Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разпределител Р-80

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Разпределител Р-80

    колеги,по камион моргите срезаха много автовози.разпределителите са от 2до10 секцики и не са скьпи.само требва да се гледа дебита на разпределителя /дали ще отговори на помпата/ другото не е проблем.може да си купищ 10 секции и да го направиш на 5 или 2 по избор .разглобяеми са .аз не сьм тракторист но невервам трактора даима повече от 4 операции.така че вариянти много.а,и бьлгарските които продават вьв момента казват че са добри.

    Коментар


    • #17
      От: Разпределител Р-80

      Това с операциите...зависи какво му се прикача. Ако е оборудван за пътна поддръжка, там е паяжина от маркучи и разпределители. 5-6 цилиндъра, 2-3 хидромотора...не е като да няма.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #18
        От: Разпределител Р-80

        Тези камионските нямат "плаващо" положение и не стават за трактор.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #19
          От: Разпределител Р-80

          При мене се ползват само 3 цилиндъра и то само веднъж годишно.Постоянно се ползва само основния цилиндър и без плаващо не става,ако го ползвах само за транспорт можеше да се мине и без него,но трактора оре и дискува и няма как.За българското производство на завод Хидравлика само хубави неща съм чувал,но не съм срещал такъв разпределител по магазините.

          Коментар


          • #20
            От: Разпределител Р-80

            Помпата се проверява с уред представляващ кран с манометър, входа му се закача на изхода на помпата а изхода в резервоара после при работеща помпа крана се затваря постепенно докъто помпата ако е читава вдигне предписаното и налягане.

            Коментар


            • #21
              От: Разпределител Р-80

              От задната страна на разпределителя(там където се хваща планката за монтаж) има един клапан с капаче отвива се с двуграм 11.Някой знае ли за какво служи понеже и при двата разпределителя е доста удълбан.

              Коментар


              • #22
                От: Разпределител Р-80

                При мен проблема се реши с нова помпа,нов разпределител и нов филтър на хидравликата.Помпата е засмукала части от паричките и стружки и е приключила своя жизнен път.Разпределителя отказа да работи адекватно дори и след ремонт,продължава да прехвърля налягане от една секция в друга,като натисна единия лост имам едни 50 атмосфери паразитно налягане на маркуча,който командвам от другия лост,имаше си го и преди ремонта продължи да го има и след него.Взех нова помпа и разпределител на Hydrosila,като разпределителя изглежда истински,но за помпата имам съмнение че е менте,дано изкара поне 2-3 години.Положението с магазините е плачевно,ментета и рециклирани части на всеки ъгъл.Надявах се да купя българска помпа еквивалент на нш32 и разпределител от завод Хидравлика и да ги нагодя за трактора,но времето ме притиска.

                Коментар


                • #23
                  От: Разпределител Р-80

                  То няма лошо в рециклирана помпа, зависи как е рециклирана.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Разпределител Р-80

                    Там само времето ще покаже.Днес удари 200 атмосфери на студено масло с м10д и заводски регулиран разпределител.Като се стопли се кротна на 160 атмосфери.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Разпределител Р-80

                      Ми тя толкова прави НШ-то. Към волана имаше ограничител някакъв...50-60 бара по спомен...
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Разпределител Р-80

                        ами като не слагаш вярното масло ще прави 200 атм. ......
                        М10Д е гъсто с голям вискозитет и при по студено време ....стават проблеми

                        Коментар


                        • #27
                          От: Разпределител Р-80

                          В книжката на трактора си пише да се кара с двигателно масло.До сега бях с MHL32,но не съм доволен,явно и него го ментосват,има огромна разлика между такова масло взето от две различни места.Студеното време не ми е проблем,понеже трактора се ползва от април до септември.Ако има нужда след някакви часове разработка да се сменя маслото мога пак да налея хидравлично.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Разпределител Р-80

                            аз го карам с мхл 46 и няма проблеми
                            основната разлика между двиг. и хидр. масло е че хидр. си запазва вискозитета в по широк температурен интервал (за разлика от двиг.)

                            Коментар


                            • #29
                              Здравейте, нов разпределител на хидросила, нова помпа нш10, помпата грее много и товари осезаемо ДТ-то. Разхлабих предпазния клапан, никаква промяна, при работа се чува доста по-силно жужене от обикновенно. От какво може да се получава този проблем? Има ли разлика между разпределител за ЮМЗ и МТЗ?

                              Коментар


                              • #30
                                Има,щом ръмжи със сигурност е от МТЗ.Разликата е един отвор вътре в корпуса за допълнителен слив,при МТЗ се свързва със хидроусилвателя за навеса.За да не ръмжи трябва да се свърже с тръба или маркуч към казана на хидравликата.
                                Рзпределителя гледан челно от към ръчките в дясно на чугуненото тяло има тапа.Развиваш със 14 ключ и сързваш към казана,кеф ти със щуцер и маркуч или пък със холендър и метална тръба.

                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X