Обява

Свий
Няма добавени обяви.

тунинг МТЗ 952

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: тунинг МТЗ 952

    Как мислите ...ако поставя по една гресьорка в края на ръкава ...ще има ли полза ( да не тече масло)...както при зеления елен
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:John-Deere-HQ-gallery-28.jpg
Прегледи:1
Размер:889.1 КБ
ID:5783579Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p0037243.jpg
Прегледи:1
Размер:53.2 КБ
ID:5783580Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l640.jpg
Прегледи:1
Размер:47.3 КБ
ID:5783581

    Коментар


    • #77
      От: тунинг МТЗ 952

      Ако ти тече масло от ръкава,най-вероятно семерингата,лагера или леглото е дал фира.Мисля че на тези МТЗ-та задните ръкави са изпълнени по същия или подобен начин на МТЗ80,много недомислено и слабо място са.След като ми се изсипа едната задна гума за моя бях намерил перфектно решение ръкави и полуоски от ТК80 заводска фадрома,по-дебели са и по-къси,но лагерите са по-големи и по-тежка серия.Проблема е,че го ползвам в лозя,а полуоските на фадромата нямат начин регулиране на широчината и не може да влиза в редове 2.50.Ако за твоите нужди върши работа,това е правилното решение,греста ако я набиеш между семерингата и лагера ще ти реши проблема с теча,но не и с лагера,накрая ще изтъни ръкава до толкова,че при по рязък удар ще го счупи.

      Коментар


      • #78
        От: тунинг МТЗ 952

        Юмз, Мтз "и вся остальная сволочь" са известни с това, че ако ти протече полуоска, при опит за смяна на семеринга, лагерът най-често ти се изсипва в ръцете. При дълго каране с течащ семеринг, обикновено къса полуоска. Не съм карал или имал никога такова чудо, но ми се е случвало да помагам за смяната на такова нещо и да ходя да търся части. Не бих казал, че е толкова малоумно като конструкция, но при системно претоврване, животът на легерите е кратък. Той май и без претоварване пак не е кой знае колко дъпъг...Имаше някакви игри там, сменяше се сачмения лагер с ролков, уж карало повече.
        Последно редактирано от santaclash; 10-03-18, 20:39.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #79
          От: тунинг МТЗ 952

          Стандартните 6217 карат достатъчно дълго,стига да не са ментета. Другият проблем е мазането,ръкавите са доста по-високо разположени от нивото на пробката на ск,в смисъл,че масло идва при тях само при наклон.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #80
            От: тунинг МТЗ 952

            Ако му беше само това проблема, за 40 години, откак са в употреба тия трактори, всички щяха да са им наслагали по една зъбна помпа, да бута масло в ръкавите. И все някой щеше да го е пуснал серийно на пазара и за един сезон да изтрепе рибата...
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #81
              От: тунинг МТЗ 952

              и на куботата е с ролкови лагери и семеринг ...но вала (полуоската) е по къс и са три лагерите.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kubota1.jpg
Прегледи:1
Размер:137.9 КБ
ID:5783592Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kubota.jpg
Прегледи:1
Размер:160.9 КБ
ID:5783593

              Преди имах стар зетор ...за 10 години експлоатация нямаше капка масло да протече...
              сега съм сложил оригинални лагери и семериги (предишните семеринги бяха китайски ) за сега няма течове да видим до кога ще е така....

              Коментар


              • #82
                От: тунинг МТЗ 952

                То там имаше някаква регулировка-можеха да се изнасят навън или събират задните колела, от където и смисъла да е толкова дълга полуоската.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #83
                  От: тунинг МТЗ 952

                  При някои трактори могат да се разменят леви и десни гуми, други имат разглобяема джанта подобно на Т25-цата.
                  -Чем занимаетесь по жизни?
                  -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                  -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                  Коментар


                  • #84
                    От: тунинг МТЗ 952

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    Юмз, Мтз "и вся остальная сволочь" са известни с това, че ако ти протече полуоска, при опит за смяна на семеринга, лагерът най-често ти се изсипва в ръцете. При дълго каране с течащ семеринг, обикновено къса полуоска. Не съм карал или имал никога такова чудо, но ми се е случвало да помагам за смяната на такова нещо и да ходя да търся части. Не бих казал, че е толкова малоумно като конструкция, но при системно претоврване, животът на легерите е кратък. Той май и без претоварване пак не е кой знае колко дъпъг...Имаше някакви игри там, сменяше се сачмения лагер с ролков, уж карало повече.
                    При мен ръкава в мястото където ляга лагера на полуоската беше строшен,лагера се изсипал в движение,колелото се килнало,но полуоската беше здрава.Това дебело и кораво желязо не ми се мисли какъв напън трябва да види за да се скъса.Аз си реших проблема като карам с масло повече от нужното,отварям отгоре и периодично наливам,сложих хубави семеринги и не цапа спирачките.Ако протече семрингата,протича когато трактора е оставен под наклон и обикновено като протече вече лагера е приключил жизнения си път,ако се усети навреме не поврежда леглото в ръкава.
                    https://www.youtube.com/watch?v=2st2BE8mnlg
                    https://www.youtube.com/watch?v=OrlYNDJxpkA
                    Руснаците изказват много противоречиви мнения за ролковия и съчмения лагер,но като гледам трактора от втория клип с какви гуми се кара и че извади ролковия лагер привидно здрав си мисля ако се наложи да ги сменям следващ път да сложа ролкови.Ремонта го правих преди 5-6 години и сложих SKF оттогава не е имало ядове.
                    При новите МТЗ-та не е ли подсилен този възел?Все пак има разлика в мощността на двигателя.

                    Коментар


                    • #85
                      От: тунинг МТЗ 952

                      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                      При новите МТЗ-та не е ли подсилен този възел?Все пак има разлика в мощността на двигателя
                      Няма разлика,същият 6217 е,на 952.2-то смених и двата,първо левият и след година десният.Отдавна не е използван за оран,смените са преди 4-5години,но явно "лодката" леко го мори.2004 г съм го взел нов от Агроплант.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170315_121549.jpg
Прегледи:1
Размер:351.3 КБ
ID:5783628
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160627_115117.jpg
Прегледи:1
Размер:363.3 КБ
ID:5783629
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #86
                        От: тунинг МТЗ 952

                        Според мен желанието на руснаците да направят с пръдня боя го мори.Хубаво че трактора е универсален и полуоските имат голяма възможност за регулиране,но като са предвидили такава възможност,поне да ги бяха подпряли малко по-сериозно тези полуоски.Тези лагери и при трактори,които са карани само на транспорт се чупят,а мястото е доста отговорно и може да стане голям сакатлък като изпадне някоя от задните гуми.При моя случая беше благоприятен гумата се накланя навътре и се подпира в кабината,ако беше излязла навън си е сигурно преобръщане.

                        Коментар


                        • #87
                          От: тунинг МТЗ 952

                          Реално за да се скъса това джилЕзо,трябва да си мноого упорит.Вярно е,къса се при мен досега не се е случвало( и преден шенкел не ми е падал,имам две МТЗ-80 и няма да ти разправям какви специалисти са ги карали,че са и със "бутнати" ГНП-та и тичат като за световно),явно щото си имам резерви и да не чува дявола.Виждал съм на два пъти скъсана полуоска,и в двата случая гумата беше "подпряна на калника",явно мужика "бай Ваня" е предвидил ситуацията.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #88
                            От: тунинг МТЗ 952

                            И при мен полуоската не се скъса,лагера се беше показал навън,а полуоската беше заклинила в ръкав.Късмет голям беше,че стана по време на гроздобера а там се кара на 1ва бавна с ремарке дето я събере тон и половина я не и не стана беля.Като се замисля най-логичното нещо като се изсипе този лагер е задния край на полуоската да заклини в долния край на ръкава и гумата да опре в калника и кабината.Тракториста знаел,но понеже карал бавно преценил,че не е проблем и не ми каза.Ако лагера беше се изсипал докато обръща ремаркето,щеше да стане приказка.

                            Коментар


                            • #89
                              От: тунинг МТЗ 952

                              От много време спорят какви лагери трябва да са на полуоската (ролкови или сачмени)
                              ролковите определено са по устойчиви на товар ...но не са за високи обороти - греят

                              Коментар


                              • #90
                                От: тунинг МТЗ 952

                                По принцип най-надеждния вариант е двуредов съчмен лагер,но мястото не е удачно за такъв.При леките автомобили са съчмени,оборотите са много високи и при колите с цял мост лагера се маже само от греста в него,проблеми никакви,но и никой не ходи да оре с тях.Ролковите не могат да понасят аксиално натоварване,при радиален товар са много по-добър избор от еквивалентен съчмен лагер.А съчмените едноредови могат да поемат до 30% аксиален товар спрямо радиалния.Двойка конусни ролкови лагери също е много добър вариант,но пак опираме до гадното място.Интересно ми е на по-сериозните машини багери фадроми, и други трактори как е изпълнен този възел,предполагам,че подпират полуоската на повече места.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X