Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем след смяна на задно каре преден кардан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Проблем след смяна на задно каре преден кардан

    Не съм пробвал до сега, но в София рециклират OEM карета. OEM каре било направено от каквото трябвало, и тн. След износване позволява шлайфане на ремонтен размер на каналите, и поставяне на по-големи съчми. Това ми беше обяснено там. Въпроса тук е има ли кой да остави и предвиди работна температурна хлабина? Е при тия хора са ми го казвали това София бул. Симеоновско шосе 6

    Коментар


    • #77
      От: Проблем след смяна на задно каре преден кардан

      Същото или малко по-добро но не бих взел оттам.... пак
      Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

      тел. 0897818449

      Коментар


      • #78
        От: Проблем след смяна на задно каре преден кардан

        Да поизтупам малко темата и да доложа, този път вече наистина е разбито задното каре на предния кардан
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190111_083623.jpg
Прегледи:1
Размер:392.8 КБ
ID:5806356
        Карето беше сменено малко след като купих джипа на тези километри.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190111_083817.jpg
Прегледи:1
Размер:385.5 КБ
ID:5806358
        Сега е на тези километри
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190111_084235.jpg
Прегледи:1
Размер:262.4 КБ
ID:5806357
        Тоест изкара точно 69280км. Марката която избрах тогава беше Дорман. Сега пак си поръчах същата марка от Щатите, очаквам го да пристигне в митницата на
        18-25 януари. Иначе сега си карам само на задно

        Коментар


        • #79
          От: Проблем след смяна на задно каре преден кардан

          Пристигна, днеска го сменям.

          Коментар


          • #80
            От: Проблем след смяна на задно каре преден кардан

            Забравих снимките.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190131_085018.jpg
Прегледи:1
Размер:216.5 КБ
ID:5808305Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190131_085028.jpg
Прегледи:1
Размер:200.5 КБ
ID:5808306Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190131_113858.jpg
Прегледи:1
Размер:371.2 КБ
ID:5808307

            Коментар


            • #81
              От: Проблем след смяна на задно каре преден кардан

              [QUOTE=FABARM;3421541]Забравих снимките.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190131_085018.jpg
Прегледи:1
Размер:216.5 КБ
ID:5808305Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190131_085028.jpg
Прегледи:1
Размер:200.5 КБ
ID:5808306Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190131_113858.jpg
Прегледи:1
Размер:371.2 КБ
ID:5808307[/


              QUOTE]
              Добре изглежда, на колко пари стъпи до България?

              Коментар


              • #82
                От: Проблем след смяна на задно каре преден кардан

                350лв.

                Коментар


                • #83
                  От: Проблем след смяна на задно каре преден кардан

                  Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                  350лв.
                  За още горе-долу толкова, можеше да се сдобиеш с нов преден кардан на TomWoods...
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                  2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                  Коментар


                  • #84
                    От: Проблем след смяна на задно каре преден кардан

                    На ДВА джипа имам монтирано скорпионско каре и двата се карат на асфалт с хубави гуми, и двата са градско каране куадра драйв:
                    -Първото е 4,7НО вече над 30 000км няма проблем. Колата има 4-5см лифт и никакви подложки на раздатката. Така направена я заварих.
                    -Второто 2,7црд с някакъв чип върви едва ли не повече от осмака дрифтове, ръчкане, какво ли не му се причинява! Колата е на млад човек бивш беМвисТ и то подмина 30 000км никакви драми? Пак скорпионско каре 120лв. Ползвам отстъпка и за това е толкова нормално цената е 150-160лв

                    Та тия упражнения с тия Дормани и тн. не казвам излишни са, ама вие си ги плащате! Отделно както колегата каза горе 800лв и направо нов кардан за целта ви. На мен цялата идея ми е, че финансово "панацеята" с рокауто каре не я разбирам. Едно е 150 друго 350, а 350 два пъти вече не искам и да коментирам.

                    ПП - Пиниза при монтаж е да намажа внимателно карето с грес и да го раздвижа. После му добавям НЕ голямо количество грес в маншона. Раздвижване на ръка и монтаж. А с със смяна на греста вървят още 2 или 3 WG 2,7 crd който гледам. Единия не е дал дефект вече над 70 000км при нас с карето което си беше при закупуването.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Проблем след смяна на задно каре преден кардан

                      Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                      На ДВА джипа имам монтирано скорпионско каре и двата се карат на асфалт с хубави гуми, и двата са градско каране куадра драйв:
                      -Първото е 4,7НО вече над 30 000км няма проблем. Колата има 4-5см лифт и никакви подложки на раздатката. Така направена я заварих.
                      -Второто 2,7црд с някакъв чип върви едва ли не повече от осмака дрифтове, ръчкане, какво ли не му се причинява! Колата е на млад човек бивш беМвисТ и то подмина 30 000км никакви драми? Пак скорпионско каре 120лв. Ползвам отстъпка и за това е толкова нормално цената е 150-160лв

                      Та тия упражнения с тия Дормани и тн. не казвам излишни са, ама вие си ги плащате! Отделно както колегата каза горе 800лв и направо нов кардан за целта ви. На мен цялата идея ми е, че финансово "панацеята" с рокауто каре не я разбирам. Едно е 150 друго 350, а 350 два пъти вече не искам и да коментирам.

                      ПП - Пиниза при монтаж е да намажа внимателно карето с грес и да го раздвижа. После му добавям НЕ голямо количество грес в маншона. Раздвижване на ръка и монтаж. А с със смяна на греста вървят още 2 или 3 WG 2,7 crd който гледам. Единия не е дал дефект вече над 70 000км при нас с карето което си беше при закупуването.
                      Говори му на колегата "FABARM" за Скорпионите.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Проблем след смяна на задно каре преден кардан

                        Първоначално публикуван от rangelovhunter Преглед на мнение
                        Говори му на колегата "FABARM" за Скорпионите.
                        Не искам да ги чувам тези измамници. А на онази кукумявка дето лъжи нагло по телефона мога да и са изплюя в лъжливата мутра.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Проблем след смяна на задно каре преден кардан

                          Колеги, появи ми се проблем с ходовата част на KJ-я. При потегляне и при спиране на 4х4 се чува някакво дрънчене откъм раздатката. Вкарах го в калта и като дам газ не се чува чаткане от раздатката, т.е. не би трябвало да има разтегната верига. На задно това дрънкане го няма.
                          Предполагам, че е задното каре на предния кардан, тъй като при огледа за закупуване Еди Рангелов ми каза, че има минимален луфт в карето, а това беше преди две години и около 25 000 км., от които около 5-6 000 са с двойно (почти изцяло асфалтови, защото имам бебенце и не ми е до заигравки извън пътя).
                          Има ли вариант да е повредено и нещо друго (питам тук, защото в момента съм служебно ангажиран и не мога да залягам под машината)?
                          "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                          2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                          Коментар


                          • #88
                            От: Проблем след смяна на задно каре преден кардан

                            Най-вероятно е това каре,но без оглед е хвърляне на боб.
                            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Проблем след смяна на задно каре преден кардан

                              В събота ще го качвам на канал и ще има оглед. Много е странен шумът - появява се само в момента на тръгване (без значение от подадената газ) и в момента на спиране, малко преди автомобилът да спре напълно.
                              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                              Коментар


                              • #90
                                От: Проблем след смяна на задно каре преден кардан

                                Така - огледът е направен. Маншонът на задното каре е напълно скъсан и съответно карето е пълно с боклуци и се е разбило. Има луфт във вертикална посока, а при изключване на 4х4 от раздатката се придвижва с около половин сантиметър по надлъжната ос.
                                Възникват три въпроса:
                                1. Има ли опасност от "изпадане" на кардана при движение (при KJ диференциалът и раздатката са хванати неподвижно за шасито)?
                                2. Мога ли да сваля предния кардан и да карам така известно време (само на 2WD)?
                                3. Откъде да си взема истинско каре (в RockAuto има само някакво за 38 долара)?
                                Последно редактирано от Павлин Андреев; 02-03-19, 11:25.
                                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X