Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

    TME са същия продавач и риселър, както и Елимекс.
    С тая разлика, че им е по-богата продуктовата гама.

    Нещата, които съм поръчвал оттам - едни антени, дойдоха от Унгария.

    С уговорката - десетина евра за доставката....

    Коментар


    • #62
      От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

      Аз затова поръчах от Елимекс - доставка 3-4 лева.

      Коментар


      • #63
        От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

        До къде са ушите и от къде почва техниката- това беше въпросът по времето на marantz и schaub lorenz. И сега не знам.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #64
          От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          До къде са ушите и от къде почва техниката- това беше въпросът по времето на marantz и schaub lorenz. И сега не знам.
          Това, на което му викаме острота, дълбочина, чистота на звука, всъщност са коментираните тук честоти, децибели, Херц-Мерц, Зиро- Незиро... Имам чувството, че дори на подсъзнателно ниво се усещат някои параметри на звука, отвъд прага на чуваемост, когато носителят и възпроизвеждащата компановка са подходящите. Това, обаче, е категорично извън темата за трансмитерите, пък и извън кар-аудио дискусиите. Това, че сваляш джамовете на блока, покрай който минаваш, не значи качествен звук.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #65
            От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
            Не е трансмитер, но качеството е в пъти по- добро. Само трябва да подбереш такова, което да работи с твоето радио. Неведоми са пътищата на китайския софт...

            Това го минах,няма модел за моята кола.

            П.п
            Ивайло,мерси,ако това дойде,лично ще те черпя,чакам отговор от елимекс
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #66
              От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

              Да, но един трансмитер би струвал колкото доста от колите, което не значи, че съм за или против, като помня времена когато масово музиките бяха х10 пъти колата. Карал съм сравнително скоро чисто нова със сандък за 6 об.диска в багажника, ма не ми е минавало през акъла да слагам трансм. . Няма лошо.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #67
                От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                ...дори на подсъзнателно ниво се усещат някои параметри на звука, отвъд прага на чуваемост, когато носителят и възпроизвеждащата компановка са подходящите...
                То и аз мислех да пиша, че не всичко е това, което се чува, но викам много избива на офф... както и да е, хубаво е да се знае, че звуците ( механичните вълни ) се усещат не само с ушите. Затова при музиката върви принципа колкото повече - толкова повече.

                Коментар


                • #68
                  От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

                  Изключителен кеф ми прави да слушам музика с достатъчно преливки и нюанси, в тиха стая и "волуме на мин". Почти да се напрягаш, за да я чуеш. Тогава имат огромно значение нещата, за които става дума тук. Но да се говори за подобни ефекти при трансмитери за автомобил, си е несериозно. Максималният кеф от ФМ-трансмитер ми е като си отида насело, примерно, извадя от прахта два-три от гетобластерите и ги пусна едновременно на ФМ 108.00, понеже от 106.00 до 88.4 няма нищо в ефира там. "Purple rain.wav" звучи страхотно, но и при битрейд 120 ще е така. Предполагам...
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    П.п
                    Ивайло,мерси,ако това дойде,лично ще те черпя,чакам отговор от елимекс
                    Тия от Елимекс мен лично хич не ме радват, супер са им некомпетентни служителите.
                    Не съм поръчвал през тях от ТМЕ, но като се сетя за случката в магазина им в Казанлък, където някаква офца ми се смя супер нагло, като си поисках лустер клеми, щото това били пластмаски и ...
                    От ТМЕ си поръчвах мултицета през мисля бяха Кет елементс и всичко се случи за 3-4 дни, отгоре на цената в ТМЕ платих само доставката от София до Пловдив.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

                      Първоначално публикуван от Avas Преглед на мнение
                      Тия от Елимекс мен лично хич не ме радват, супер са им некомпетентни служителите.
                      Не съм поръчвал през тях от ТМЕ, но като се сетя за случката в магазина им в Казанлък, където някаква офца ми се смя супер нагло, като си поисках лустер клеми, щото това били пластмаски и ...
                      От ТМЕ си поръчвах мултицета през мисля бяха Кет елементс и всичко се случи за 3-4 дни, отгоре на цената в ТМЕ платих само доставката от София до Пловдив.
                      В редките контакти,съм доволен,явно е до конкретните служители,едни отверки бях поръчал,бавиха се почти месец,но пък се обадиха да си ги приберем,нямам негативно мнение,днеска ще видим
                      Всъщност 3-4 пъти в месеца пазарувам от тях
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #71
                        От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

                        Разликата между поръчка през Кет и директна мисля е 7 евра, колкото е доставката от Полша до тук. И идва с DHL на адрес. Парите се превеждат по сметка на TME в Райфайзен България, тоест други допълнителни разходи няма. От време на време има и прИмоции с намалена цена на доставката. Ако се пазарува често започват да дават отстъпка, понякога сериозна.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Разликата между поръчка през Кет и директна мисля е 7 евра, колкото е доставката от Полша до тук. И идва с DHL на адрес. Парите се превеждат по сметка на TME в Райфайзен България, тоест други допълнителни разходи няма. От време на време има и прИмоции с намалена цена на доставката. Ако се пазарува често започват да дават отстъпка, понякога сериозна.
                          Днес се обадих да питам какво става с поръчката,оказа се че не са получили такава,въпреки това приеха я по телефона и след 10 дни ще ми се обадят да ходя да си я взема,дори не поискаха да ми вземат парите,като дойдела тогава.82 лв струва преходната рамка за моя Сеед !
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #73
                            От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Днес се обадих да питам какво става с поръчката,оказа се че не са получили такава,въпреки това приеха я по телефона и след 10 дни ще ми се обадят да ходя да си я взема,дори не поискаха да ми вземат парите,като дойдела тогава.82 лв струва преходната рамка за моя Сеед !
                            Май, май и теб ще те отказват елимекс да се занимаваш с тях.Десет дена, тия правят някакъв як групаж, че да вземат някаква зверска отстъпка.
                            А, схемата с ТМЕ, Спарки я е обяснил съвсем точно, към седем евро ти е доставката и идва за 2-3 дни, аз нямам какво толкова да взимам от там и предпочетох да си я спестя тая доставка, та поръчах през Кет ( с фактура и всичко, за май четери дни, или малко повече бяха, че май беше по някакви празници).
                            Инъче, ако се взима редовно, или за някакви количества стоки- директно от поляците, излиза най-на сметка, плащаш си на българска банка, получаваш си фактурата и гаранцията и т.н.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

                              Днес ми пристигна адаптера.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #75
                                От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

                                Брямааму! Тая тема ме накара да си извадя няколко от домашните дискове и да си ги пусна на почти девствения ЦД-плеър на колата... Викам си, така и така са е давало по 30 и кусур кинта за тях, що пък да не ги прекарам и оттук? Разлика има, определено! Разлика между МР-тройките, които съм направил от тях, качени на SD-карта и прекарани през трансмитер.
                                Извинявам се на всички, които обвиних в преекспониране на проблема. Наистина, дори и в кола се усеща.
                                Тия дни ще опитам да подкарам некомпресирани файлове през трансмитера. Може и да докладвам.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X