Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разпределител Р-80

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разпределител Р-80

    Здравейте.
    Предстои ми смяна на разпределителя Р-80 (мтз 952 )
    Кажете някой по надежден вариант....

    Някои слагат италиански, други български ....трети пак украински но от новите им модели.....

    Ето един руснак какво е сложил....
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img_20160217_165356.jpg
Прегледи:1
Размер:80.5 КБ
ID:6116514
    от чирпан Бъдещност
    а това е новия модел на Хидросила
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:72.0 КБ
ID:6116515

  • #2
    От: Разпределител Р-80

    Каквото и да сложиш, трябва да отговаря на дебита на помпата и да издържа на налягането на системата.
    И задължително се прави проверка на предпазния клапан (това малкото отдясно на ръцете) с манометър и настройка, ако е необходимо.
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • #3
      От: Разпределител Р-80

      Провери дали има позиция "плаващо",преди въобще да предприемеш действие по закупуване.
      Какво му е на стария,тече или не задържа!?
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #4
        От: Разпределител Р-80

        Старият тече като пробита лейка
        и да не забравяме че е украински МУСОР

        Коментар


        • #5
          От: Разпределител Р-80

          Здравейте,
          Да ползвам темата на колегата, че съм с подобен проблем, но аз взех разпределител Български и го сложих на т25 плаващо си има, но проблема е следния:
          Направих му нови връзки вход изход и запалих трактора, като вдигнах ръката трактора почти незагасена свалих надолу нищо пак нагоре и ми разби хидроцилиндър направо го разкъса, някои може ли да помогне?
          На новия фабрично е 250bara а за стария идея си нямам на колко е работил.
          Помагайте моля.

          Коментар


          • #6
            От: Разпределител Р-80

            А нещо, така схема на стария и новия рсзпределител да пуснеш, че кафе пих заранта и жената измила чашата...
            Каква модификация е р-ля, кой цилиндър къде си вързал и прочие...
            Като начало чети що пишат русовете тук:
            Последно редактирано от dedoKoko; 13-04-18, 22:44.
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • #7
              От: Разпределител Р-80

              Първоначално публикуван от Rosen86 Преглед на мнение
              Здравейте,
              Да ползвам темата на колегата, че съм с подобен проблем, но аз взех разпределител Български и го сложих на т25 плаващо си има, но проблема е следния:
              Направих му нови връзки вход изход и запалих трактора, като вдигнах ръката трактора почти незагасена свалих надолу нищо пак нагоре и ми разби хидроцилиндър направо го разкъса, някои може ли да помогне?
              На новия фабрично е 250bara а за стария идея си нямам на колко е работил.
              Помагайте моля.
              Да не би стария разпределител да е имал байпасен клапан, вграден в него, новия да няма?
              -Чем занимаетесь по жизни?
              -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
              -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

              Коментар


              • #8
                От: Разпределител Р-80

                Днес смених на моя байпасния клапан,понеже много трудно вдигаше навеса с много газ и много бавно,но с новия въобще не помръдна.Зачистих стария на струг но нямаше съществено подобрение.Въпроса ми е има ли смисъл да се опитам да го препасна с финна шлайф паста за клапани?

                Коментар


                • #9
                  От: Разпределител Р-80

                  Клапана го намърдваш във разпределителя,подбираш подходящо ф(май 10-12мм) влизаше и махаш два-три пъти с чукО.Вадиш клапана и проверяваш дали е легнал във леглото си(трябва да има ясно видимо кръгче),ако не е мааш с чуко докато легне.Самият клапан не е термообработен(мек е) и при смяна или при проблем и зачистване трябва да "легне" в леглото си,което е закалено.
                  Но по обясненията от по-горният пост ми се струва,че ти трябва нова помпа.Ако е клапан-въобще не работи или примерно вдига съвсем леко празен навес.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разпределител Р-80

                    Въх мен ме беше страх да го препасвам,за да не го разваля,пък то трябвало да го бия с чука.Проблемите са много,източих 20 кила пресечено масло на дъното имаше около 200 грама вода,която не се е смесила с маслото,филтъра не мяза на нищо,разпределителя така или иначе тече от много места.Помпата е сменяна преди 2 години и не е работила кой знае колко много но тогава си нямах хабер от помпите и ментетата им и е много вероятно да е фалшификат или рециклаж.Ако някой знае откъде може да се купи истински разпределител на Хидросила или истински руски разпределител нека сподели,засега ще ремонтирам един оригинален,но ме съмнява,че накрая проблема ще се реши с нов разпределител и нова помпа.Направих си преходник за манометър и на пълна газ измерих едвам 50 атмосфери и с това налягане вдига плуг на празен ход дава 20,навеса едвам потрепва.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разпределител Р-80

                      За помпа си.Вземи си комплект за разпределител и смени карантиите.Разпределител се сменя когато са износени шибрите и изпуска инвентара или навеса при здрави бутилки.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разпределител Р-80

                        Аз май съм за нов трактор.При мен и инвентара изпуска и разпределителя е някаква антика и не мога да намеря байпасен клапан за него.Клапана който извадих от моя има една допълнителна плоска част,която не мога да разбера за какво служи като гледам резервния разпределител,който ремонтирам.Явно в корпуса на разпределителя,който е монтиран в момента на трактора има допълнително легло където ляга тази плоска част или просто го играе маслоотражател.Зачистих стария клапан на струг полирах го до огледален блясък,подобрение има,но все още не е както трябва.С новия клапан(по-късия от двата) навеса при пълна газ дори не помръдна.След като промия системата и монтирам новия разпределител 100% ще разбера дали пак съм за нова помпа.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038568703-big.jpg
Прегледи:1
Размер:684.8 КБ
ID:5786179Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038568705-big.jpg
Прегледи:1
Размер:668.5 КБ
ID:5786180Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038568707-big.jpg
Прегледи:1
Размер:572.3 КБ
ID:5786181

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разпределител Р-80

                          Клапаните са поне три вида,има едни със малко клапанче по периферията със пружинка.Всички вършат една и съща работа и са взаимозаменяеми.
                          Натърти го този клапан да "легне",инак няма да тръгне.Старият има очертан пръстен където е работил,ако по пръстена има вертикални резки,може и това да е проблема.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разпределител Р-80

                            С шлайф пастата не е ли по-добър вариант,разпределителя е свален и на менгемето е удобно да се пасне?След това ще се изчисти старателно с обезмаслител за спирачки.Не мога да им хвана идеята на руснаците конусен клапан да ляга в плоско легло.Има ли някакъв вариант да проверя помпата по дебит или налягане?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разпределител Р-80

                              Не и без някакъв клапан на 150-180бара,инак рискуваш да я пръснеш.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X