Обява

Свий
Няма добавени обяви.

тунинг МТЗ 952

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: тунинг МТЗ 952

    Аз го карам с вода понеже като беше с антифриз ....антифриза разяжда чугуна и излизат едни малки частици.
    Зимата като му сипя гореща вода и без подгрев (не ми работи) пали без проблем и на -18гр. съм го палил.
    Сега търся такава решетка за големите фарове.....но в БГ е дефицит
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:362553187_w200_h200_cid2337095_pid241437846-828559ea.jpg
Прегледи:1
Размер:12.3 КБ
ID:5719588

    Коментар


    • #17
      От: тунинг МТЗ 952

      Това за антифриза го чувам за първи път.Нашият го караме с антифириз от най-ветиният който се продава,досега не се е оплаквал.
      Защо мислиш да сменяваш решетката?

      Коментар


      • #18
        От: тунинг МТЗ 952

        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
        Това за антифриза го чувам за първи път.Нашият го караме с антифириз от най-ветиният който се продава,досега не се е оплаквал.
        Защо мислиш да сменяваш решетката?
        Заради фаровете ....ще монтирам от по-новия модел 15х15см халогени

        Коментар


        • #19
          От: тунинг МТЗ 952

          Първоначално публикуван от bay pres Преглед на мнение
          Бичето отгоре обаче е супер.Това от МАЗ ли е ? и къде се продава тая бина?
          Това е животно което живее в Беларус и не е Бик (прилича но не е)... а е Зубър (ембелмата на МАЗ)
          И зубъра и буквите МТЗ са изработени от неръждавейка 5мм и са ми подарък от мой приятел от Украйна ....няма от къде да ги купиш.
          МТЗ има фенове по целия свят

          Коментар


          • #20
            От: тунинг МТЗ 952

            Първоначално публикуван от krumtenev Преглед на мнение
            Аз го карам с вода понеже като беше с антифриз ....антифриза разяжда чугуна и излизат едни малки частици.
            За 12г,никога не е бил с вода,върви със син антифриз.Течността е бистра като току-що налята.Имам две МТЗ-80(вече пенсионери) които пробвах със всякакви вариянти да измия,но все неуспешни.Тече си ръждива вода и това е.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #21
              От: тунинг МТЗ 952

              Проблем имам с ел.системата - когато ползвам климатика и зареждането пада от 14В на 12В (т.е. не зарежда)
              динамото е 1150W сега мисля да му слагам 1400W - 100A

              Коментар


              • #22
                От: тунинг МТЗ 952

                Да,смени го.И ние имахме този проблем,като пуснеш фаровете,волтметъра отиваше на 10.Сложихме на Бош,от комбайн класс.

                Коментар


                • #23
                  От: тунинг МТЗ 952

                  Първоначално публикуван от krumtenev Преглед на мнение
                  Проблем имам с ел.системата - когато ползвам климатика и зареждането пада от 14В на 12В (т.е. не зарежда)
                  динамото е 1150W сега мисля да му слагам 1400W - 100A
                  Това е следващата простотия на руският гений,осакатен генератор.Щото вместо да сложат шалтер за паленето на 24в,са извадили 12в променливо от две срещуположни намотки,като ползват умножител на напрежение плюс изправител и постигат 28в.Вследствие на което единият акумолатор ври(понеже си се зарежда на 13,7-14в от регулатора на динамото,като е свързан последователно с другият и им се подава 28в),а другият е гладен.От там сакат генератор,може да захранва 4 фара що годе,но 6 са му пряко сили-овъглява статора за по-малко от два часа.
                  Тези генератори се водят необслужваеми и безчеткови.Това нещо пряко сили е около 35-40А ако не е от сакатият модел и 450-500W.100А е петфазният генератор който се монтира на Т-150 и комбайн Нива.Ей така изглежда:

                  Вземи си някакво автомобилно поне 70А,ще си поиграеш със направата на захвата,но пък ще решиш проблема със недостига на ток.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #24
                    От: тунинг МТЗ 952

                    Ей го 952.2 на жътва,вози 11-11500кг:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160627_114721.jpg
Прегледи:1
Размер:96.9 КБ
ID:5719751
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160627_115117.jpg
Прегледи:1
Размер:128.2 КБ
ID:5719752
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #25
                      От: тунинг МТЗ 952

                      Работят ли спирачките на ремъркето?С нашият сме влачили един Чавдар,около 15т,и да ти кажа хич не му беше комфортно.
                      Пробвали сме го с Ифово ремърке за Т-150 с 11т жито,страх ме хваща да се пускам по наклоните.При условие че не са му закачени спирчките.
                      Най-добре му е с 8тонните,иначе тия 4тните не ги усеща.

                      Коментар


                      • #26
                        От: тунинг МТЗ 952

                        Tова ремърке не е ли за Т-150? Не му ли вирва предницата?

                        Sent from my P8_Energy_mini using Tapatalk
                        Кольо Динев

                        Коментар


                        • #27
                          От: тунинг МТЗ 952

                          Ето и аз с какво ремарке го карам.....
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-06-26-266.jpg
Прегледи:1
Размер:93.9 КБ
ID:5719825
                          10т пшеница е капацитета му.

                          Коментар


                          • #28
                            От: тунинг МТЗ 952

                            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                            Да,смени го.И ние имахме този проблем,като пуснеш фаровете,волтметъра отиваше на 10.Сложихме на Бош,от комбайн класс.
                            Колега покажи снимка да го видя....
                            Оборотомера как си го вързал към генератора?

                            Коментар


                            • #29
                              От: тунинг МТЗ 952

                              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                              Работят ли спирачките на ремъркето?Пробвали сме го с Ифово ремърке за Т-150 с 11т жито,страх ме хваща да се пускам по наклоните.При условие че не са му закачени спирчките.
                              Това нещо трябва да си луд за да го подкараш без спирачки,само тарата му е 3600кг.Леко плашещо е да го караш дори празно,а наклони и баири си имаме в изобилие.

                              Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
                              Tова ремърке не е ли за Т-150? Не му ли вирва предницата?
                              Не точно но ги закачат и на Т-тки.Това е ПТС-9(лодка) и е първо ремърке от композицията на К-701,второто е ПТС-13 (триосно) което закачам на Т-то.
                              Нищо и няма на предницата,просто при товарене трябва да се слага еднакво количество във двата коша.Трактора е със карера преден мост(прав) който си тежи на мястото.


                              Първоначално публикуван от krumtenev Преглед на мнение
                              Оборотомера как си го вързал към генератора?
                              Нямам спомен да е свързан с генератора...
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #30
                                От: тунинг МТЗ 952

                                Първоначално публикуван от krumtenev Преглед на мнение
                                Колега покажи снимка да го видя....
                                Оборотомера как си го вързал към генератора?
                                Щом си отида до село,ще го снимам.Но и аз мисля че не е вързан там.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X