Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ми се случи вчера...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво ми се случи вчера...

    Този,за да посяга на бой е бил пиян според мен,ако няма друга причина.Да речем ,че си минавал на задна гума и си карал бясно и си му напрашил салатата. Ако е така както го описваш си търси правата.Но ако застана оъ другата страна на чичкото тъй като съм на 37 и Имам две деца на 5 и 1 години и едно момче като теб минава покрай нас на прекъсвач с кросов мотор и аз мога да го посъветвам.Аз съм моторист от 25г знам как се кара мотор и не избивам комплекси в населени места. Ако много можеш да караш трябва да го правиш на подходящите за целта места.(писта,трасе,гора).Така ,че ти си знаеш кой е прав в случая.
    0888 074 049

    Коментар


    • #32
      От: Какво ми се случи вчера...

      Първоначално публикуван от rashidov Преглед на мнение
      Даже в момента нямам свой собствен мотор... Отидох до магазина с мотора на мой приятел и на връщане някъв мъж на около 40-45 години се появи на пътя ми с една дълга сопа около 3 метра. Спрях аз пред него почна да ме псува, обижда колко пъти съм минавал там много шум се дигало, а аз минавам за първи път. А пътя е главния път на селото, на ден минават над 1000 превозни средства. Та посегна ми, веднага оставих мотора, почнахме да се бием появи се още 1мъж и около 4-5 жени, на всички мишената им бях аз. Жените ме драскаха и ме целеха с чанти, а мъжете единия със сопата други с юмруци. Пристигнаха още мои двама приятели, стана едно голямо меле на пътя. Та разтърваха ни уж вече и си търсех едната обувка, която бе паднала, отдалечих се от горещото място обаче този мъж, недоволен от представенето си, последил ме и тъкмо се навеждам за обувката получих един удар в окото си. После дойдоха полиция молиция и сега какво виновния съм аз затова, че съм карал мотор. Зашиха ми окото, понеделник ще взема медицинско. Чудя се дали директно да организирам един мото-събор пред къщата му.
      Аз мисля , че тази история има и пред-история , която е редно да разкажеш . Дано да греша и да е станало недоразумение , заради някой твой приятел и ти да си изял калая , НО според мен системно СТЕ карали и преди шумни мотори на същото а и на други места в селото и ВИ е правена не веднъж забележка . Сопата е извадена , защото думите са били безсилни и човекът , които има 101 % малки деца му е писнало от ВАС и е бил силно афектиран . Щом е получил и подкрепление и то от няколко човека ( в това число и от жени ) , то няма как всички да са се объркали и ей така за кеф и случайно да са те понатупали . Да не се познавате в селото - доста странно ми се струва от твоите обяснения от типа - мъж и жени . Трябвало е да се извиниш , защото си бил виновен в случая , а не да се саморазправяш физически . Както виждаш - точно отиването до магазина с ШУМЕН мотор е провокирало човекът да излезе извън кожата си . Радвай се , че си се разминал леко и си направи съответните изводи за твоето поведение за напред . Шумните състезателни мотори си имат места за изява , както и майсторлъка на водачите им и това не е в селото по главната улица . В заключение ще ти кажа една приказка : Имало състезание за най-бавна скорост . Спечелил го човешкият слух , защото каквото родителите ти казват , когато си на 20 години го чуваш , когато станеш на 40 .

      Коментар


      • #33
        От: Какво ми се случи вчера...

        Първоначално публикуван от rashidov Преглед на мнение
        Ти какво би направил ако ти блокират пътя и някакъв тръгне да те удря с тояга? Сигурно би избягал нали..
        Ще се смаяш колко помага това в някои случаи.
        Освен това има и други варианти. Аз не се сещам какво толкова ще ми направи чичка с тояга ако съм с каска. Даже и без каска максималното което може да направи е да ми вкара тоягата в очите - нещо което ще стане само ако съм вързан.
        За мотор не знам ама преди около 30г се случи да ме съборят от велосипед - е, най-умното което измислих беше да се отдалеча, да вържа колелото на сигурно място и да се върна да се разберем с "въдворителя на ред", който междувременно беше останал сам.
        Отделно че понякога с блага дума се избягва много пердах. Нищо че си на 18, тази глава ще ти трябва още дълго, така че я пази.

        И да, има смисъл да се говори с адвокат - струва някакви пари ама може пък да излезе полезно. Е, на адвоката ще трябва да разкажеш цялата история, което може да ти удари по самочувствието, но те адвокатите са за това.

        Също е полезно мотористите постепенно да осъзнаят ползата от тихите гърнета.

        Коментар


        • #34
          От: Какво ми се случи вчера...

          Подай си жалба в прокуратурата като си извадиш медицинското и се консултирай с адвокат. По принцип дори ти да си провокатора нямат право да те бият!

          Коментар


          • #35
            От: Какво ми се случи вчера...

            за мое съжаление-поредната история на саморазправа! нещо зачестиха тия изяви в бг-то?!? коли, мотори, всеки се бори. за какво обаче? всички искат да имат права, които да се зачитат и винаги да са прави, но когато ти трябва да направиш път и да спазвах правата на другите-става фал?!? кой крив, кой прав ще се разбере по-натам. съвет от мен-не минавай повече през това място! вече всички те познават. така де знаят те кой си и без друго. ако няма друг път-минавай по-тихо с твоята машина, с разрешената скорост и без да спираш. ако нищо друго не помага започвай да пиеш хапче "презкурин" всяка сутрин...

            Коментар


            • #36
              От: Какво ми се случи вчера...

              Първоначално публикуван от LightOfJah Преглед на мнение
              Подай си жалба в прокуратурата като си извадиш медицинското и се консултирай с адвокат. По принцип дори ти да си провокатора нямат право да те бият!
              Ще се смаяш в колко случаи законите допускат да те бият.

              Затова първо адвокат (с цялата история!) и после жалба.

              Коментар


              • #37
                От: Какво ми се случи вчера...

                Пич ако е средна телесна държавата следва да ги съди без твоя намеса!

                PS
                Много ми е странно защо и как толкова хора имат мотори и ги карат или на приятели, но сигурно и 50% от тях нямат нужната екипировка. Нямат и култура на каране и поведение. То реално ситуацията се е променила драстично от каране до бой. Рабирам и двете страни, често ми се случва да се разминавам с кросаци и ендурота, дето като минават до мен по черното пътче, аз си ходя, а те точно до мен ряз и цЕлата газ... поздрав било разбрах, нормално било, да съм се радвал нали... Е аз на бой трудно да не кажа ич не налитам, ама в тая ситуация адреналина ме праска яко и нямам идея кога някой ще го бутна в дерето ей така... за поздрав и найздрав. Как аз с джипката като видя човек намалявам и изчаквам да се разминем, а с мотор не може? Чакъл фърка яко, и като те прасне шумЪ ще дойде последна грижа. Тук и 18 нямат нЕкои с по 650 кубика ендуро дето мама и тате им ги купуват с не знам и аз кой акъл.
                Последно редактирано от Насока; 26-06-16, 13:02.

                Коментар


                • #38
                  От: Какво ми се случи вчера...

                  Аз само невинно да подпитам, мотора технически изправен ли е (в смисъл поне ауспусите да са му във вида, в който е излязал от завода, и да отговаря на нормите за движение по улиците), и с 50км/ч ли караше по главната улица на селото?

                  Щото по селата (и не само), и с двете се прекалява всекидневно. А когато нормалния механизъм за въдворяване на ред не работи (иначе казано нЕкои служители и институции, на които плащаме заплатите не си вършат работата), в крайна сметка винаги се стига до сопите и често потърпевшия не е тоя, който е свършил простотията.

                  Пример - на абсолютно всеки събор на форума от пловдиския насам, някой юнак по никое време (доста след полунощ) пали мотора и дава газ на преркъсвач. Докато търпите такива в редиците си, групово ще им сърбате попарите. Или поне им съберете кинти да си увеличат пишките оперативно, щото явно имат някакъв комплекс по въпроса.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво ми се случи вчера...

                    Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                    Аз мисля , че тази история има и пред-история , която е редно да разкажеш . Дано да греша и да е станало недоразумение , заради някой твой приятел и ти да си изял калая , НО според мен системно СТЕ карали и преди шумни мотори на същото а и на други места в селото и ВИ е правена не веднъж забележка . Сопата е извадена , защото думите са били безсилни и човекът , които има 101 % малки деца му е писнало от ВАС и е бил силно афектиран . Щом е получил и подкрепление и то от няколко човека ( в това число и от жени ) , то няма как всички да са се объркали и ей така за кеф и случайно да са те понатупали . Да не се познавате в селото - доста странно ми се струва от твоите обяснения от типа - мъж и жени . Трябвало е да се извиниш , защото си бил виновен в случая , а не да се саморазправяш физически . Както виждаш - точно отиването до магазина с ШУМЕН мотор е провокирало човекът да излезе извън кожата си . Радвай се , че си се разминал леко и си направи съответните изводи за твоето поведение за напред . Шумните състезателни мотори си имат места за изява , както и майсторлъка на водачите им и това не е в селото по главната улица . В заключение ще ти кажа една приказка : Имало състезание за най-бавна скорост . Спечелил го човешкият слух , защото каквото родителите ти казват , когато си на 20 години го чуваш , когато станеш на 40 .
                    Напълно подкрепям. Аз от цялата история виждам група мотористи които правят каквото си искат. Карат с изпърдяни гърнета и не им пука какво причиняват на останалите. Щото сега са млади, имат здрави нерви и се кефят как бабичките пищят и си запушват ушите. Децата бягат и се крият за да не ги сгазят. Отделно без книжки и с нерегистрирани и не минали преглед мотори. Що пък да карат по правилата, като няма кой да ги хване ..? Споко, след някоя година и вие ще имате деца да им треперите, а след още някоя ще станете дърти бабички. Всичко се връща.

                    Единия го хванали и изял боя, ама тръгнал да се оплаква по форумите. Щото видиш ли тия същите бабички дето ги дразни му накърнили честта. И той ся понеже болката малка, ама срама е голям, видиш ли ще ги съди.

                    В България цари пълна анархия и не спазване на законите. Всеки прави каквото си и иска. Аз не спазвам закона, ама щото и другия не го спазва, и катаджията, и в данъчното, и кмета, и политицете. Да, ония нагоре го правят и лапат моите пари, ама на мен не ми стиска да си отворя устата, щото аз съм същото лайно.

                    До преди десетина години хората емигрираха от България заради беднотията и недоимъка. Напоследък все повече млади хора напускат, защото не издържат на анархията и беззаконието които царят тук. А на дъртите, които никой не ги иска навън, не им остава нищо друго освен да хванат по една сопа и да спретнат една такава история.
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво ми се случи вчера...

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Също е полезно мотористите постепенно да осъзнаят ползата от тихите гърнета.
                      Или за щетите от тях!
                      Иво (таксито) Андреев
                      0988 91 80 50
                      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво ми се случи вчера...

                        Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                        Или за щетите от тях!
                        И кои по точно?
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво ми се случи вчера...

                          Преди 32 години тогава на 19 години попаднах в подобна ситуация само ,че бях с Москвича на нашите и карах малко по бързо по селска улица и се кефех на прахоляк след колата.

                          Тогава от пейката пред една от къщите един от седящите на надвечерна приказка мъже на видима възраст около 40 - 45 години скочи внезапно грабна бързо една шепа пепел пясък и камъчета от земята и с все сила ги запрати в предното ми стъкло.

                          Спрях мигновено кръвта ми кипна защото оня не действаше законно и понечих да сляза да се изясним но когато видях изражението на погледа му и двете малки момчета който играеха около пейката пред къщата им разбрах че, съм сгафил сериозно и няма място за себедоказване а само за отстъпление.

                          Подвих опашка и напуснах безславно и гузно. И повече не летях по селските улици.

                          Младеж ситуацията в която си попаднал си има най вероятно дълга предистория на точене на нерви.

                          Ако всичко това което си написал е точно така и ти си "жертва на случайността" подготвена от твоите приятели, което е много съмнително защото обикновенно хората по селата добре се познават и дори и да бяха те сбъркали първоначално с тях докато си карал евентуално с каска и не са те познали то при слизането ти от мотора най вероятно си свалил каската и тогава те би трябвало да си разберат грешката и да мирясат.

                          Но щом толкова хора са се нахвърлили върху теб а ти ако беше добросъвестен "случайно попаднал" в кофти ситуация млад мъж би трябвало да се опиташ да разрешиш въпроса с отстъпление а не с такава ГЕРОИЧНА самозащита.

                          Най вероятно не ни казваш всички факти и търсиш съчувствие.

                          Но съвет е да забравиш всичко и да не се подаваш на отмъщението да те води,адвокати ,медицински ,съдилища всичко това е една тромава система която е много много бавна и докато вземе решение евентуално в твоя полза ще минат години на разтакаване и отлагания на дела и тн.

                          А адвокатите ако не си запознат си искат парите предварително в брой, процент от иска който ти ще предявиш към другата страна и то не малък.

                          Помисли добре преди да скачаш ................
                          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                          Място и хора към които да принадлежи ...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво ми се случи вчера...

                            Постоянно изскачат допълнения към картинката. Но не е ясно какво се е случило на отиване, че да излезе чичката да го причаква с тояга на връщане. Правилно, неправилно всеки да си прави сметката и да си носи отговорността като размахва тояги, ама да излязат и бабичките да бият потърпевшия с чантите, значи много са изтърпяли. Е, съда това не го интересува.
                            П.П. Явно селото е малко и няма достатъчно хора за Радневския сценарий.
                            ОФБ ДБ X22SE
                            Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво ми се случи вчера...

                              Предисторията е такава - до къщата на този човек има мястп където се продават мотори и преди аз да мина от там са пробвали мотори и той ме е помислил от тях. Чичките бяха пияни току що са били станали от маса и се оказа, че единия имал условна присъда. И преди ми се е случвало такива ситуации и винаги съм извинявал на хората и те са ме разбирали и повече като минавам от това място съм внимавал. Но тука разбирателство от страната на човека нямаше извиних се колкото се мога, той реши да посегне. А до колкото местоположението, това се случва на главния път къде на ден минават много най-различни превозни средства. Обаче и къщата на човека не е точно на главния път, има един друг черен път, който е на по-ниско положение от главния. Аз призовка си получих за мотора и ще си претърпя наказанията, но каквото и да е той няма право да ми посегне. Та какво ще се случва от тука нататък сега тепърва ще се разбере... Чичките са избягали от селото (уж на работа) още на следващия ден, днеска жената на единия дойде и се моли да не го обжалвам, казах я да се пази за делото. Поздрави на всички! И недейте да ме мислите за някакъв много отворен нетолерантен човек, и преди ми се е случвало подобни случки и акт съм имал и от тогава винаги се пазя като съм в населено място и се съобразявам с деца и хора, познават ме почти всички, знам къде има деца и къде как да минавам, налагало ми се е понякога да гася и да бутам даже. Приятна вечер! Реших просто да ви споделя случая, а не да поискам някаква морална помощ, нали имаме такива теми във форума с най-различни случаи, пък и от кога не съм имал активност във форума и реших да споделя. Извинявам се от всички дето са помислили, че се опитвам тука да ме жалят. Идеята ми беше просто да споделя и да кажа да избягвате такива случаи. Утре в други ден и на друг може да се случи нещо подобно и да прочете тази тема.
                              HONDA XR400R (1996) ---> SUZUKI DR250RS (1991) ---> HONDA CR125 (2003)

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво ми се случи вчера...

                                Полицията е допуснала да вбесите не само чичките ами и бабките с чантите. Трябвало е отдавна да изловят проблемните играчи за да не се стига до саморазправа. Това в нормална държава де...
                                Аз от години карам кола и още не ми се е случвало подобно нещо. Как при теб на 18 години ти се е случвало повече от веднъж е загадка за мен.

                                Казваш, че това е главен път и минават най-различни превозни средства. Виждал ли си чички и бабки да налитат на трактори, камиони и коли? Или тия чички и бабки са специална порода и кълват само на мотор (най-вероятно определен вид с определени характеристики ).

                                По-напред хора мотористи и немотористи ти подсказаха къде е проблема. Какъвто и да е изхода от конкретната ситуация обмисли как/къде да караш мотора в бъдеще.
                                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                                Lexus LS430

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X