След като прочетох тези мнения снощи отидох в гаража и запалих двигателя.Когато достигна около 90градуса и започна този игра на оборотите.След форсиране оборотите се успокояват за кратко време и после отново започват да играят.

                Направих и клип,но не успях да го кача.
                Ако някой желае да помага с клипа,може да даде мейл,да изпратя клипа.Продължителноста е около минута-обема е 155МБ-MP4.Да не би да е голям обема му?

                Поздрави.
                "Не е важно дали котката е бяла или черна, стига да лови мишки"
                ---------------------------------------------------------->Дън Сяопин

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с Honda XL1000V Varadero 03

                  Темата се раздвои: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=225254 , намерих нещо което може да ви помогне в последното мнение съм го написал, ако двете теми се слеят ще е по-добре.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X