Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Охлаждане на течности

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Охлаждане на течности

    Топлинна мощност? Малко е.

    Коментар


    • #17
      От: Охлаждане на течности

      Не, говоря за хладилна мощност на ниско температурен компресор, например около 2kw при -23,3 кондензация. През цялото време си мисля за нискотемпературен бутален, а не скрол
      Последно редактирано от mitko punev; 21-06-16, 15:31.

      Коментар


      • #18
        От: Охлаждане на течности

        фююююю

        Първо за да си свърши работата в рамките на ден му трябват не 2, а 4 киловата. По-добре и повече.
        Второ ниската температура на тази система ще слиза до около 10 градуса и няма никакъв смисъл да тормози с такива температури машина оптимизирана за значително по-ниски.
        Трето външното тяло от климатик ще го вземе отнякъде без пари, а такъв голям фризер е професионална техника, която и стара няма да му я дадат евтино.

        ---
        Аз все пак съм против буферния съд. Един кръг с антифриз, помпа, пластинчат топлообменник и импровизиран разширителен съд ще свърши по-добра работа ако иска да топи серпентината в реактора.

        Коментар


        • #19
          От: Охлаждане на течности

          Антифриз няма да има, не мога да си позволя теч в продукта, има и други причини за буферен съд .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #20
            От: Охлаждане на течности

            Е да де, точно за това казвам че се прави от нищо нещо...даа малко не съобразих литрите на бидона, но както и да е. Аз не бих го направил с външно климатично тяло. А и явно заданието не е точно.

            Коментар


            • #21
              От: Охлаждане на течности

              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
              Антифриз няма да има, не мога да си позволя теч в продукта, има и други причини за буферен съд .
              Е няма да има теч де. Плюс това в твоя случай антифризът може (и трябва) да е глицерин за хранително-вкусови цели и вода.
              Пробвай да обясниш защо е буферния съд. Само проблеми от него.

              Коментар


              • #22
                От: Охлаждане на течности

                Универсалност . От него мога да позвам студена вода и за нещо друго, може и глицерин . Ако системата се получи по слаба ще използвам по-голям буфер, който да охладя предварително .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • #23
                  От: Охлаждане на течности

                  Нямали да е по лесно с пластинчат топлообменник,и с малко преправяне на климатика трябва да стане.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Охлаждане на течности

                    Студена вода (или гореща ако е това въпросът, с едно копченце ще обръщаш режима) пак ще можеш да ползваш, защото спиралата ще можеш да я натопиш в какъвто си искаш съд. След като няма да е фреона директно (макар че и срещу него нямаш легитимни противопоказания), получаваш една спирала с меки и дълги маркучи, които не са под налягане. Нататък правиш каквото искаш.

                    Мисълта ми е, че с буферната вода рискуваш обледяване (по-лесно е отколкото си мислиш, може да питаш scrapheap по въпроса) и губиш много ефективност.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Охлаждане на течности

                      Здравейте,
                      без да съм специалист в областта климатизация и ферментация, но при понижаваня на Т с толкоз, няма ли да спре ферментационния процес? ... или това се цели?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Охлаждане на течности

                        Съжалявам за не правилното изразяване - не да се спре ферментацията, а драстично да се забави - това ли се цели?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Охлаждане на течности

                          Без да знам какво точно ферментират, общо взето се цели забавяне на някои процеси повече от други. Ферментацията винаги е сбор от няколко процеса и те различно се влияят от температурата.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Охлаждане на течности

                            Здравей Ясене,
                            според теб не може ли да се помисли за инхибитор на процеса - СО2 сух лед (сваля Т и намаля конц. на О2) или течен N2 - същата работа, като второто е доста по-евтино, но са абсолютно инертни газове.
                            В Карнобатската спиртоварна - винпром използват, т. нар. пушка за сух сняг - от течен СО2 - посредством специални дюзи произвеждат "сух сняг" за предотвратяване ферментация след беритба.
                            Дано съм бил полезен на някого.

                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Охлаждане на течности

                              Това са промишлени средства със специфично приложение. За съответните етапи на ферментацията в промишлеността се използват масово и термопомпи.

                              Впрочем течният азот и сухият лед се произвеждат също с термопомпи.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Охлаждане на течности

                                Да, ако разсъждаваме за криогенна разделителна инсталация катотермо помпа, но иначе си е един обърнат цикъл на Карно. Течен азот и сух лед могат да се купят от много места на доста прилични цени (евтино). Въпросът е на сметки и икономическа / финансова ефективност. Аз лично смятам, че може да се пробва. За течен азот ти трябва Дюаров съд (евросил), за сух лед - контейнер от стиропор... Естествено второто е за доста кратко време, пред вид жегите..

                                поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X